Príspevky od esqueleto

  Milí hodinkomaniaci,


  v spolupráci s českou Inchebou a nadchádzajúcou výstavou Hodiny a Klenoty, ktorá sa bude konať v dňoch 13 až 15 septembra 2018 sme pre Vás pripravili možnosť získať voľné vstupenky zdarma.

  Všetci záujemcovia o voľné vstupenky ma prosím kontaktujte (vstupenky vám však viem poslať až po mojom návrate z Hongkongu, kde sa zúčastním inej výstavy hodiniek, t.j. 10.9).


  Viac informácií o výstave nájdete priamo na stránke http://www.hodinyaklenoty.cz

  Takisto Incheba usporiadala Súťaž o hodinky. Viac informácií nájdete tu: http://www.hodinyaklenoty.cz/soutez-o-luxusni-hodinky.html


  Mimo iné bude na výstave vystavovať aj naša značka Biatec Watches, takže Vás srdečne všetkých pozývam! Osobne tam nebudem ale Miloš vám hodinky určite rád ukáže;-)

  Branislav , je dobré, že si napísal tvoje dojmy a pocity. Toto fórum bolo v počiatkoch skutočne ako taká rodinná stretávka...:-) Vždy som sa tešil, keď som ho išiel navštíviť. Sám som bol zaskočený, že bez akéhokoľvek úsilia alebo marketingu to začalo fungovať a funguje dodnes. Máloktorý projekt v dnešnej dobe prežije roky... Navyše, neviem či mi uveríte, ale za tie roky som nezažil možno viac ako možno pár desiatok "nahlásení" od samotných členov na nevhodný alebo urážajúci obsah a nemám dojem, že by mali nejakú stúpajúcu tendenciu. Musím ale priznať, že vzhľadom na viac príspevkov a aj moju väčšiu zaneprázdnenosť už zďaleka nečítam všetko. Preto vás ako členov prosím, keď máte dojem, že niekto niekomu krivdí, nejako ho hanobí alebo dehonestuje, pokojne to nahláste a udajte do poznámky váš dôvod. Je už na moderátoroch ako to vyhodnotia. Na jednej strane chceme aby to bolo stále demokratické. Konštruktívna kritika by nemala byť dôvodom na zbytočnú cenzúru, no vzájomné osočovanie alebo snobizmus už áno. Nemôžme dovoliť aby ľudia niekoho uznávali viac ako iného pretože má Rolex a nie Seiko alebo Casio. Všetci sme si rovní bez ohľadu na rasu, vierovyznanie, atď a samozrejme, bez ohľadu na peniaze, ktorým niektorí pripisujú najväčší význam. To čo je pre niekoho "šunt" je pre iného "svätý grál", preto sa k sebe správajme ohľaduplne. Nemusíte mať zábrany nahlasovať aj veci, o ktorých máte pochybnosti, či sú dôležité na nahlásenie alebo nie.


  hannes to vystihol pekne a súhlasím s ním, že stále to tu určitú úroveň má. Sme už väčšou komunitou, takže je tu určite aj väčšia rôznorodosť názorov. No ak sa v tej komunite chceme cítiť dobre, je našou spoločnou úlohou budovať ju. Nebojte sa preto nahlasovať príspevky, ktoré vám prídu ako nevhodné. Určite sa im budeme venovať ;-)


  Branislav , si našim dlhodobým a uznávaným členom. Ak máš dojem, že by si to tu vedel a chcel nejakým spôsobom vylepšiť, rád ťa ustanovím moderátorom. Adam a misoo fungujú na báze dobrovoľnosti. Toto fórum nie je ziskové. No ak by si ty alebo ktokoľvek iný vedel a mal záujem popracovať na jeho príťažlivosti (prispievanie odborných článkov, organizovanie súťaží, zvyšovanie návštevnosti, lepšia selekcia príspevkov, atď), nemám problém teba alebo kohokoľvek iného odmeniť nejakými peknými hodinkami. Hoci aj Biatec. No musí ísť o skutočné badateľnú zmenu na ktorú je potrebný aspoň jeden rok... ;-)

  Taky Breitling heritage, ale preco nie. Luneta je keramicka ci hlinik? Indexy plasticke, alebo nanesena farba? Zadny dekel s priekukom ci daco gravirovane? Kovovy naramok bude? Na FB skupine som nenasiel moc info :)

  Luneta je zatiaľ zamýšľaná ako hliníková. Indexy aplikované. Zadné veko celokovové. Pravdepodobne na ňom bude nejaký erb. Všetky technické parametre ako aj čas dodania a podobne ešte nie sú známe. Zatiaľ ide čisto iba o dizajn. Akonáhle budeme mať všetko potvrdené, dáme to tam, prípadne to môžem postnúť aj sem ;-) Dík za podporu!

