Blíži sa KONIEC HODINKOMÁNIE?

  • Ahojte páni,

    hodinkománia bola vymyslená ako moje hobby a viacmenej dobročinný, nezárobkový projekt. A tak to v podstate po celé tie dlhé roky jej fungovania aj ostalo.

    No začínam mať pocit, že to tak nemôže trvať na veky. Ako ste si určite všimli, ukážem sa tu sporadicky, pretože na to už nemám veľmi čas, no s prevádzkou takéhoto fóra sú predsa len spojené aj nejaké starosti. Nová legislatíva, potreba aktualizácií, poplatky za softvér, doménu a podobne.

    Preto sa pýtam sám seba a vás všetkých? Má to vôbec ešte zmysel? Z môjho pohľadu to už bohužiaľ nie je aktivita, za ktorú by som chcel dobrovoľne niesť zodpovednosť. Bez potrebných aktualizácií je tu riziko úniku dát a pod. Mal by niekto z vás záujem podieľať sa na jej pokračovaní? Ak áno, píšte sem alebo SS, inak je dosť možné, že jedného dňa tu už nič nenájdete, čo by som bol fakt nerád... :(

  • Za seba ( a myslím že nie som sám) by to bola obrovská škoda. Síce sme tu pravidelne neveľká, no priateľská komunita a z tohoto fóra máme úprimnú radosť. Netuším aké ročné máklady to obnáša, je tu možno na zváženie nejaká forma spolupodieľania sa zo strany členov, ale je to len moja myšlienka a zvyšok s ňou nebude súhlasiť. Každopádne za mňa je to na debatu, ako v tom pokračovať a neposlať to zabudnutia..

  • Za seba ( a myslím že nie som sám) by to bola obrovská škoda. Síce sme tu pravidelne neveľká, no priateľská komunita a z tohoto fóra máme úprimnú radosť. Netuším aké ročné máklady to obnáša, je tu možno na zváženie nejaká forma spolupodieľania sa zo strany členov, ale je to len moja myšlienka a zvyšok s ňou nebude súhlasiť. Každopádne za mňa je to na debatu, ako v tom pokračovať a neposlať to zabudnutia..

    s akým predplatným sa počíta :?:

    A stitch in time :D

  • No šéf to avizuje už dávno a asi sa nedočkal adekvátnej spolusúčinnosti , tak možno by bolo dobre niečo navrhnúť. Možno sa to niekomu bude zdať divné, ale pokiaľ viem, tak CHMAG má dobrovoľné príspevky dávno, tak možno ísť touto cestou, lebo nútiť nemožno nikoho. Tak ako madmax netuším, o aký obnos ročne sa jedná, možno by ho Peťo mohol cca +~ uverejniť. Je tu 1735 členov a každý ročne vyhodí kopu peněz za iné blbosti , tak prečo nie na podporu duševného zdravia , zachovanie integrity, vzdelávania, relaxu a možnosti sa vykecať 😂 :?: Ja som pripravený 🤑 vy ako kolegovia :?:

    A stitch in time :D

  • No šéf to avizuje už dávno a asi sa nedočkal adekvátnej spolusúčinnosti , tak možno by bolo dobre niečo navrhnúť. Možno sa to niekomu bude zdať divné, ale pokiaľ viem, tak CHMAG má dobrovoľné príspevky dávno, tak možno ísť touto cestou, lebo nútiť nemožno nikoho. Tak ako madmax netuším, o aký obnos ročne sa jedná, možno by ho Peťo mohol cca +~ uverejniť. Je tu 1735 členov a každý ročne vyhodí kopu peněz za iné blbosti , tak prečo nie na podporu duševného zdravia , zachovanie integrity, vzdelávania, relaxu a možnosti sa vykecať 😂 :?: Ja som pripravený 🤑 vy ako kolegovia :?:

    Vzdy pripraveny ;)

  • Samozrejme pridávam sa ja ja k prispievateľom.... určite sa/to dáme dokopy.

