Posts by lam

  Forbes: "Okrem expanzie do zahraničia a modelu Leviathan však Biatec pripravuje aj ďalšiu veľkú novinku, limitovanú edíciu k 100. výročiu úmrtia M. R. Štefánika. Edíciu v počte 100 kusov má značka v pláne vydať ešte tento rok."

  Hráme zima-teplo?

  Tak mohli by to byť pilotky ...

  Tak som poctený, že som práve JA :!:vyprovokoval odhalenie. :winner:

  A keďže je to aj na biatecwebe, nemusíme ani držať bobríka mlčania!

  Niektoré ohlasy sú "dosť drsné" ... za mňa by som dodal, že luneta na tej fotke dráždičke vyzerala fakt ako tenká, čím by pri malom priemere ciferník vyzeral opticky predsa len väčší, ja osobne s tým mám problém . neviem, či je to očami, alebo mám krátke ruky ... 8/

  Nerozumiem prečo humpolácke uchytenie ťahu - mne už raz pri pokuse o simulované topenie v mori jeden nevybúrený "Leviathan" strhol baretu a hodinky som pri klesaní do modrej hlbočiny zachytil s pomocou nohy(!) takpovediac v last moment. Tu to vyzerá na riadny "šrób", (po slovensky skrutku).

  Pre mňa z tých obrázkov hodinky vyzerajú jednoducho e-squelle!!

  Ale sú to všetko zrejme len počítačové vizoše, neboli by reálne fotky nejakého predprodukčného prototypu? Napr. pohľad celkom zboku, akoby z roviny stola mne najviac napovie o propročnosti priemeru a hrúbky.

  A najlepšie by bolo vidieť ich niekde naživo, Peťo, kedy sa budeš najbližšie prechádzať po Eurovee? 8)

  A celkom naj-sam-lepšie by bolo ten prototyp pretestovať na ruke v nejakom blízkom rybníku s hľbkou tak 299,9 m ...? :ange: (Áno, prvý som sa hlásil!):gene3:

  Po tej ukážkovej fotke (angl. tea-ser, rusky samovar ) sa mi zbiehajú slinky ako hafanovi I.P. Pavlova. :love:

  Sem s ďalšími! Veď my, Slo-watch group to nikomu neprezradíme. :taistoi:

  A aj ja dúfam, že sa simultánne chystá nejaká limitka s priemerom takých čajsi 45 mm. :malin1::malin1::malin1:

  no tak teda ešte mi ho celkom nezdvihlo (tlak), ale obávam sa že ... :/

  a tak chcem poprosiť skúsených obchodníkov s dobrým právnym pozadím :fesse:(po slovensky background), ako predísť situácii, keď zbadáte v inzerátoch niečo tikotavé, čo veeeľmi chcete a je to za dobrú cenu, ale predávajúci trvá na platbe vopred na účet a zaslaní poštou. Totožnosť síce predávajúci uvedie, ale nemáte si ju ako overiť. Keďže nechcete, aby vám ručičky niekto vyfúkol, musíte konať rýchlo a tak s chvejúcim sa "srccom" pošlete juroprašule na účet, však uviedol SK banku a prinajhoršom ho zažalujete, ak by neposlal.

  Ale! :!:Čo ak je to chytrák vychytralý :langue1:a balík akože s hodinkami pošle, ale vy doma pri rozbalení zistíte, že namiesto napr. patekov sú tam len papierové parkovacie hodiny? 8| (Trochu som to vyhrotil, veď kto by si nechal posielať Pateky poštou :-)).

  Ide mi o (tzv. vyšší) princíp: Je nejaký systém, ako na takéhoto falošníka tzv. "vyzrieť"? To mám balík otvoriť rovno na pošte pred pracovníčkou? Ale veď čo ona vie o zásielke a potom, na pošte je vždy taký frmol, že by vás čakajúci ubili baranicami. :hurt1::hurt4: Alebo ísť s nerozbaleným k notárovi, či za veliteľom pobrežnej stráže a otvárať za jeho asistencie? Ako na to idete vy, sveta a práva znalí kolegovia?

  Vopred ďakujem. :flechedamour:

  takže naše pilgrimky dnes slávnostne odovzdané Juliovi, ktorý ich pred opustením hlavnej gubernie posunie paštétárovi digiMonsterovi, ten ich podrobí náročnému testovaniu, napíše recenziu dlhú a tvrdú ako bičisko (teším! :) a snáď už posunie do stredu zeme, čiže Brezna, kde máme neskutočne trpezlivého a ústretového mathyka (ešte raz vďaka).

  ja som sa v tomto milom a "pokojnom" adventnom čase nedostal ani k poriadnemu foteniu, ba tuším, že ani k celkom žiadnemu, ani som ich nepodrobil testu v chlórovanej bazénovej vode a pod infra lúčmi pravej paštekovej sauny, čo mi ich bolo ľúto také pekné tak kruto mordovať. a ešte k tomu na kožke. (gumy, silikóny a kaučuky mám doma len samé širšie.) akurát som skúsil nahodiť čierneho falošného krokodíla a konštatujem, že čierna týmto šedým eminenciám pristane viac, ako hnedá, ktorou boli osadené pri prevzatí. (až dnes som zistil, že v balení je aj čierny origoš a aj nejaká hnedá ručná práca.) inak zase veľké + ak je v štandardnom balení č. aj h. remeň, správny gentleman predsa nevyjde z domu bez toho, aby mu ladili farby topánok a opaskov na gatiach i hodinkách.

  a tu, zdá sa, sa to džentlíkmi len tak hemží, dôkazom je aj forma odovzdávania tohto vzácneho artiklu z laby do laby bez kontroly a vypisovania nejakých O-P protokolov.

  som rád, že mám tú česť byť členom takejto ušľachtilej pospolitosti a všetkým členom a osobitne členkám želám krásne vianočné sviatky a ŠNR!

