Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Dream watche chapem ako nieco realne dosiahnutelne, na co sa budem niekolko mesiacov/rokov tesit, chodit ich obzerat, skusat, snivat o nich a potom si ich kupim len aby som mohol snivat o dalsich :) A taketo hodinky nie a nie najst. Najblizsie k nim maju asi suby, ak si odmyslim cenu, tak mi tam vadi absencia aspon vnutorneho AR. V hodinkovom svete som tazky polygamista, takze v klude mozem mat jedny dream watche na ruke a nad dalsimi slintat vo vyklade :mrgreen:
    No a taketo teraz neviem najst, hodinky co uz mam sa mi stale pacia a nosim ich rad, len sa uz nejak neviem tesit na dalsie. Bud su velke, alebo male, bez AR, bez WR, bez mikroregulacie, bez vodotrysku.. Som vyhorel alebo co :)

    Ak by sa vyskytli Lumtecy v BA, rad by som ich supol na ruku. Ak by presli testom velkosti na zapasti, rad sa zapojim aj do ich kolovania.

  • to som dáko nepochopil. Ty si odmietol preclenie zásielky, a oni ti vravia že dobre v poriadku sme chuji, dáme vám ju aj bez preclenia?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Dnes mi volali zo servisu kde som poslal moje SEIKO 5.
    Výmena zotrvačky 60-70€ to je normálne toto ? 8| :( Veď tie hodinky nové stoja 83€..

  • No tak to by ma naštvalo. Za tie peniaze by si mohol mať pomaly ďalšie a 70 eur potrebuješ určite aj na kopec iných vecí. A nemáš ich v záruke? Dnes je to s výrobkami tak, tiež som chcel nedávno dať do opravy foťák (nie drahý, cez sto eur), nejaká blbosť, asi kontakt, nesvieti mu displej, ale občas fungoval úplne ok. Ale že oprava by bola zhruba asi taká drahá ako nový, tak som rovno kúpil nový.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • V záruke samozrejme sú kedže ich mám od Vianoc, ale poškodil som och sám nárazom. Chyba bola v zauzlení vlásku zotrvačky. Nič sa neulomilo nič iné sa nepoškodili len tento vlások. A veru máš pravdu je to na hovno celé. Keby to nebol darček tak by som sa nato vykašlal, ale v takomto prípade ich chcem a pri tejto cene si radšej kúpim nové ako mať také v ktorých sa už dakto vŕtal. Len som skoro onemel keď mi to zahlásil do telefónu.

  • Ja by som nehádzal flintu do žita. Naozaj nie je možnosť, že Ti to uznajú ako záručnú opravu? Niektoré firmy to robia, aj keď to poškodíš sám. Povedia si, že im to za dobré meno, ktoré bude klient šíriť, stojí a nebudú sa naťahovať (ale neviem, ako je to u hodiniek). Veď reálne ich tá oprava nestojí skoro nič, samozrejme okrem času opravára.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Myslím že keby to tak bolo už by to spravili. Ono ja som to poslal do toho obchodu kde som to kupoval (hodinar.sk). Nato mi však povedali že nevykonávajú opravy sami, ale posielajú hodinky do zmluvného servisu do BA. Z neho vyšlo toto vyjadrenie ktoré mi referoval predajca z toho internetového obchodu.

  • No tak by som ich vzal a našiel hodinára, čo Ti to urobí za oveľa menej. Veď keď Ti neakceptujú záruku, nemá zmysel ísť do autorizovaného servisu.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Koľko z tých 70€ je práca a koľko cena náhr. dielov ? Na Britskom Ebay je celá nová 7S26 za 40 libier.
    Prípadne skús zadať dotaz na objednanie náhr. dielov cez Altro.cz a dať to už len spraviť niekomu.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ja mám taký pocit že ma chce niekto len pekne odrbať. Nech si ich tam nechajú a ani mi ich neposielajú. Objednám si nové a bude to asi najlepšie riešenie.

  • No Adam, ale ak toto urobíš, tak Ťa de facto odrbkali. Nerozumiem, prečo by si im nechával dobré hodinky, navyše darček? Čo chcú peniaze za určenie poruchy? Aj tak by som im ich nikdy nenechal. Veď tie hodinky sú ľahko opraviteľné a sú nové, vezmeš ich a dáš nejakému hodinárovi. Povieš mu, čo s nimi je a rovno sa dohodneš na cene.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • To je tak s lacnými vecami, cena opravy je nerentabilná (v pomere k cene nového zariadenia), pretože hodinová sadzba odbornej práce je vysoká. Podobná oprava Breitlingov by možno stála 150€ ale k nadobúdacej cene je to oveľa priaznivejšie ako v prípade Seiko. A keďže hodinárov je málo a mnohí z nich sú šlendrijáni a idú po kvantite, neostáva nič iné, ako si nakúpiť náradie, náhradné diely a urobiť si to sám :] ...

    Tempus Fugit

  • Ach chlapi neviem neviem ale dám vedieť potom čo ako.