Dovoz tovaru z tretích krajín

  • Tiež si myslím že je to jedno kam tie prachy idú , aj tak z nich nemáte nič. Tu je skôr problém že ak budem kupovať niečo z mimo Európy a prídu chlpatí na to že je to drahšie ako sa píše na balíku, tak mám ďalšiu robotu a miniem zase na nejaký výstrelok politikov.

  • Tohle je jedna z prvních vlaštovek co se na nás ještě teprve navalí. Ty miliardy spojený s emigrantama, rozkrádáním rozpočtů a td se samy nevymyslí.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Mne napríklad v žiadnom prípade nie je jedno "kam tie prachy idú". Nie som síce nadšený z toho, ako funguje EÚ, ale stále mnoho radšej zafinancujem Európsku úniu ako vládu SR.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja som dnes bol na colnici a rozprával som sa s colníkom, ktorý povedal, že povinnosť vystaviť JCD mala súkromná osoba aj doteraz pri hodnote nad 150 €, takže v podstate nepôjde takmer o žiadnu zmenu pokiaľ by ste chceli doviesť hodinky. Vravel, že problém je to u tovarov ako výživové doplnky alebo elektronika a podobne. Kedže po novom sa to bude posudzovať ako obchodný tovar, tak bude to musieť schváliť hygiena, alebo nejaký iny úrad, ktorému tovar bude podliehať. Ja som dnes zabil cely deň na colnici kvôli jedným hodinkám, takže ak si nebodaj objednáte tie výživové doplnky, tak si buďte istí, že tam budete chodiť týždeň. Tomu sa u nás vraví demokracia.

  • Ja som uz nechal preclit kadeco nad 150e a vzdy to spravila za mna posta (cca 5e poplatok) alebo DHL (cca 10 a teraz myslim 15e). Bolo potrebne prehlasenie emailom, ze ide o tovar na osobnu spotrebu a doklad o objednavke a platbe. Skromne si myslim, ze JCD za mna nevyplnali, ale mozem sa mylit..

  • Ja som uz nechal preclit kadeco nad 150e a vzdy to spravila za mna posta (cca 5e poplatok) alebo DHL (cca 10 a teraz myslim 15e). Bolo potrebne prehlasenie emailom, ze ide o tovar na osobnu spotrebu a doklad o objednavke a platbe. Skromne si myslim, ze JCD za mna nevyplnali, ale mozem sa mylit..


    JCD vyplnaju ;)
    a poplatky za vybavenie p"repustenia do obehu" su pekne vysoke ... :(

  • taka otázočka
    Kupoval tu niekto poslednú dobu ⌚ na amzone? Alebo sa tej stránke radšej vyhnúť.. Ako sú na tom poplatky...


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

    • Official Post

    Nikdy som na amazone nekupoval, no myslím že to môžeme v pohode považovať za seriózny e-shop. Princíp je rovnaký ako na e-bay ak sa nemýlim.

  • Poplatky klasika, amazon je zmes predajcov z rôznych krajín, pokiaľ teda pozeráš .com
    Väčšinou však asi USA, keď tak skús amazon.co.uk alebo .de. a podobne.
    Prípadne only Europe, ak sa chceš vyhnut poplatkom.
    Áno, princip rovnaký ako eBay.

  • amazon de, uk, fr je v pohode, co sa tyka cla, ale je to medzinarodny obchod, cize ponuka na amazon.co.uk v £ nemusi byt z uk ale napr. USA. otazne je, z ktorej krajiny poslu, ci z usa alebo z nejakeho eu skladu ;)

  • + cast tovaru ide priamo z/cez Amazon ("fulfilled by Amazon"), ja som nakupoval viac krat na amazon.co.uk knihy/dvd/cd a vacsiu objednavku mi rozdelili na 3-5 balikov a kazdy prisiel z ineho statu EU - samozrejme vsetko bez cla a do tyzdna doma. Inac sa mi zda, ze vsetko co je v ponuke na amazon.co.uk musi ist z EU, amazon.com ma ine ceny aj tovar.

  • Aha, tak som mal asi stastie (alebo amazon.co.uk ponuka ako prvu moznost predaj cez seba a potom cez najlepsieho UK/EU predajcu) :) Popravde som to az tak neskumal, nahadzal som veci do kosa, porovnal ceny s SK eshopmi a zaplatil :D