• Ahojte.

    Ako to už býva zvykom u chronomagora, vždy po nejakom čase príde ten pocit "že Vám niečo chýba"..

    Rozpočet je plus minus 1000€, ktorý by som naozaj nechcel moc prekračovať.

    Aby som sa moc nerozpisoval tak prejdem rovno k veci. O swiss made potápkach premýšľam už asi rok, tak nejak sa mi za ten rok páčilo viacero kúskov a vždy som si povedal "počkaj" , či ti to vydrží. A vždy ma to prešlo s danými "vybranými" hodinkami o ktorých som si myslel že to budú tie pravé pre mňa. Konečný výber padol na DOXA SUB 200 (divingstar pravdepodobne). Značka ma zaujala jej históriou, dávnou spoluprácou so Jacques-Yves Cousteau a celkovo že sú odkazom na model zo 70tych rokov cca.... Že majú za sebou nejaký ten príbeh a tak nejako mi to všetko dáva zmysel ako celok. Rád by som poznal Váš názor na ne, ideálne aj niekoho, kto s týmito hodinkami skúsenosť má. Cena na chrnoro24 cca 930€. Videl som už asi milion recenzií a najväšie mínus je asi biedna lumi na lunete, neviem však ako si počína na ciferníku? Niekde vytkli aj nekvalitný závit korunky... Má niekto skúsenosť?

    Ako priameho konkurenta by som videl možno Oris 65 - no vadia mi pri nich okruhle indexy , pripadne Wardy trident pro 300 - ktoré vyzerajú byť síce dokonalé, no chýba mi tam tá história hodinárčiny a asi by ma to škrelo... Možno ešte Certina teraz pred nedávnom vydala limitku DS PH1000M. O mikrobrandy záujem nemám, taktiež nechcem žiadne Mido, LHC, Aquisy. - to len aby sme si ušetrili čas....

    Vopred dík, Tomáš.

  • Síce trochu cez rozpočet, ale čo bazarové Tag Heuer Auqaracer?

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Tiež nemyslím že Mido ako firma s viac ako 100 ročnou históriou je microbrand ^^ ...a tie hodinky sa dajú zaradiť ako veelmi slušná hodnota za peniaze..

  • Páni nikde som nepísal že Mido sú mikrobrand :) uvádzam že "O mikrobrandy záujem nemám, <---tu je čiarka ako vidíte :D ) taktiež nechcem žiadne Mido, LHC, Aquisy. - to len aby sme si ušetrili čas.... "

    Vadí mi pri nich ten day a prídu mi trocha nudné a okrem ineho opäť sa mi vynára z minulosti problém s názvom značky :D ja viem je to ťažké so mnou :P

  • Síce trochu cez rozpočet, ale čo bazarové Tag Heuer Auqaracer?

    Ano to je už cez rozpočet bohužial.

    Najviac zatial zvažujem tie DOXA SUB 200, ak by boli zlé tak Oris Divers 65, CH.W.trident pro300, certina ds super PH1000M

  • Mido je skvělá značka, která ve světě docela frčí, jen na ten konec světa s popularitou buď nedosáhli, nebo na něj kašlou. Hádejte, který státy asi budou koncem světa. Ten můj určitě, už nás nechtěj vidět ani v Africe, tak se Midu nedivim.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Když Tě oslovuje historie hodinařiny, co tam bože dělá ten Ward (2004)?

    Tie Wardy sú tam pretože vzhľadovo a funkčne je to pre mňa asi TOP vo všetkých smeroch ----> Keramicka luneta, perfektná lumi na ciferniku aj lunete, rovné aplikované indexy (na tie mam slabosť), úplne že parádne ručičky , super rozmery - možnosť výberu velkosti a ešte aj priehľadné dýnko na pekne zdobený elaboré kaliber. Keby tam bolo iné logo s poctivou históriou už ich mám na ruke a nežiadam tu o radu :) Proste sa mi páčia vo všetkých smeroch, len škoda že tam nie je taká tá "aura" okolo nich že robia hodinky cez 100 rokov a príbehy za ich kúskami a cestou k dnešnej dobe, to je to čo mi chýba. Možno to bude ale po prípadnom zistení že doxa 200 aj oris 65 "sú na figu" moja voľba a budem musieť spraviť v tomto smere kompromis.

  • Tie Wardy sú tam pretože vzhľadovo a funkčne je to pre mňa asi TOP vo všetkých smeroch ----> Keramicka luneta, perfektná lumi na ciferniku aj lunete, rovné aplikované indexy (na tie mam slabosť), úplne že parádne ručičky , super rozmery - možnosť výberu velkosti a ešte aj priehľadné dýnko na pekne zdobený elaboré kaliber. Keby tam bolo iné logo s poctivou históriou už ich mám na ruke a nežiadam tu o radu :) ...

