Príspevky od don2008

  1. Vostok s keramickou lunetou na látkovom remienku + originál ťah. Cena 55€


  2. Vostok s pepsi lunetou a celoocelovým ťahom + originál ťah. Cena 60€


  3. Tisell Sub Cena 220€


  Všetky troje hodinky sú minimálne nosené, ich vek je cca do 1 roka. Tisell a Vostok Pepsi boli vo vode takže vodotesnosť je otestovaná. Druhé Vostoky som mal na ruke len asi 2x a vodu nevideli. Uprednostňujem osobný odber v BA.


  1.


  2.


  3.

  Tiež som prestal kupovať mäso od miestneho mäsiara, po tom, čo som ho stretol s plným vozíkom v METRe.

  To je ako u nás na trhu s ovocím a zeleninou. Stály predajcovia aj v sezóne väčšinu tovaru berú z veľkoskladu, ešteže sem chodia v sezóne predávať aj babičky zo svojej záhradky.

  Chlapci bavíte sa tu o veciach, ktoré majú korene niekde vyššie. Pokiaľ sa nezmení myslenie v politike tak to tu veľmi neupraví spôsob dovozu tovaru. Ja osobne sa snažím presadzovať kúpu drahších ale našich potravín. A nemám to blízko do žiadnej z krajín okolo nás. Môžem povedať, že som zo stredu slovenska a nemá pre mňa zmysel chodiť za nejaké hranice nakupovať či tankovať. A úprimne ja som dosť patriot aj napriek tomu ako to tu vyzerá. Ale radšej aj ja kupujem u nás aby som podporil našu, aj keď rozkradnutú, ekonomiku. A úprimne sa mi nepáči, že tu hovoríte o tom aké kvalitné a lacné je tu všetko a kupujete inde.

  Práve v tom je problém, že to nie je kvalitné ani omylom.

  Spartan, zrovna to mäso je nádherný príklad. Zamestnanci obchodných reťazcov by ti vedeli povedať čo to k nim vozia a ako by to najradšej ani nepreberali a nepredávali. Mäso sa snažím kupovať u nás na chalupe, domáce. Je to brutálny rozdiel. Keď som s tým začal a ochutnal, tak som sa teleportoval v čase späť do detstva do čias socializmus kedy bolo jedlo jedlom a nie chemickým vzorcom. Vtedy som pochopil čo jeme a čo sú ľudia schopný so sebou robiť kvôli zisku.


  Áno začíname sa trocha hýbať a aj na našich pultoch sa už objavujú napríklad šunky s vysokým obsahom mäsa, ale to by mala byť samozrejmosť, preto je to predsa šunka. Ak by o tom ľudia nehovorili a nebúrili sa, tak by sa nič nezmenilo. Väčšina z nás ale ani nevie čo je a nezaujíma nás to. Hlavne že je plný košík a je to v akcii.

  Salzburg je kraj Salzburg. Pravdu máš krásne mesto, okolie . Ja som vo Wels nedaleko Linz. Ľudia naozaj skvelí mám to tu rád.

  Ani sa ti nečudujem, je to najkrajšia časť AT.


  Vždy som sa čudoval aký obrovský rozdiel je tam vo vnímaní človeka človekom. Veľmi sa mi to páčilo. Každý slovák by si to mal povinné skúsiť a možno by to tu vyzeralo trocha inak.

  Áno, potraviny v AT sú niekde inde, to je fakt. Čo sa týka tých cien tak to nie je také jednoduché. Ono často sú ceny niektorých potravín v AT výhodnejšie ako u nás. Jediná možná výhovorka pre výrobcov môže byť vyššia DPH, ale oni to skôr odôvodňujú rozprávkami o špecifickej chuti slovákov. Z toho vyplýva, že priemerný slovák má radšej umelé sladidlá, menej mäsa či zeleniny vo výrobkoch. Proste kraviny. Ono ale nie je tajomstvo ako to celé funguje a kolonizácia stále žiaľ funguje aj keď v inej forme.

  Teraz som si nie úplne istý či patrí Salzburg do horného rakúska, ale tuším áno. Chodieval som tam služobne, krásne mesto, krásna príroda a čo mám skúsenosť tak aj príjemný ľudia.

Letisko Sliač