STEINHART "AVIATION pink gold /carbon"

  • Akurat mi prisiel newsletter do mailu od Steinhartu, pozrel som si seriu Aviation a zaujal ma tento model..
    http://www.steinhartwatches.de/de/AVIATION-pi…carbon,178.html

    mal by som nejake otazocky ohladne toho :D

    povrchova vrstva ruzoveho zlata je 10 mikronov, kolko moze tato vrstva vydrzat pri normalnom noseni, myslim tym rychlost oteru, pripadna nachylnost na skrabance,...
    strojcek je pisany 6498, rozdiel oproti 6497 co je napriklad v pilotkach je iba v uniestneni sekundovej rucicky, ci aj nieco zasadnejsieho?

    celkom sa mi pozdavaju na vzhlad, co vy na ne?

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Väčšinou sa uvádza, že jeden mikrón vydrží jeden rok - takže by to malo vydržať zhruba 10 rokov pri bežnom nosení. Škrabance sa dajú urobiť pomerne ľahko, pretože zlato je dosť mäkký kov. Preto by som všetky hodinky, ktoré majú zlaté pozlátenie používal iba príležitostne (na to sa väčšinou hodia aj svojím vzhľadom). Aj celokovové zlaté hodinky sa poškriabu ľahšie ako klasická nehrdzavejúca oceľ. Takže ja by som do tohoto modelu nešiel. Celkovo mi tá farebná kombinácia nejak nesedí k tomuto typu hodiniek. Ale proti gustu žiaden dišputát. Tie chronografy, to je niečo celkom o inom ;)