    Rozumim Ti velmi přesně. Ale právě ta aura strčí po pár dnech všechno to ostatní do kapsy. Příklad, akorát mám na ruce pseudoWillardy od SteelDive. Cena origo skoro 80.000 korun v limitce. Cena těhle 2.200 korun. Na rozdíl od Seika všechno přesně lícuje, zpracování včetně ostrosti hran, broušených a leštěných ploch super, keramická luneta bez vůle, safír jak sklo od trezoru, wr200m, náramek díky absenci divers prodloužení pohodlnější než origo, Seiko strojek naladěnej na2,5 sekund denně do plusu a lumi že mi spadla brada a to už jsem toho viděl fakt hodně. Ale nemaj tu historii i když si s origo nic nezadaj. Kupoval jsem je s tím, protože to už znám, není historie, nejsou emoce, jsou to jen super hodinky za neuvěřitelnou cenu a jejich určení je přežít blbnutí v moři. Měl jsem Wardy, byly to super hodinky, ale pocity jsem měl stejný. Šly do světa a nechyběj mi. Chyběj mi Mido, Breitlingy, Omegy, Chopardy...dokonce i hromada Seik co jsem měl. Dej na emoce ne na rozum. Rozum dnes kupuje Garminy, jako já. Ale hodinky, to jsou pocity.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Sorry za maličké odbočenie od témy: od CW sa mi sakra zapáčili Twelve Titanium s tým modrým cíferom.... O.K. je tam Sellitka ale je došolíchaná na COSC... Akým tempom teraz CW napreduje tak sa k ním málokto približuje - napriek tomu, že je riadný výbuch na celej čiare hodinkárskeho priemyslu.....

    Aj potápky majú veľmi - až moc-moc - vkusne dizajnované, a určite aj spracované, viaceré sa mi páčia (napr. C60 Elite1000 - tiež COSC: https://www.christopherward.com/watches/c60-el…-T0BB0-TBO.html), len ma u niektorých odrádza tá základná Sellitka (220) s 38 hod. rezervou.....

  • Tuhle Sellitu používala značka Oris už v dobách, kdy Eta ještě nedělala caviky. A třeba Aquis když se objevily a nahradily ,,soudky" tak to už tenkrát byly super hodinky. Takže toho bych se nebál, jen je potřeba koukat na úroveň strojku vs cena hodinek.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Rozumim Ti velmi přesně. Ale právě ta aura strčí po pár dnech všechno to ostatní do kapsy. Příklad, akorát mám na ruce pseudoWillardy od SteelDive. Cena origo skoro 80.000 korun v limitce. Cena těhle 2.200 korun. Na rozdíl od Seika všechno přesně lícuje, zpracování včetně ostrosti hran, broušených a leštěných ploch super, keramická luneta bez vůle, safír jak sklo od trezoru, wr200m, náramek díky absenci divers prodloužení pohodlnější než origo, Seiko strojek naladěnej na2,5 sekund denně do plusu a lumi že mi spadla brada a to už jsem toho viděl fakt hodně. Ale nemaj tu historii i když si s origo nic nezadaj. Kupoval jsem je s tím, protože to už znám, není historie, nejsou emoce, jsou to jen super hodinky za neuvěřitelnou cenu a jejich určení je přežít blbnutí v moři. Měl jsem Wardy, byly to super hodinky, ale pocity jsem měl stejný. Šly do světa a nechyběj mi. Chyběj mi Mido, Breitlingy, Omegy, Chopardy...dokonce i hromada Seik co jsem měl. Dej na emoce ne na rozum. Rozum dnes kupuje Garminy, jako já. Ale hodinky, to jsou pocity.

    Velmi pekne napísané :)

    Tie DOXA SUB200 u mňa v tomto víťazia, len som si tu chcel overiť či to nebude krok vedľa v tej cene (930€ cca)...

    Druhá v poradí je táto novinka - limitka od CERTINA - DS SUPER PH1000M https://www.certina.com/be-en/watch/ds…/c0249071728110

    PS: ak by to s tými Švajčiarmi nevyšlo tak možno moju dušu upokoja AJ nejaké king Želvy, prípadne Monstra. Nemal som ešte tieto modely od Seika a myslím že správny chronomaniak by ich mal niekedy vlastniť :P no nejako sa to zatial nikdy nepodarilo