    Než som sa prihlásil, takmer rok som len čítal a čítal. Zmysel to bezpochyby má, a je tu mimo nás aj viac, ktorí (zatiaľ) len čítajú.

    Informácie sa tu nazbierali za tie roky parádne, podľa mňa držíme krok aj so zvyškom na podobných fórach.....

  • Musím aj ja reagovať . Som tu len skoro dva roky . Ale za ten čas som získal vedomosti , rozšíril obzor a zbadal že nie som sám postihnutý :D .

    CHMAG mal tiež kadejaké problémy , a aj ja som svojou troškou prispel na zachovanie a chod . Oproti CHMAG-u sa tu však cítim oveľa príjemnejšie , tak rodinne . Hŕstka skalných tu prispieva pravidelne , kopa ľudí len číta . Ale nevadí . Tento priestor je pre nás všetkých . Debatujeme , chválime sa , smejeme sa ... A o toto ja určite nechcem prísť . A priznajme si , nič nie je zadarmo . Nič . Ani tento priestor . Keď sú iné platformy platené , prečo by nejakým normálnym spôsobom nebolo platené aj toto . Možností je viac , treba vybrať niečo normálne . Ročné predplatné , pravidelné mesačné príspevky ... Sám neviem ... Ale určite som pripravený , tak ako všetci :) .

    Priatelia , nikoho z vás osobne nepoznám , ale aj tak nechcem o vás prísť ;) .

  • Ja som tu len skoro 12 rokov, ale bol som viac len pozorovateľ a obdivovateľ, teraz som závislák na tomto fóre a sem tam sem niečo dám.

    Keby toto fórum zanikne, tak jediný kto sa asi poteší je moja manželka (že nebudem stále držať mobil v ruke a sledovať to tu😀) berte to ako vtip chlapci.

    Presne sme tu ako rodina aj keď sa nepoznáme osobne, ale je to tu naš relax, útek, oddych, inšpirácia, zábava a bohvie čo všetko….

    Snad sa nájde rozumne riešenie 😉

  • To je super, že vám to takto prirástlo k srdcu :)

    Nejde mi v princípe ani až tak veľmi o tie poplatky, nie je to niečo likvidačné aj keď sa to vyšplhá na pár stoviek ročne.

    Skôr vidím problém v tom, že skončila aktualizácia, čo znamená bezpečnostné riziko a teda treba zakúpiť novú licenciu ale hlavne, to bude takzvaná veľká aktualizácia, čo v praxi znamená, že sa stratí slovenský preklad. Vy to možno ani neviete ale všetko čo tu vidíte je preložené mnou, každé slovo, každá fráza a verte mi, že toho bolo fakt neuveriteľne veľa na preklad aj keď sa to možno nezdá. Cez 8 tisíc fráz a niektoré sú riadne dlhé a krkolomné vety. Znovu tým prechádzať nechcem. Teda podpísané a podčiarknuté, ak by sa spravil update, tak o to prídeme a bude fórum len v angličtine.

    To by sa dalo ľahko vyriešiť tým, ak by ste akceptovali toto rozhranie v angličtine. Len neviem či sú všetci dostatočne zdatní v anglickom jazyku. Druhá možnosť by bola spoločne sa podieľať na preklade a teda každý by preložil nejakú časť. Ale osobne si myslím, že najlepšie by bolo ponechať to v angličtine, lebo následnými aktualizáciami a podobne sa tam potom nemá čo pokaziť.

    Ďalším potenciálnym problémom je naša super legislatíva, ktorú riešil aj chronomag. Jedna vec je GDPR a druhá je sekcia bazár. Po novom by som mal nahlasovať všetky transakcie uskutočnené cez fórum... To v praxi znamená iba jedno možné riešenie a to kompletne zrušiť asi najobľúbenejšiu sekciu bazár... X(

  • Za mňa sú oba body v pohode. V angličtinou nemám problém a bazár mi až tak chýbať nebude.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.