  :):S:amen:

  Chalani, nie je to priveľký risk posielať ich cez celú Slovakiu práve pred sviatkami? :?::?::?:

  nemám skúsenosti s posielaním balíkov, ale niečo na tom asi bude a keďže sa pripomenul kolega paštekár julio, asi by bolo najlepšie, keby som ich posunul jemu a on by ich po sviatkoch poslal do Brezna mathykovi, teda ak obaja súhlasia

  zdravím všetkých maniakov a najmä maniačky, ak sem nejaké omylom zablúdia!

  oznamujem, že z putovníc sa po mihalnátorovi už vytešujem ja, je to veru niečo celkom iné, mať hodinky takto pár dní v kuse na ruke, než ako len minútu - dve v predajni. a ešte u takýchto exkluzívnych majsterštykov osobitne, takže veľká vďaka Peťovi, že nám také umožnil. a tiež všetkým prihláseným čakajúcim, že som sa dostal tak nečakane skoro na rad.

  v predchádzajúcich recenziách už bolo o týchto "blúdivých" Corsairoch popísané veľa a inými odborníkmi, takže ja, ako učeň a diletant len krátko prvé impresie:

  áno, šokantný dojem z veľkej a luxusnej krabice (pamätám si, že jedny z mojich prvých Primiek boli v krabičke, v akej sa dnes predávajú plniace perá :-), zhíknutie, že ani po dlhej a strastiplnej púti medzi maniakmi vyzerajú na prvý pohľad mojich ďalekozrakých očí z blízka stále ako nové, len pod lupou badať nejaké zuby času.

  veľmi sa mi páči remienok - kvalitná kožička, príjemná na omak, profi prešívanie a hlavne sa mi páči ten tapacírung pri beretách, ktorý im dodáva masívnosť adekvátnu hrúbke puzdra.

  to má "len" 40ku priemer, ale keďže je celkom hrubé (fakt žiadne oblekovky), aj na mojom nie celkom útlom zápästí nepôsobí zženštilým dojmom, ale ani nejakým prerasteným á la mafioso úspešne pôsobiaci v oblasti EU fondov. rád veľa čítam, :) takže oceňujem husto popísanú spodnú časť puzdra, ale zároveň som minimalista a ak nejde o stopkáče, preferujem práve takýto jednoduchší, asketickejší ciferník.

  nemám rád príliš ťažké watche, nosievam poväčšinou titanky na ťahu, Biateky na koži sú nečakane ľahké, teda zase nie príliš, nosia sa fakt neskutočne príjemne. na základe predchádzajúcich ohlasov a fotiek som sa veru obával zarezávania korunky do chrbta ruky, na čo som u mojej ľavačky kvôli dávnejšiemu úrazu nesmierne precitlivelý, ale s tým absolútne žiaden problém a veľké palce hore za jej tvar a vzhľad. je to fakt taká koruna na hlave kráľa Časomíra I.

  dizajn je vecou dišputátu o vkuse a cieľovej skupine, ja vidím elegantné pilotky až luxusného blýskavého charakteru (niekomu sa to môže javiť ako ambivalencia), ktoré celkom pútajú pozornosť a to nie len na prvý pohľad!

  ako som už zmieňoval dávnejšie, práve táto farebná a materiálová kombinácia ma na fotkách najviac oslovila, po prvých hodinách nosenia som zvažoval, že by kvôli rýchlej orientácii pri horšom svetle asi bola lepšia verzia s nejakým kontrastnejším povrchom ručičiek (šedé cifre milujem :-), ale je to tiež asi o zvyku, lebo teraz už viem, čo mám na ciferníku hľadať, keď ma zaujíma presný čas. :) mimochodom, aj centrálne sekundovky neeskutočne milujem, táto má ešte k tomu lahodiaci štíhly tvar zakončený akurátne veľkou šípkou, takže +++! áno, to je ono! proporčnosť, či vyváženosť po všetkých stránkach, tak by som pomenoval hlavný atribút týchto hodiniek. z ich vzhľadu nič extrémne netrčí, nebije vulgárne do očí.

  aby ste pri čítaní tohto traktátu nepospali úplne všetci dvaja, budem pre dnešok končiť. k nejakým technickejším poznatkom a foteniu som sa v tomto hektickom predvianočnom čase nedostal, takže ak sa zadarí, možno cez víkend.

  ešte info, že by som si s nimi síce rád voľkal aj do konca roka, :) ale ak je záujem ešte u niekoho z BA a blízkych polí, (ne)rád :) ich na budúci týždeň posuniem na inú veľkopanskú rúčku. aby sme ich zase neposielali krížom krážom po našej dlhej republike.

  takže, milá Slowatch, howgh! :alcool1:

  no, zásadne prijímam zásielky len cez podateľňu a za účasti notára, ale v tomto prípade urobím výnimku a budeme niekde v BA pekne rúčkovať ;)

  testovacia lehota bývala tuším tak 1-2 týždne, na kedy to cca vidíš, mihi? :)

  BTW: oni už fakt nedávajú lístky, ale posielajú SMS, len neviem, odkiaľ berú čísla