poradte s ciferníkom hamilton x-wind

  • Čaute na tomto fóre som nový a chcel by som od vás radu. Po takmer ročnom výbere hodiniek cez značky Victorinox, hamilton, steinhart, som dospel k favoritovi Hamilton x-wind.
    Problém je v tom, že sa neviem rozhodnúť s akým ciferníkom či čiernym alebo bielym. Nosiť to chcem denne 70% na kovovom ťahu, 30% na koži, chcem remeň zo svetlej a čiernej kože. Takže aby sa to dalo skombinovať.

    Ešte možno jedna kacírska myšlienka poradťe ešte nejaké hodinky čo by ste mi navrhli. Radšej by som išiel do menej známej značky ale zase kvalitnej.Nie kvôli finančným okolnostiam, ale povaha mojej práce je taká, že by som mohol mnoho ľudí iritovať honosným názvom. Radšej pre laikov neznáme a pomerne kvalitné, tu myslím že hamilton je 100%.

    Ďakujem za rady.

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A

  • Vitam Ta aj ja!
    Co sa tyka farieb je pravdou, ze asi vacsina ti poradi ciernu, pretoze ide o univerzalnejsiu farbu. No mal som osobnu skusenost s Hamilton Jazzmaster Auto Chrono a ta biela nemala chybu! Je uz len na tebe, comu das prednost, ved nakoniec ich budes nosit ty. Preto je najlepsie si oba modely pozriet min. na nete, ak nie nazivo.
    A pokial ide o ine hodinky ja by som ti odporucal pozriet sa na Archimede na toptime.sk a konkretne tieto pilot chrona:

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • No toho som sa bál, že niekto bude radiť čierne a niekto biele. ::d Primárne som bol rozhodnutý pre čierne na ťahu, ale biele sa mi zdajú opticky väčšie a kedže patrím k väčším ľuďom, chcelo by to skúšku na ruke, no prebehol som celé SK a hamiltony len tak na predajni nikto nemá, od krachu hybernie im sem snáď asi ani nikto nenosí.

    Tie Archimede sú pekné istý čas boli veľkým favoritom steinhart B-Uhr 47 mm a tieto sú temer identické.

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A

  • Presne ako hovoris, s odskusanim Hamiltonov bude v SR problem, ak nepoznas niekoho kto ich ma. A co sa tyka nakupu stretol som sa s pozitivnymi ohlasmi na nemeckeho predajcu heyder-exclusiv. Skor by si realne vyskusal realne asi tie Archimede :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • "Tommy_PP" wrote:

    Presne ako hovoris, s odskusanim Hamiltonov bude v SR problem, ak nepoznas niekoho kto ich ma. A co sa tyka nakupu stretol som sa s pozitivnymi ohlasmi na nemeckeho predajcu heyder-exclusiv. Skor by si realne vyskusal realne asi tie Archimede :)


    na toho heydera som včera pozeral a cena viac ako priaznivá. Trošku vyššiu cenu majú na i-hodinarstvi.cz a telefonicky som sa s nimi dohodol, že by som mohol prísť vyskúšať obe, ale až za 14 dní no a je to pri Olomouci, tak sa pokúšam rozhodnúť takto od stola, no ak sa nepodarí tak pôjdem tam, bližšie ako do DE ::d , nákup by sa asi riadne predražil ::d

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A

    • Official Post

    Ahoj. Ja by som tiež radšej volil čiernu, hoci tá biela vyzerá na tej fotke ako strieborná a mne sa strieborné ciferníky páčia ;) Ale čierna je univerzálnejšia a nič ňou nepokazíš. Keď sa ti časom niečo zunuje viac, tak určite to bude skôr biela.

    Možno by som ti mohol navrhnúť ešte niečo takéto:


    Ide o značku Davosa. V prípade záujmu zabezpečím ;)

  • Ja osobne preferujem akosi podvedome svetlé ciferníky. Práve som so zdesením zistil, že nemám ani jedny hodinky s čiernym ciferníkom a ani si nepamätám, že by som niekedy mal. Pritom som sa čiernej nikdy cielene nevyhýbal, no aj tu sa mi viac páči svetlá. Neviem čo je na svetlom ciferníku neuniverzálne ani čo sa na ňom má zunovať, takže skôr to bude vec osobných preferencií.

  • vitaj, ja sa osobne priklanam k ciernemu ciferniku, pripada mi to take viac chlapskejsie :) ale su hodinky, pri ktorych sa mi paci viac biely ako cierny. konkretne napriklad tieto Davosy tu dal Esqueleto, tie biele sa mi mega pacia !!! ale zas nazivo to moze vyzniet uplne inak :) hodinky proste musia sadnut, ci uz velkostou, tvarovo a farebne... preto rozhodne ak mas moznost, nevynechaj osobne vyskusanie :super:

  • ďakujem všetkým za názory, predsa ste ma len trošku posunuli, poprípade utvrdili o čiernom ciferníku, no defenitívne som sa rozhodol, že ich obe predsa len chcem vidieť na ruke. Už aj manželka ktorá na prvú ranu povedala že čierne tak z toľkého očumovanie je už zmätená viac ako ja :hehe:

    Takže nasledujúci krtok vycestovanie do sveta na skúšanie. Ak by niekto vedel predajňu kde by ich obe mali, čo silne pochybujem, tak dajte vedieť.
    Môj akčný rádius Slovensko kdekoľvek ale pochybujem že na SK ich niekto má, ďalej Budapešť, Viedeň a blízke okolie a Čechy okolie Brno.

    Vopred ďakujem

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A

  • "misoo" wrote:

    neboj, ked budu na ruke, tak to budes vediet hned... ;)

    presne tak. Tak ako na českom fóre dám aj tu foto o remene ktoré by som časom chcel doplniť resp. niečo podobné no a tiež to má náväznosť na ciferník

    tento sa mi páči asi najviac ale si neviem predstaviť ako by to vyzeralo s bielym cifrom
    http://imageshack.us/photo/my-images/842/1000450ez.jpg/
    a ešte niečo v tomto štýle
    http://imageshack.us/photo/my-images/52/img1428bh.jpg

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A

    Edited once, last by misoo (April 24, 2014 at 3:10 PM).

  • "Spen" wrote:

    Skúsil by som zavolať do RS, či náhodou http://www.slovanet.sk/alexnagy/kontakt.html .

    ďakujem za tip, ale neporadili mi. Písal som do budapeštianskeho Orexu, tak čakám na odpoveď

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A

  • Já se přikláním k bílému ciferníku s černou lunetou.Poslední dobou jsem na to dost ujetej(bude tuning white Samurajů)
    Tady je nějaké foto pro představu"bílí cifr a hnědý řemen" https://hodinkomania.sk/viewtopic.php?…23&start=60
    Jak píše misso,ty řemeny na které jsi dal odkaz jsou dost humpolácké vůdči hodinkám,trochu bych ubral.

    Edited once, last by misoo (April 24, 2014 at 3:10 PM).

  • dnes sa mi ozvali s Orexu Budapešť ani som nečakal takú rýchlu odpoveď čo im slôži ku cti, problém je však v tom že majú len čierne na hnedom kožennom remeni, takže zase nemám ako porovnať a kvôli jednym sa mi nechce merať 300km tam a 300km späť. :/
    Takže znova na začiatku. To sa podobá mne, zase som si vybral takmer nemožné a idem to zrealizovať. Držte palce.

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A