• Ahojte.

    Chcel by som sa informovať za kamaráta, ako je to s kúpou hodiniek Rolex.

    Priznám sa že ja vôbec netuším, toto nemám prebádané (keďže sa pohybujem v iných cenových reláciach 1f923 ). Všade len čítam aké sú dlhé čakacie

    lehoty na hodinky xy mesiacov rokov.... Jednalo by sa o model Datejust 41 v modrej farbe (steel verzia). Aký je vlastne v reále postup? Hodinky ktoré

    majú vystavené na predajniach tak tie mi nepredajú a treba sa zapísať do poradovníka? Alebo to čo je na danej predajni si môžem rovno odniesť domov a to čo tam nemajú

    tak na to sa dlho čaká? Rád by som bol aj za radu že kde nakupovať. Na SR asi Sheron v BA, okolie potom Praha/Brno/Viedeň?

    Je bezpečné kupovať tieto hodinky cez Chrono24? - resp. sú tam aj autorizovaný predajcovia?

    Vopred ďakujem :)

  • Da sa kupovat aj cez Ch24, ale ceny su tam radovo vyssie a oficialny AD tam nie su. Ak maju na predajni bicolor prip. nejaky zlaty model, tak ti ho mozno predaju, ocelove ti nepredaju. Treba sa zapisat do poradovnika (moze skusit cez stranku predajcu ale najlepsie osobne) aj to ta nezapisu na co si zmyslis ale na DJ41 asi ano, cakacia lehota momentalne cca 2 roky. A ako pises, v Ba Sheron, Brno(Ph) Bechyne, PH Carollinum…

  • Mamma mia, to je čo toto za šialenosť :-O

    Uvediem príklad: na predajni v BA alebo CZ by mali ocelove DJ41, ale nepredajú mi ich? To akože prečo, to tam majú len na

    odskúšanie? Takže človek to čo vidí na predajni si reálne nemôže hneď odniesť domov? :(1f924 To je potom pru*er

  • Presne tak, nemoze:( ak vobec nieco maju tak len na okukanie,vyskusanie;)..ale vacsinou nemaju1f924

    A tym ze sa ceny minimalne raz rocne zvysuju 5-15%, tak cakacka 2 roky znamena min. +20% oproti aktualnej cene. Jednoducho parada1f924

    Edited once, last by madmax (February 25, 2024 at 5:13 PM).

  • Slová madmax len potrvdzujem, a pridávam len to, že to takto chodí nielen u nás, ale aj inde, napr. v Nemecku. V decembri 2022 sme boli so švagrom v Hamburgu, a chcel si kúpiť pre moju sestru RLX. Mal aj adresu obchodu (na tej ulici bolo habadej obchodov rôznych značiek...). Ja som mu vravel, že Robi, to tak nebude, že čo uvidíš v prdajni, tak si to kúpiš, ale neveril mi. Samozrejme si vybral z výkladu, vošli sme opýtali sme sa, a hneď ho uzemnili, šokovali..... čakačka jak vyšitá...

    Nakoniec z toho boli HUBLOT vo vedlajšom obchode, ktoré vydržali u sestry tak rok, a teraz už má vysnívané RLX spod ruky....

  • No tak ale toto ste ma páni vôbec nepotešili. Neveril som tomu že je to tak preto som založil aj toto vlákno...

    Chápem že je to všetko ručná výroba atď, ale sú aj iné (drahšie) značky a človek si ich môže rovno z obchodu kúpiť.

    Tipujem že táto politika brandu odrádza veľa záujemcov. Áno jasné, každý je iný, niekto si počká. Ale tak ak chcem nové hodinky a v podstate ani

    neviem presne koľko budem na ne čakať, len že snáď mi jedného dňa zavolajú lebo si ma zapíšu do nejakého poradovníka je celkom des.

    Tak teda nejaké možnosti pri rozpočte 15k? Podmienka swiss made, prestížna značka (aj pre ne-hodinkovo zdatných), priemer cca 39-42mm, na každodenné nosenie či už k tričku, polokošeli, košeli, nejaká WR poteší, určite nie potápky ani chrona, komplikacia maximalne date. Proste niečo na štýl datejustov alebo milgaussov... Mne z toho vyšli Aguaterry od Omegy a ostane ešte hojne "na kávu" 1f923 Prípadne nejaké iné tipy?

    PS: Kamarát asi nebude chcieť kupovať RLX cez Ch24, ale ak by aj predsa len náhodou tak sa spýtam: pri kúpe RLX cez ch24 od nejakého "profesionálneho obchodníka" t.j. nie od súkromného predajcu sa ako rieši prípadný záručný servis? Neviete niekto?

  • No a podobne to majú aj iní výrobcovia, napríklad taký výrobca červených áut z Itálie, keď nemáš taký a taký model, nepredáme Ti tento model ...

    Buď im na tú hru o "exkluzivite" pristúpiš, alebo nie.

  • No az tak vela ludi to neodradi, kedze Rolex preda tolko hodiniek ako vsetky ostatne znacky dokopy ;). Prave naopak, cele to tak je preto, ze dopyt je vyssi ako stihaju vyrabat. Uz stavaju novu fabriku, ale to je na niekolko rokov. Dopyt, a tym padom aj cakacky a ceny secondhand, trochu klesli minuly rok, ale mam pocit, ze to zase zacina stupat :(.

    Za modre DJ41 mas aktualne na chrone "priplatok" od cca 1-3k €, zalezi od konfiguracie, najviac za fluted+jubilee. So zarukou by som ziadny problem nevidel.

    Za 15k uz su super fullgold kusky, to je aj problem najst nejake take drahe ocelove 1f923 ( v ramci tych znamych znaciek pre nehodinkovo zdatnych). Pozrel by som Omega, JLC, mozno AP by mohol mat nejake modely mimo Royal Oak bez cakacky. Mozno Cartier, Blancpain, Breguet. Keby nechcel len Swiss, bolo by to idealne zadanie na nejaku super limitku GS :).