Ďalšia novinka od Steinhartu...

  • Za mňa ocelové :) čo sa týka useknutej 5 a 8 tak sa mi to páči ;)

  • Byt to 44mm tak cierne zoberem.

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • U mňa celkom pekné, ale nie natolko, aby som o nich uvažoval. Keby som ale túžil po manuálnom náťahu, bol by to asi jeden z pravdepodobnejších kandidátov.
    Tá vodotestnosť je u Steinhartu problém u všetkých okrem potápačskych hodiniek. Neviem, ako velký problém by bolo dať tomu 10 ATM, ale určite by to potešilo.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • U pilotiek nie je predpokladom zvýšená vodotesnosť a väčšina aj tak vlastní viac hodiniek na rôzne príležitosti... Za 500€ je to dosť muziky... Ja som prežil dvanásť rokov so Swatch-ami bez zvýšenej vodotesnosti a stále fungujú, nevidím dôvod aby to na bežné nosenie pilotiek nepostačovalo... Napokon kopec hodiniek zvučnejších mien za viac € vám tiež viac ako 5ATM neposkytnú ale tým značkám to väčšina odpustí.

    Tempus Fugit

  • Každopádne novšie pilotky Nemeckej výroby majú štandardne 100-200m vodotesnosť. Nehovorím, že je to nutnosť, ale neuškodilo by to.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • mame tu ludi, co s pilotkami od Steinhartu deti kupali, ja som svoje bronzove topil v citronovej stave asi aj 7-10 minut kvoli odstranovaniu patiny a nic im do dnesneho dna nie je, takze tej vodotesnosti by som sa vobec nebal.. Clovek si pilotky na kozi aj tak nezoberie k moru aby sa s nimi potapal, ci?

    za mna vyzeraju tieto nove super(viac sa mi pacia ocelove), tak isto chvalim pocin zmensovania puzdra, nakolko kopec hobitich jedincov dlhe roky nadava na velkost ich puzdier a hla, tu ich pan S. vyslisal :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Za mňa super. Tie oceľové sa mi mimoriadne páčia, nikdy som nechápal, prečo niekomu prekážajú urezané čísla, na mňa to v niektorých prípadoch pôsobí dokonca elegantne. Vodotesnosť tiež neriešim, pokiaľ to nemajú byť vyslovene potápky, úplne mi stačí, aby som sa nemusel obávať dažďa a ošplechnutia pri umývaní rúk. S hodinkami a navyše na koži sa aj tak nikdy nekúpem. Navyše sme to už minule riešili, že kedysi bolo 5 ATM habadej. No a hlavne konečne, konečne už nie sú také veľké, pretože doterajší sortiment bol pre mňa nenositeľný. . A táto veľkosť v kombinácii s Unitasom, fakt dobré. A aj ručný náťah ma láka...

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Ja s orezanými číslicami a priori problém nemám, ale tu mi to príde také prvoplánové. No dokázal by som s tým žiť.
    K vodotesnosti, pravda je taká, že hodinky s 5 ATM vydržia spravidla oveľa viac, než sme ochotný riskovať. Toto však nie sú celkom typické pilotky a keďže na nich absentuje dátum a majú pomerne priaznivú cenu, vedel by som si ich predstaviť ako také víkendovky a pri víkedovkach by som vyššiu vodeodolnosť podvedome ocenil, aj keď pri žiadnych doteraz som to nevyužil. Je to asi najpreceňovanejšia vlastnosť hodiniek na hodinkových fórach, keďže každý hodinkomaniak si už do dažďa berie potápky, s ktorými by mohol absolvovať ponor na dno Marianskej priekopy :mrgreen: .

  • Cretino wrote : "za mna vyzeraju tieto nove super(viac sa mi pacia ocelove), tak isto chvalim pocin zmensovania puzdra, nakolko kopec hobitich jedincov dlhe roky nadava na velkost ich puzdier a hla, tu ich pan S. vyslisal :) "

    "co urážáš" :) :) :) nuz, su medzi nami aj ludia s "normalnym" priemerom zapastia... ja napr. ocenujem ze aj panom v Steinhart zacina dochadzat ze nie vsetci maju medvedie tlapy a modny trend velkych hodiniek postupne upada a pomaly sa zase vracia éra pouzitelnych rozmerov. to netvrdim ja - niekde som dokonca na tuto temu cital clanok. nakoniec ak si pozrieme hodinky renomovaných vyrobcov tak v prevaznej vacsine sa vsetci "motajú" okolo tych 40-41mm. pochopitelne nemam na mysli kategoriu tool hodiniek.

    a propo pokial ide o tie orezane cisla - v tom su zial dizajneri zo Steinhart "experti" :/ uz niekto v inom vlakne poukazal konkretne na model Marine Chronograph s ETA 7750 kde napr. uplne zbytocne zrezali indexy, hoci vôbec nezasahovali do 12-hodinoveho sčítača na pozicii 6. niekomu to ale vadit nemusi, nakoniec kolko ludi tolko nazorov. ako sa vravi - proti gustu ziaden disputat. napr. Matejovi sa to napríklad paci a urcite nie je jediny

  • Ja popravde chodím aj s potápkami do vody raz za uhorský rok a určite tú vodotesnosť nepotrebujem, je to len taká paranoidná predstava, že s nimi niekde spadnem z lode a neprežijú kým preplávam na opustený ostrov a ja potom nebudem vedieť kolko je hodín a nebudím si môcť krátiť čas sledovaním plynulej sekundovky :mrgreen:

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Samozrejme ten sčítač na pozícií 6 do indexu 7 zasahuje, akurát to na fotkách nie je tak viditeľné. Oni v tom Steinharte tiež len tak nepobehujú s nožom v ruke a neorezávajú čo im príde do cesty.