Biatec Watches - hodinky "Made in Slovakia"

  • Musim aj ja pochvalit. Obe modelove rady su velmi pekne. Velmi chvalim vyber strojovne Eterna. Dufam, ze aj nazivo budu vyzerat tak super.
    Ja by som privital strojovnu s rucnym natahom a datumom (idealne od Eterny), bud v pilotkach, alebo nejakej buducej modelovej rade.
    Nech sa dari - prajem vela stastia.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • majestic pôsobí veľmi luxusne, veľmi dobre, nazozaj. minca super nápad. krása.
    corsair perfektný, nemám čo dodať. nechýba mi dátum. ručičky, indexy, všetko ok. najviac sa mi páči 01 a 05. a ten eterna kaliber no proste paráda. výborná rezerva a krásny rotor. trošičku sa mi zdá že logo by mohlo byť väčšie na tom ciferníku, ale uvidíme naživo, možno to spôsobuje optický klam pri tých veľkých ručičkách.
    dúfam že naša nová slovenská značka bude mať úspech, držím palce :)

    edit: chválim ešte aj wr.

  • Ja sa priznám, že som čakal cenovo inač zameraný projekt. Nepochybujem, že tie hodinky stoja za tých 1 500€, hodinkomaniaci to budú vedieť oceniť, ale presvedčiť širokú verejnosť bez zavedenej značky aby to uprednostnili napríklad pred Longines, to bude asi celkom náročné.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Souhlasím s Tebou, na druhou stranu je takových značek fůra, je lepší pokusit se prorazit v kvalitně a cenově splňujícím segmentu vlastních představ, než někde něco utahovat a v tomhle případě by to bylo na úkor kvality třeba strojku, materiálů, zpracování a podobně. Navíc, jaké jméno si na začátku s kvalitou uděláš, takové ho máš. Je to dražší než jsem tipoval (1200 Euro jako odraz ode dna), ale je to určité zařazení do stupně určité ceny a kvality. Nejhorší je ten start v dnešní době, kde je všeho fůra. A jak Spartane správně píšeš, značka hodně táhne. Někde se ale začít musí. A začít dole a postupně stoupat, opatrnická taktika, má něco do sebe, ale mě se líbí buď tohle co chci, nebo nic.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • mě se líbí buď tohle co chci, nebo nic.

    To sa líbi aj mne, len tento prístup väčšinou koliduje s podnikateľskou realitou, preto to chce značnú porciu odvahy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • presne tak, kvalita to má dnes náročné, ale keď je skutočná a vydrží, určite sa časom presadí a nájde si svoje miesto na slnku.
    ocenení a chvál na Peťov počin s veľkým P tu už odznelo dosť, mne sa okrem už ocenenej odvahy páči aj to, že produkt sa zameriava na (na slovenské pomery) solventnejšiu časť populácie, aj keď zrejme gros objednávok bude spoza hraníc.
    ako návrhy na uvažovanie pri kolekcii 2017 :) by som dal toto:

    • grafická (optická) vyváženosť rozmiestnenia prvkov na ciferníku: ciferníček sekundovky je vľavo hore, kde sú aj veľké dvojciferné znaky hodín, čiže je tam toho veľa, kdežto pravá dolná časť, kde nám na obraze najdlhšie utkvie zrak, je úplne prázdna (rezerva pre dátum?), čo v (mojich) očiach vyvoláva pocit, akoby tam niečo chýbalo, nejakej znepokojujúcej nevyváženosti
    • oblekovky by mali mať podstatne tenšie a jemnejšie puzdro, aj keď aj ako "učeň" chápem, že je to limitované hrúbkou strojčeka a finančnými možnosťami,
    • nápad skutočne dať do hodiniek s názvom Biatec zlatú mincu Biatec je geniálny, neviem, či niečo podobné existuje, ale ako som písal v mojej prvej oslavnej reakcii, tak teraz to má dvojnásobnú silu - môže top byť "e-squellý" :) prezent pre strannícke a vládne delegácie. mám ale otázku s technického hľadiska - čo taká korózia kovov - nemám to extra naštudované, ale ak sa vo vlhkom prostredí (pot na ruke) dotýkajú dva materiály z rôznych kovov, vzniká korózia a možno aj nejaké elektrochemické :?: reakcie, je to nejako preskúmané a ošetrené? Viem, že napr. nejaké české dvojfarebné mince s tým mali problém
    • :thumbup:
    • prezent pre strannícke a vládne delegácie

    Len to prosím nie. To je pre politicky citlivý zákaznícky segment najhorší mysliteľný spôsob marketingu. Nič by ma neodradilo od kúpy hodiniek spoľahlivejšie ako keby ich rozdávali ľavicovým populistom zodpovedným za biedu bežných ľudí. Dovolím si predpokladať, že viacerí so mnou budú súhlasiť.

