• :D omg.. no a presne tomuto som sa chcel vyhnut mojou uvodnou vetou, citujem a zvyraznujem:

    "Zdroj inspiracie je jasny kazdemu, takze k tomu sa z moralneho hladiska vyjadrovat nebudem a o to iste poprosim aj v pripadnych reakciach."

    Ako som písal, mal som v pláne byť ticho, ale keď si ma tu spomenul, už som sa musel vyjadriť.

    Aj tak som ti vlastne len odpovedal na otázku, tak neviem, kde je problém a kto z nás dvoch nevie chápať text (ktorý dokonca sám napísal).

    A cim sa chcete nechat so Spartanom prekvapit?

    BTW nepísal si, že na túto tému končíš?

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Asi sem budem opat chodit častejšie . Volako to tu ožilo. :) konecne sa nieco deje

    Odoslané z ASUS_Z017D pomocou Tapatalku

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Áno! Konečne nejaké vzrúšo! Nemôžem neprispieť :saint:
    Bude to (zase) o gramatike, tak si to nemýľme s morálkou. :malin1:
    Fejk, je z anglického fake, čo znamená falošný. Čiže mali by sme si tu na slovenskom fóre zjednotiť názvoslovie a pojmológiu - fejky sú napodobeniny hodiniek napr. Patek Philippe, ktoré sa za ne vydávajú, čiže majú na ciferníku, prípadne na spodnom viečku (priaznivci bernolákovčiny mu hovoria "dýnko" <X ) nápis Patek Philippe.
    Ak napr. príde nový model od zn. Biatec, čo bude na nerozoznanie od posledného modelu Calatrava, ale bude tam napísané Biatec, nemožno ich nazvať fejkami (ani keby mali "škóbovacie dýnko"). :]

  • Bál som sa, že ich mysiak porovná so submi a stalo sa. Vidím, že svietia lepšie, puzdro zhodné, náramok ten istý, presnosť podľa predchádzajúcich príspevkov rovnaká, tí chlapci z Tisellu to vedia... :amen:
    PS: Dúfam, že píšem to čo sem patrí, že ma nedáte vymazať...

  • Ja som s touto terminológiou uzrejmený, ale osobne sa pýtam, je zmena nápisu na ciferníku dostačujúca na to, aby to už nebol fejk, ale úžasná a uznávaná homage? Skutočne je tá hranica taká tenká? Na to aby sme to už nemohli nazývať fejkom teda asi áno, ale pri tej miere kopírovania je mne osobne už realtívne jedno, či ten nápis vymenia za niečo iné, alebo tam nechajú Rolex.

    Podľa mňa nejde vôbec o to, ako sa to nazve, ale ide o tú hranicu, dokedy to hodinkomaniacka komunita považuje za super hodinky a odkedy to už odsúdi.

    Teraz sa nevyjadujem k tým konkrétnym hodinkám, ale všeobecne.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak ani po dlhom opatrnom pilnikovani som tam hrubsiu baretu nedostal, bude musiet drzat originalna tensia. Takze len v upozornenie pre dalsich kupujucich, nedavajte zbytocne dole naramok, dostat ho naspat je celkom narocne (navyse som si znicil pri tom homage bergeon vybaretovavac a pripomenul nervy s koncovkami na Steinharte) :)

  • Lumi tesne po nasvieteni, vitaz jednoznacne Seiko tuna. Na dalsich miestach Orient Ray, 2x Tisell, Tag, Glycine, Longines. Kazde vsak citatelne bez problemov do rana, akurat bez "wow" efektu po zhasnuti :)

    Tisell pilot, Tisell sub, Glycine airman

    Orient Ray II, Tisell sub, Seiko tuna

    Tag aquaracer, Tisell sub, Longines HC

  • Ty odpadlik, sa tesis, ze ti z nich neodpadlo, vsak? :D
    Vie mi niekto povedat ci budu mat v inchebe na vystave aj nato strapy? Predpokladam, ze kazdy predajca sa zameria primarne na hodinky.

    Odoslané z ALE-L21 pomocou Tapatalku