• Ahoj

    teraz v tychto teplach chodim na kupaliska a uz je peknym zvykom ze tam byva aj jacuzzi. Moja otazka, mozno blba je ze ked dam hodinky pri otvor kde prudi voda ci to moze byt nejaka extremna situacia a natiect tam voda, podla mna je to hlupost a v hlbke 200m je tlak urcite vacsi ale ked som skusal rukou zadrzat vodu v tom otvore (hral som sa) tak ma chvilu palila ruka, takze tlak tam nejaky bude. Alebo ked sedim chrbtom k otvoru tak ma odtlaca a to som velky tazky chlap

    dakujem

  • Podľa mňa je tá vodotesnosť dosť preceňovaná a ľudia zbytočne "skúšajú" kam sa až dá zájsť. Môj hodinár tvrdí, že aj hodinky s najlepšou možnou vodotesnosťou v extrémnych podmienkach trpia. Mám na mysli napríklad saunu a následné prudké schladenie v studenom bazéne. Ten materiál v hodinkách proste pracuje. Gumené tesnenie tiež. Navyše, hodinky s označením vodotesnosti 200 metrov by v skutočnosti asi nevydržali reálne použitie v hĺbke 200 metrov. Ide totiž o to, že tých 200 metrov sa meria v laboratórnych podmienkach. Teda nehybné hodinky sú v takom tlaku. Lenže stačí, že s nimi trochu pohýbeš a ten tlak hneď niekoľkonásobne stúpne. Takže niekedy stačí byť v hĺbke 3-4 metrov a pri prudkom pohybe zápästím je to ako keby si bol v hĺbke 100 možno aj 200 metrov podľa laboratórnych testov. Ja by som to teda určite neriskoval:-)

  • Ja si skor myslim, ze sa vodotesnost precenuje. Dlhe roky som sa kupal, plaval v rieke, bazenoch, mori s Casio digitalkami WR50m a bez ujmy. Na pretesneni boli iba raz za par rokov pri vymene baterky. So saunou suhlasim, je to risk, ale WR200 prezili tiez bez problemov :) Ak maju utiahnutu srobovaciu korunku, urcite by som sa bubliniek vo vani nebal. Pre istotu by som ich mozno tepelne "aklimatizoval" pred uplnym blbnutim vo vode. :)

  • Kedysi sme bežne chodili k moru s casiami wr50 a nikdy sa im nič nestalo. A o pretesňovaní nikto nikdy ani nepočul. Samozrejme, hovorím o plávaní a nie o potápaní.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    A stitch in time :D

  • ide konkretne o monstery, a niekde som cital ze u seika je 200m, minimalne 200m, uz som sa s nimi aj potapal (cca30m) prezili bez ujmy, takze s hlbkou normalnou pre beznych ludi problem nemaju, skor ma zaujimal ten tlak od prudu ale asi to bude zbytocne hladanie problemov kde nie su. Samozrejme do sauny v nich nechodim a ide o lacne hodinky, keby to boli nejake submarinery asi si dam pozor aj v tej jacuzze

  • Ja lozim s Ploprof všade.. Sauna nie to nemám rád.. Ináč zbytok tobogan vírivky a iné úplne v pohode.. Nejsu to oblekovky

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • ja som bol minuly rok pri mori so seiko scvs, prezili vsetko co mali s wr 100 m slusne univerzalky, aj ked su to oblekovky.
    mam ich rad :D

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-