Ďalšia novinka od Steinhartu...

  • Prospelo by im aj vylepsenie púzdra, lebo akurát to ide svojou cestou, pre mna nie velmi komfortnou. Aj tak si myslím že tu už nevymyslia nič nové. Na to majú radu ocean 2.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • V druhom obrázku čo som dával máš porovnanie - v lavo orig. Rolex, v strede nové OVM, v pravo staré OVM. Nové majú bledší, skôr šedý ciferník (farba velmi podobná O1V), pribudol napís Ocean One pod nápisom Steinhart a nemiesto 200m/660ft je tam teraz 300m/1000ft (aj pôvodné OVM boli vodotesné do 300m, nápis 200m bol iba ako odkaz na Rolexy). Taktiež veko bude s inými nápismi.

    Čo sa týka púzdra, taký názor má vela ludí, chcú aby znova robili 39mm Ocean modely, alebo aspoň nejaké menšie a oni ludí počúvajú, takže ja očakávam, že sa v budúcnosti dočkáme iného púzdra v tejto sérii.

    Už sú aj dosutpné: http://www.steinhartwatches.de/en/OCEAN-Vinta…ry-new,909.html

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Aha, nebolo mi jasne, ktore su nove. Rozdiely su teda minimalne, osobne sa mi cierny cifernik paci viac ako sedy. A mohli by sa konecne naucit lepit rovno lunety (tentoraz to aspon na promo fotkach zvladli) 8|

  • Vzhladom na to, že je tam vintage luminova, ktorej priaznivec síce moc nie som, mi tam ten šedý ciferník cekom sedí. Robí to ten vintage vzhlad podla mňa viac dôveryhodným.
    Nj, ja by som mohol rozprávať o lepení lunet v podaní Steinhartu... A je to strašná škoda, že kazia hodinky takými blbosťami, lebo inač sú tie hodinky velmi dobre spracované a vlas pod sklíčkom, zle nasadená ručička pri chronometroch alebo najkrivo nalepená lunta to vedia služne pokaziť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Čisto teoreticky sa nemôže stať, že menej podarené kúsky posielajú do štátov niekdajšieho východného bloku a podobne? Moje OVM zastali teraz v nedeľu a už nechcú tikať, zajtra idú k Peťovi na servis sú v záruke ešte do marca budúceho roku, možno Günter chce aby som ich zamenil za tieto :D Ináč starý dizajn sa mi pozdáva viac no bolo by dobré troška ich ochmatať naživo...

    "Blood In The Water, Water In Its Blood."

  • Dnes som ich zasielal do sveta. Myslím, tie s faceliftom.. Škoda, že som nespravil pár foto..

    @jacopobelbo, určite to tak nie je. Však aj my sme východný blok a nezdá sa mi, že by mi posielali nejaké chybové modely. A keď aj pošlú, tak im ich pošlem naspäť nech opravia (myslím, keď mi prídu čisto nové hodinky a už je na nich nejaká viditeľná vada), takže by sa im to neoplatilo.

  • Mohol by to byť nový model Aviation, hlavne dúfam, že to nebude žiadna homage. Ovela radšej vidím originálny Steinhart dizajn.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nie je to síce novinka, ale zaujímavá diskusia na WUS o kontrole kvality v Steinharte.
    Triton, dizajnér modelov Triton a Ocean Two takmtvrdí, že každé hodinky prechádzajú výstupnou kontrolou minimálne 3 krát a že ich kontrolujú minimálne štyria hodinári. Tak ma napadá otázka, ako môže štyrom hodinárom ujsť také množstvo zle nalepených lunet, umiestnených ručičiek, chlpov na ciferníku, zle nastavených sekundových ručičiek na chronografoch a podobných nezdarov...
    http://forums.watchuseek.com/f275/steinhart…ng-1290026.html

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Môže sa stať, to je jasné, ale to množstvo sa mi zdá byť nepriatelné (súdiac podla toho, čom som videl, čital a bohužial aj zažil).

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • To žiaľ neviem posúdiť. Osobne som mal od Steinhartu štvoro hodiniek a nezaznamenal som žiadny problém. Máš smolu, osobne v tom ale nevidím zásadný problém, ak sú ochotní svoju chybu napraviť. Prečo im ich vlastne nepošleš na prelepenie tej vložky?

  • Lebo sa mi s tým nechce otravovať a keby som chcel, vedel by som to spraviť aj sám. Nehovorím, že je to úplne kardinálny problém, ale keď si objednám Steinhart hodinky, musím rátať s relatívne velkou pravdepodobnosťou, že sa na nich vyskytne najký bug (podla obtiažnosti výroby) a to aj ovplyvní rozhodovanie, či si ešte niekedy Steinhart hodinky kúpim, alebo nie. Kompenzujú to aspoň bezkonkurenčnou cenou, ale osobne by som velmi rád priplatil za náklady spojené s efektívnou výstupnou kontrolou.
    No a povedzme si pravdu... komu spraví radosť, že musí naspäť poslať hodinky, ktoré práve rozbalil.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches