Čo vás motivovalo stať sa členom hodinkomanie?

  • Preto, lebo uz traja, nezavislo od seba mi povedali, ze som "maniak" :).

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • Zdravím miestnych :hello: . Hodinky ma začali zaujímať v 18tich, kedy som dostal svoje prvé. V poslednej dobe ráno keď vstanem najprv si dám hodinky na zápästie 8/ potom všetko ostatné . Bez nich som nejaký nesvoj :blub: Budem (som) skôr pasívnym členom, rád čítam o hodinkách. Veľmi si cením vznik tohto fóra, keďže u susedov už úspešne funguje niekoľko rokov.

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J

  • Milujem hodinky. Rad si o nich pokecam. Rad ich nosim. Fungoval som nejaky cas na susednom fore, ale akosi ma to tam prestalo bavit. Som rad, ze taketo forum je na slovensku. Zakladatelovi fora prakem vela sily a nervov

  • "Stando" wrote:

    Milujem hodinky. Rad si o nich pokecam. Rad ich nosim. Fungoval som nejaky cas na susednom fore, ale akosi ma to tam prestalo bavit. Som rad, ze taketo forum je na slovensku. Zakladatelovi fora prakem vela sily a nervov

    Heh, dík. Zatiaľ je radosť s členmi komunikovať, verím, že to tak aj ostane :drapeaublanc:

  • ...myslim ze esqueletovi nemusis priat vela sil a nervov co sa tohto fora tyka. je obklopeny ludmi ktory su naozajstnymi nadsencami a nemusi riesit ziadne negativa. si novy no v tejto oblasti nie novacik. hmm. no daj, ake mas hodinky? ake su tvoje naoblubeniejsie (ktore nosis) pripadne su nejake hodiny tvojim snom? ja som sa tu namotal uz na kadeco. takze pevne nervy........ :]

  • Zdravím všetkých :hello: ... Rozhodol som sa zaprezentovať, aj napriek tomu, že som v oblasti náramkových hodín zelenáč, ale to sa časom pravdepodobne poddá. Zatiaľ si čiastočne pripadám ako "Alenka v ríši zázrakov", čiže ťažko predpokladať, že do diskusie prispejem hodnotnými príspevkami... Ale hodiny, ako také, ma fascinujú už nejakú dobu. Dokonca mám za sebou aj niekoľko pokusov o rozborku a zborku hodín (myslím tým stolové resp. nástenné) s cieľom opravy, väčšina z nich funguje. Po objavení tohoto fóra som začal viac čítať aj o hodinkách - mimochodom máte peknú sekciu o teórii :super: . Držím tomuto fóru a jeho zakladateľom palce...

    Tempus Fugit

  • "esqueleto" wrote:

    ...No až taký úplný zelenáč zrejme nebudeš, keď si rozoberal nástenné hodiny.. To som ja nikdy nerobil ::d


    Na akékoľvek rozobratie čohokoľvek je zelenáč najvhodnejší, nasledujúca fáza preverí, či zelenáčom človek aj ostane ;) .

    Tempus Fugit

  • "misoo" wrote:

    A ked zlozi a ostanu nejake suciastky, tak sa stane zo zelenaca profik ::d


    Správnemu profíkovi vždy niečo zostane, takže za pár rokov máš kopec náhradných dielov... ::d

    Tempus Fugit

  • "Roby" wrote:


    Správnemu profíkovi vždy niečo zostane, takže za pár rokov máš kopec náhradných dielov... ::d


    vlastne zistis,ze si lepsi ako ten co to vymyslel
    zostali ti diely a ide to ::d

  • ahojte, toto je moj prvy prispevok...takze ja som sa registroval cez stranku toptime.sk, kde som si nedavno objednal hodinky Steinhart (a uz len cakam na ne)...hodinky ma vzdy fascinovali, vzdy ked idem okolo nejake predajne hodiniek, tak sa na chvilu zastavim a poobzeram si pekne modely...som student, takze nemam obrovsku zbierku hodiniek, ale ak budem velky a uspesny, tak si nejaku zbierku snad vytvorim :D...neviem preco, ale na hodinky som bol od malicka viazany...uz od zakladnej skoly som nosil digitalky a vzdy som chcel vediet kolko je hodin...teraz sa bez hodiniek nepohnem (aj ked mam len jedny..zatial, pokym nedojdu nove :D)

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • esqueleto, dik za privitanie...zatiel moje nadsenie limituje fakt, ze nemam staly prijem, aby som si mohol dovolit taketo hracky :)..este rok na vyske a uvidime

    misoo, kedze hodinky s kozenym remenom mam, chcel som nieco na ocelovom tahu, kukal som aj po Ocean 1 Black, ale ani neviem preco, ale nakoniec tento sialok kavy mi ulahodil :)

    Steinhart Ocean Vintage Military