Príspevky od Tommy_90

  Mal by som to poslať do Fínska. Poistený list do 1kg a do 500€ mi na pošta stránke vychádza 11.60€.

  čiže priklad on ked mi dal ponuku 400 za hodinky aj poštovne dokopy. Ja zaplatím poštovné dajme tomu tých 11.6€ a z tých 400€ si 6,5% vezme chrono ako proviziu. Správne tomu rozumiem?

  Ešte sa spýtam. Poštou ako poistený LIST to pôjde teda?

  lebo ja si pod listom predstavím "List - obáalku" :D a nie škatulu s hodinkami... Teda malo by to ísť?

  A ešte k cene. kupujúci mi dal návrh ceny aj s poštovným. v mojich možnostiach odpovede je cena za hodinky + cena poštovného. Ako mám informovať kupujúceho o poštovnom ked netuším aké bude? Na stránke pošty som si niečo vyrátal ale boh vie či to bude presne tolko... Ak by boli nejaké rozdiely v poštovnom (trebars do 4-5€) je to problem potom?

  Normalne som posielal poistenou Slov.postou (asi 5 predajov zatial).

  Po zaplateni na ten "blokovany" ucet, ti poslu udaje na kupujuceho, odosles, posles link na tracking a cakas, ci bude kupujuci spokojny :)

  Okej. A asi je dobré už mať cenu poštovného odhadom zahrnutú v cene hodiniek, nie?

  Inak neviem ako by sa potom tie prachy za poštovne dostali ku mne

  Super, ďakujem za info :) Bál som sa že ak predám hodinky inde a budem chcieť zrušiť u nich inzerát že sa to nedá alebo je to sankciované...

  Prosím ťa a kupujucemu pošlem hodinky potom kurierom či poštou? Alebo to má chrono nejak zabezpečené že mi pošlú kuriera? Nemajú to tam totiž nikde uvedené.

  Ahojte.

  Nechcel som zakladať zbytočne nové vlákno, ale nenašiel som tu nikde odpoveď na moju otázku.

  Tak snáď to do budúcna pomôže aj ďaľsím členom :)


  Chcel by som poprosiť o radu od niekoho kto PREDAVAL cez Chrono24.

  Pri vkladaní inzerátu majú uvedené že bude platný na 3 mesiace. A že za tu dobu nemôžu byť hodinky predané iným spôsobom.

  Čo by sa stalo ak by som si to náhodou rozmyslel po mesiaci a nechcel ich predať alebo predsa ich predal niekomu známemu inou cestou? Viem ten inzerát skôr ako za 3 mesiace zmazať, resp. platí sa potom nejaká "pokuta" chronu? Mal s tým niekto skúsenosť? Prpídane ešte otázka že aký je postup pri predaji cez nich, čo sa týka poslania hodiniek a príjmu platby.


  Vopred ďakujem skúseným za odpovede.

  Ahojte predám moje seiko SNZH57k1.

  Hodinky sú oproti pôvodnej výbave jemne modifikované. Nový ciferník, ručičky a vložka lunety (s lumi bodom, hliníková)

  Dávam k nim aj originál pôvodný ťah + dieliky. Stručné info: kaliber 7s36, wr100, hardlex sklíčko (bez škrabancov), spodné sklíčko minerál (bez škrabancov), priemer 41mm.

  Hodinky už nie sú v záruke, balenie komplet. 175€