Príspevky od EDY

  Aj najlacnejšie švajčiarske hodinky sú 10x drahšie ako ruské a pritom kvalita je porovnateľná.


  Mohol by si mi vysvetliť túto vetu? Keď sa bavíme o Amfibiach, ktoré stoja cca. 70 - 80€ a švajčiarskych hodinkách 10x drahších, tak si ich skús položiť vedľa seba . Rozdiel v kvalite ja teda určite vidím. Výhoda Amfíbii je v tom, že keď sa "podělá korunka" ako spomínal kolega tak novú kúpiš aj s poštovným do 10€.

  Moja skúsenosť so strojčekmi Vostok alebo základnými Seiko (7S26, 6R15) je taká, že si to chodí ako chce - nemajú stabilnú odchýlku, ale na druhej strane za tú cenu sa to dá tolerovať.

  Dospel som do štádia kedy som sa rozhodol trocha zredukovať počet hodiniek a prvá voľba padla na jedny z mojich prvých vintážok.


  Predám Seiko 6119 - 5431 vyrobené v januári 1975. Servisná história nie je známa. Hodinky sú funkčné. Po zatrasení sa okamžite rozbehnú. Rýchlo preklápanie dátumu a dňa v týždni funguje bez problémov. Klasicky ako u rady kalibrov 61xx stláčaním korunky. Plytšie zatlačenie dátum a hlbšie zatlačenie deň v týždni. Ťah je dobový Seiko, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nepochádza z tohto modelu. Inak vystačí na zápästie o obvode do 18,5 cm. Celkový stav som sa snažil zachytiť na fotkách. Priemer hodiniek je 37 mm bez korunky.


  Cena je 50 €. Poistená pošta po SR + 3 €. Osobne v Bratislave.

  Chcem po čase vyskúšať niečo nové a niečo teda musí ísť z domu.


  Predám Davosa Classic Mecanique. Ide o normálne nosené hodinky. Na púzdre vlásočnice. Najvýraznejšie škrabance na boku púzdra. Viditeľné na fotografii. Zafírové sklo je bez poškodenia. Vo vnútri tiká pekne zdobená ETA 2804, ktorá za posledných 24 hodín spravila 7 sekúnd do plusu. Pri plnom natiahnutí má rezervu chodu okolo 42 hodín. Som druhý majiteľ a hodinky ku mne doputovali pre pár rokmi už bez krabice a papierov. Dokupoval som akurát originál tŕňovú sponu Davosa. Súčasťou predaja sú hodinky a spona. Kožený remeň je už nosený a rád by som ho ešte použil na iné hodinky.


  Technické parametre: priemer 40 mm, výška 8,4 mm, rozteč nožičiek na remeň 20 mm, spona šírky 18 mm, zafírové sklo, vodotesnosť 5 ATM, manuálny náťah ETA 2804.


  Cena je 300 € + poistená pošta po SR 3 €. Osobne v Bratislave alebo do pondelka (1.10.2018) na východe SR.  Podľa toho čo spomínaš vo svojom príspevku, ja by som ti z vlastnej skúsenosti dal nasledujúce rady. Ak mám mechanické hodinky na občasné nosenie a v podstate je jedno či automat alebo mechanický náťah. Volil by som kombináciu bez dátumovej komplikácie a bez skrutkovacej korunky. Nastavovať tieto dve veci býva otrava po dlhšej dobe.


  Čo sa týka kalibrov u výrobcu ako je Zeno by som nebral hodinky u ktorých používajú stroje zo starých zásob (tzv. NOS). V budúcnosti pri nejakom servise môže byť problém zohnať náhradné diely.


  S manuálnym náťahom preto by som uprednostnil stroje ako UNITAS 6498, 6497, ETA 2804, ETA/PESEUX 7001, ....

Letisko Sliač