ORIGINALITA ALEBO NAPODOBENINA

  • Nooo tak je to fejk do rit.... Nič sa tam netrasie a tá ručička skáče jak cez kaluže.Dnes som ich otvoril a je tam strojček Miyota alebo tak nejak.
    Jediné čo ma teší je že fungujú aj tie malé ciferníky.
    Len som mohol ušetriť nejaký peniaz a kúpiť si niečo lepšie-LACO beo-uhr,tie sa mi páčia jak svina.

  • "cretino" wrote:

    kludne sa nam pochval, kolko si za ne dal..

    Cretino ani sa nepytaj.Ale už by som mal skoro polovicu na pilotky od Laca s japonským automatickým strojčekom.
    No nevadí zatial som si zalepil oči týmito "lacnými" fejkami a držím hubu,lebo hned sa mi zdalo že to je nejak moc lacné.Každý sa učí na vlastných chybach.Ale tak sa mi páčia tie U-boaty že dovidenia a neodolal som. :(
    A poviem vám že stará je zo mna na palicu páč už sa venujem nožom a teraz ešte aj hodinky do toho, no dopočutia. :pleur4: :hehe:

  • asi poucenie do buducna, ze ked je nieco podozrivo lacne, urcite sa treba obratit na odbornikov.. v pripade bazarovej kupy hodiniek urcite na nejake zastupenie AD danej znacky, pripadne na nejakeho hodinara.. kupoval si to cez bazos ci zo zahranicia? lebo stale je tu ta moznost, ze by si ich vratil predavajucemu s odovodnenim, ze je to fake a ver tomu, ze v pripade hrozby, zeho udas by ti tie peniaze vratil.. 100€ nie je malo penazi hlavne ked ti to takto pokazi radost.. v dnesnej dobe staci ked mas na predavajuceho telefonne cislo, ostatne sa da dopatrat

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "cretino" wrote:

    asi poucenie do buducna, ze ked je nieco podozrivo lacne, urcite sa treba obratit na odbornikov.. v pripade bazarovej kupy hodiniek urcite na nejake zastupenie AD danej znacky, pripadne na nejakeho hodinara.. kupoval si to cez bazos ci zo zahranicia? lebo stale je tu ta moznost, ze by si ich vratil predavajucemu s odovodnenim, ze je to fake a ver tomu, ze v pripade hrozby, zeho udas by ti tie peniaze vratil.. 100€ nie je malo penazi hlavne ked ti to takto pokazi radost.. v dnesnej dobe staci ked mas na predavajuceho telefonne cislo, ostatne sa da dopatrat

    :super:

  • cretino ma pravdu, za pokus to urcite stoji. hlavne ak boli prezentovane ako originaly. poslat typkovi screen daneho inzeratu, alebo nieco co je ako "dokaz" ze boli prezentovane ako originaly, a nech ti vrati peniaze, inak to das na sud. bez emocii, hole fakty... to najviac zabera. myslim ze to kilo ti rad vyplati.
    ak hej, potom uz len pridat pajsku a mas krasne a poctive mechaniky seiko ;)

  • urcite su tu clenovia viac znaly prava, ale skus si prestudovat §221 v tomto odkaze a pri ziadosti o vratenie penazi mu pripomen cim sa previnil, odkaz sa na tento paragraf, pripadne napis/povedz dosledky ktore sa v tom paragrafe uvadzaju..

    http://www.minv.sk/swift_data/sou…ol/300_2005.pdf

    Mne takyto pristup v minulosti uz pomohol, skusim sa tu trosku rozpisat..
    Objednaval som asi 2-3 roky dozadu iPod z bazosu, chalan bol zo Starej Lubovne, tak nech mi to posle na dobierku.. Balik samozrejme prisiel, cena nebola odlisna od inych ponuk, ktore boli k dispozicii - v tom case sa predavali tieto iPody jak teple rozky, takze som nevahal a objednal to z dialky.. Takze po otvoreni balika som s lutostou zistil, ze je to lacna napodobenina, od ktorej mal ale doklad o kupe niekde z BB.. Sklamany som to ale vyskusal, 500Mb hudby mi to kopirovalo asi 15 minut :D volal som mu, nezdvihal.. ani na druhy, ani na treti den.. bol som odhodlany toho chalana navstivit v Starej Lubovni, aj ked je to daleko a celu sumu by som bol prevozil - ale islo mi o princip hlavne..
    Ako poslednu moznost som sa skusil domoct svojho prava, nastudoval som si zakon, napisal som mu pekne do sms coho sa dopustil, presne podla ktoreho zakona, ake su za to tresty a podobne.. co nevidiet, asi o pol hodinu mi volal naspat, aby som mu to poslal naspat na dobierku, ze si to odo mna kupi naspat - a tak aj bolo, takze sa toho netreba bat..