  V spolupráci s najväčšou Facebook-ovou skupinou venovanou hodinkám (Just About Watches) sme vytvorili dizajn limitovanej edície hodiniek s názvom K.Grün & Söhne (meno zakladateľa skupiny Keva Greena, ktorý je pôvodom z Nemecka). Skupina je známa tým, že sa spája s projektom na výskum a podporu rakoviny. Samotný zakladateľ skupiny trpí nádorovým ochorením. Ide teda viacmenej o charitatívny projekt. Aj preto si myslím, že to môže byť zaujímavá príležitosť ako získať kvalitné hodinky za rozumné peniaze, cca. 600 EUR.


  Dizajn samotný ako aj hodinky vyrobí Biatec v rovnakom kvalitatívnom štandarde ako aj naše vlastné modely. Rozdiel bude v použitom strojčeku, ktorým bude ETA 2824 pretože s použitím ETERNY by boli samotné produkčné náklady vyššie ako predajná cena.


  Zatiaľ vyhráva tento dizajn. Možno bude ešte málinko pozmenený. Ak sa niekomu hodinky páčia, môže sa zapojiť do diskusie prípadne ich aj rezervovať priamo v FB podskupine venovanej len samotnému projektu:


  Damasko oznámilo dostupnosť ich nového modelu DSub2.


  When it comes to the DSub2, functional reliability at water pressures of up to 30 bars (300 metres), good readability even in poor visibility conditions, and reliable accuracy are all standard. Among other things, the watch reaches premium product status through its special material. The casing, base, moving bezel, and crown are made from high-strength, austenitic submarine steel; a material which is trusted by the German marines for good reason. All components are hardened on the surface, making them particularly scratch-resistant. Its fundamental characteristic is its high ductility, which means that, even under high stress, the casing itself reacts in such an elastic way that it does not crack. Furthermore, the steel is permanently resistant to seawater, failing to corrode even with frequent use in salt water. Of course, the material also demonstrates excellent anti-magnetic qualities. The base of the watch is solidly screwed in place and sealed with a Viton™ o-ring. The patented DAMASKO crown system of screwing the hardened tube into the casing allows for problem-free operation underwater.


  What’s more, real DAMASKO innovation comes to light through the diver ring, arranged from 5 to 55, rotatable on one side. It is as equally hardened as its insert, and is equipped with the patented scratch and abrasion-proof DAMEST® coating. Three ceramic ball bearing elements ensure for an exact positioning of the bezel. In addition to the white and orange coloured diving scale, the reliable readability of the diving time, and thus optimal planning of the vital decompression phase, is guaranteed. The hour indices, with their long-lasting, special ‘Superluminova C1’ (Grade A) luminous paint, clearly stand out from the matte blue face. The domed sapphire glass is equipped with an anti-reflective coating on both sides.


  The heart of the DAMASKO Dsub2 is a mechanical movement (ETA 2824-2) with automatic winding, 25 ruby bearings, and 28,800 half oscillations per hour. On a functional level, hours, minutes, and central second are displayed, with date being displayed on a special position.


  Further technical details: Diameter 43.00 mm, weight without strap 96.00 mm; shockproof (DIN 8308), anti-magnetic (DIN 8309), waterproof (DIN 8310), negative pressure resistant, pressure-resistant up to 30 bars/300 metres.  Mám tu dve rovnaké krabičky na predaj, modrá a čierna farba. Odfotenú mám iba modrú ale čiernu si viete ľahko domyslieť :-)


  Ak by sa niekomu hodili predám kus za 50 €. Značka Wolf Designs. Čisto nové.Letisko Sliač