Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Kua taký som na seba najedovaný. Robil som objednávku z číny a nebol som si istý, či mám platiť v USD alebo EUR. Tak som si hovoril, minule som tuším platil v Eurách a vyšlo to horšie ako v dolároch.

    Bohužiaľ je to presne naopak. Platba v € vychádza lepšie. Zle som si pozrel výmenný kurz a tak som zaplatil asi o 20€ viac než som musel X/ :cursing:

    Dúfam, že na to o pol roka keď budem robiť ďalšiu objednávku znova nezabudnem :D

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Kua taký som na seba najedovaný. Robil som objednávku z číny a nebol som si istý, či mám platiť v USD alebo EUR. Tak som si hovoril, minule som tuším platil v Eurách a vyšlo to horšie ako v dolároch.

    Bohužiaľ je to presne naopak. Platba v € vychádza lepšie. Zle som si pozrel výmenný kurz a tak som zaplatil asi o 20€ viac než som musel X/ :cursing:

    Dúfam, že na to o pol roka keď budem robiť ďalšiu objednávku znova nezabudnem :D

    nájdeš to vo svojich príspevkoch ;)

    A stitch in time :D

  • To moze byt zakazdym a u kazdeho predajcu inak. Treba si to jednoducho zakazdym preverit, co vychadza vyhodnejsie.

    Vacsinou byva najlepsie platit v lokalnej mene predavajuceho a nechat prepocet na svoju banku, kde mas ucet resp. kartu. Niekedy vsak moze mat predajca vyrazne odlisne ceny v inych menach.

    Dalej aj rozne platobne brany (napr. PayPal) ti podsuvaju moznost platby v Eur, co ale byva nevyhodnejsie ako bankove kurzy. Na kazdej konverzi niekto zaraba, takze cim viac konverzii "cestou", tym nevyhodnejsie, napr. juan -> usd -> eur.

    Ja som napr. platil parkrat do Japonska prevodom cez sluzbu wise v JPY, lebo to vychadzalo najvyhodnejsie.

  • Putinov hlavný kritik Alexej Navaľnyj zomrel vo väzení

    Ruský opozičný líder a hlavný odporca Putinovho režimu Alexej Navaľnyj zomrel vo väzení, uviedla väzenská služba, podľa ktorej príčinu smrti zisťujú. Navaľnyj mal 47 rokov, väznili ho posledné tri roky, naposledy v trestaneckej kolónii za polárnym kruhom.


    R.I.P.

    Edited once, last by Branoz (February 16, 2024 at 1:41 PM).

  • … tam bol vypísaný hodne nízky kurz …. Myslím že aj tých posledných 20% ľudí čo malo odvahu nevoliť Putina prehodnotí svoj postoj k panovníkovi

  • Čo to má byť? Nejako som to nepochopil ?(

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Nestastny trejd s cryptom. Ono to aj bolo chvilu v peknom zisku, ale o 5h rano ked som spal, a kedze ja kkt som si nenastavil auutomaticky take-profit ani stoploss :cursing:, rano takyto vysledok ;(.

    Povodne trejd za stovku, tie paky su k#rva bebezpecna vec.

  • Nestastny trejd s cryptom. Ono to aj bolo chvilu v peknom zisku, ale o 5h rano ked som spal, a kedze ja kkt som si nenastavil auutomaticky take-profit ani stoploss :cursing:, rano takyto vysledok ;(.

    Povodne trejd za stovku, tie paky su k#rva bebezpecna vec.

    ešteže nemám také starosti 1f924

    A stitch in time :D

  • Nestastny trejd s cryptom. Ono to aj bolo chvilu v peknom zisku, ale o 5h rano ked som spal, a kedze ja kkt som si nenastavil auutomaticky take-profit ani stoploss :cursing:, rano takyto vysledok ;(.

    Povodne trejd za stovku, tie paky su k#rva bebezpecna vec.

    kamo, nechcem ti do toho moc kecat, ale stres je ku@va zla vec ...

  • Crypto sa predsa investuje dlhodobo a nie na daytrading, nie?

    Da sa aj tak aj tak. Hlavnu cast mam v spotoch na hodling. Ale kedze som svina nenazrana 1f923, skusam to vylepsit daytradingom. No vzdy ked zacnem moc spekulovat, vysledok je horsi, ako keby som to len drzal :(. Ale raz sa to snad uz naucim, ved nikto uceny z neba nespadol ;). Len keby to ucenie sa na vlastnych chybach nebolo kua take drahe 1F600