    Mne ako posledný krok k dokonalosti chýba len šrovbovacia korunka. Viem, že pri pilotných hodinkách nie je nutná alebo dokonca aj odporuje primárnemu účelu, ale predsa len, sú automatické a keby bolo po mojom mali šrovbovaciu korunku skoro všetky hodinky.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Len to prosím nie. To je pre politicky citlivý zákaznícky segment najhorší mysliteľný spôsob marketingu. Nič by ma neodradilo od kúpy hodiniek spoľahlivejšie ako keby ich rozdávali ľavicovým populistom zodpovedným za biedu bežných ľudí. Dovolím si predpokladať, že viacerí so mnou budú súhlasiť.
    Mne ako posledný krok k dokonalosti chýba len šrovbovacia korunka. Viem, že pilotných nie je nutná alebo dokonca aj odporuje primárnemu účelu, ale predsa len, sú automatické a keby bolo po mojom mali šrovbovaciu korunku skoro všetky hodinky.

    Presne tak, ziadna politika!

  • Športovci sú kapitola samá o sebe. Hlavne tí slovenskí. Tým by som sa vyhýbal rovnako ako politikom.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

    • Official Post

    presne tak, kvalita to má dnes náročné, ale keď je skutočná a vydrží, určite sa časom presadí a nájde si svoje miesto na slnku.
    ocenení a chvál na Peťov počin s veľkým P tu už odznelo dosť, mne sa okrem už ocenenej odvahy páči aj to, že produkt sa zameriava na (na slovenské pomery) solventnejšiu časť populácie, aj keď zrejme gros objednávok bude spoza hraníc.
    ako návrhy na uvažovanie pri kolekcii 2017 :) by som dal toto:

    • grafická (optická) vyváženosť rozmiestnenia prvkov na ciferníku: ciferníček sekundovky je vľavo hore, kde sú aj veľké dvojciferné znaky hodín, čiže je tam toho veľa, kdežto pravá dolná časť, kde nám na obraze najdlhšie utkvie zrak, je úplne prázdna (rezerva pre dátum?), čo v (mojich) očiach vyvoláva pocit, akoby tam niečo chýbalo, nejakej znepokojujúcej nevyváženosti
    • oblekovky by mali mať podstatne tenšie a jemnejšie puzdro, aj keď aj ako "učeň" chápem, že je to limitované hrúbkou strojčeka a finančnými možnosťami,
    • nápad skutočne dať do hodiniek s názvom Biatec zlatú mincu Biatec je geniálny, neviem, či niečo podobné existuje, ale ako som písal v mojej prvej oslavnej reakcii, tak teraz to má dvojnásobnú silu - môže top byť "e-squellý" :) prezent pre strannícke a vládne delegácie. mám ale otázku s technického hľadiska - čo taká korózia kovov - nemám to extra naštudované, ale ak sa vo vlhkom prostredí (pot na ruke) dotýkajú dva materiály z rôznych kovov, vzniká korózia a možno aj nejaké elektrochemické :?: reakcie, je to nejako preskúmané a ošetrené? Viem, že napr. nejaké české dvojfarebné mince s tým mali problém
    • :thumbup:

    @lam, ďakujem za pochvalu aj konštruktívnu kritiku, resp. skôr návrhy na zlepšenie;-)

    Čo sa týka tej optickej vyváženosti, poloha sekundovej ručičky sa samozrejme viaže na strojček, teda ju nie je možné umiestniť inak. Je úplne v strede čo sa týka horizontálnej vycentrovanosti. To čo naozaj trochu opticky klame, je nižšie položená 10 a navyše má ako dvojciferné číslo nulu, ktorá tiež "približuje" ten subciferník. Ono sa to nezdá ale je celkom veľký problém vycentrovať takéto čísla, keďže niektoré sú jednociferné a iné zas dvojciferné, takže ich stred je vždy iný. Neviem ako to robia iné značky ale my sme to urobili takto:

    K hrúbke púzdra oblekových hodiniek, je to presne ako píšeš. Mali by byť tenšie ale veľkú úlohu zohráva pomerne vysoký strojček a samozrejme aj tá zlatá minca! To je daň za tú "unikátnosť"...

    Mince budú iba zlaté, nie strieborné. Pretože tie nekorodujú. Neviem o možnom "probléme" s elektrochemickou reakciou kovov ale ďakujeme za návrh. Určite sa tým budeme zaoberať! Mňa by takéto niečo popravde ani nenapadlo. Nie som veľmi kamarát s chémiou. V najhoršom by sa tá minca dala "odizolovať" tesnením. To tam dokonca myslím aj bude.

  • Ja si osobne myslím že by tam problém nemal byť. Je to predsa zlato a vysoko legovaná oceľ s nízkym obsahom uhlíka. Takže by tam nemal vznikať žiadny problém. A pokiaľ sa raz za čas očistia tak sa tam nič diať nebude.

  • Takže zlato sa môže kombinovať s čímkoľvek. Aj som si to myslel. A keďže je tá minca z čistého zlata 18 karátového tak je to v pohode.

  • Ak mame byt dosledni,tak 18kt zlato nie je ciste zlato.Ma oznacenie 750/1000,cize 750 jednotiek je ciste zlato 1000/1000 a zvysok je bordel / primes /.Podla toho aku primes dame,mame zlato zlte,biele,cervene.