    Daj vediet ako si dopadol ked sa rozhdones to riesit

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 2:55 PM).

  • "cretino" wrote:

    urcite su tu clenovia viac znaly prava, ale skus si prestudovat §221 v tomto odkaze a pri ziadosti o vratenie penazi mu pripomen cim sa previnil, odkaz sa na tento paragraf, pripadne napis/povedz dosledky ktore sa v tom paragrafe uvadzaju..

    http://www.minv.sk/swift_data/sou…ol/300_2005.pdf

    Mne takyto pristup v minulosti uz pomohol, skusim sa tu trosku rozpisat..
    Objednaval som asi 2-3 roky dozadu iPod z bazosu, chalan bol zo Starej Lubovne, tak nech mi to posle na dobierku.. Balik samozrejme prisiel, cena nebola odlisna od inych ponuk, ktore boli k dispozicii - v tom case sa predavali tieto iPody jak teple rozky, takze som nevahal a objednal to z dialky.. Takze po otvoreni balika som s lutostou zistil, ze je to lacna napodobenina, od ktorej mal ale doklad o kupe niekde z BB.. Sklamany som to ale vyskusal, 500Mb hudby mi to kopirovalo asi 15 minut :D volal som mu, nezdvihal.. ani na druhy, ani na treti den.. bol som odhodlany toho chalana navstivit v Starej Lubovni, aj ked je to daleko a celu sumu by som bol prevozil - ale islo mi o princip hlavne..
    Ako poslednu moznost som sa skusil domoct svojho prava, nastudoval som si zakon, napisal som mu pekne do sms coho sa dopustil, presne podla ktoreho zakona, ake su za to tresty a podobne.. co nevidiet, asi o pol hodinu mi volal naspat, aby som mu to poslal naspat na dobierku, ze si to odo mna kupi naspat - a tak aj bolo, takze sa toho netreba bat..

    Daj vediet ako si dopadol ked sa rozhdones to riesit

    Toto by fakt mohlo zabrať!

  • "Spen" wrote:

    §221 je v pase, lebo tam malá škoda nevznikla. Vlastne celý TZ.

    ..v tych styroch bodoch to tam mas specifikovane na ake odnatie slobody sa tresta, ak spacha:
    - malu skodu
    - väcsiu skodu
    ...
    ...
    ten paragraf sa vztahuje na vsetky typy podvodu, ak je splnena poziadavka "Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije
    niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku škodu"

    ..ci? :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Dakujem všetkým za rady a pomoc páni.Už to riešim.
    Myšiak no vidíš,ja som sa o hodinky nikdy nejak extra nezaujímal a nezdali sa mi až tak lacné,takže asi tak.

    Edited once, last by michal r (August 9, 2012 at 2:03 PM).

  • "Spen" wrote:

    No, len malou škodou je škoda nad 266€. Toto bude priestupok proti majetku za ktorý hrozí pokuta do 332€.

    dobre vediet, dik za objasnenie :super:

    ..ale tak na druhej strane - nemyslim si, ze ked sa ohradi tymto zakonom, ze dostane odpoved od dotycneho ze pravdu nema a za toto ma len pokutu 332€ :hehe:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "cretino" wrote:

    ..ale tak na druhej strane - nemyslim si, ze ked sa ohradi tymto zakonom, ze dostane odpoved od dotycneho ze pravdu nema a za toto ma len pokutu 332€ :hehe:


    Čudoval by si sa, ako sa takéto živly vyznajú v týchto veciach. Podpísať sa to nevie, ale svoje práva pozná dokonale :berk1: .