• Jak je 60 sec. čierne okienko, tak medzi tú malú ručičku a číslo 30.

    Ale keby to tam otvorili, tak by možno zavádzali nejaké ozubené koliečka. Chrono to tam má dosť napratané...

    Inak ale naozaj pekné :thumbup:

  • Nechcem byť skeptik a negativista ale čitateľnosť s tými ručičkami asi nebude nijak dobrá. Aj indexy sú pomerne nevýrazné, a tieto veci sú aspoň u mňa základným kritériom pre dobré hodinky.

  • Pri takomto ciferníku v kombinácii s takými (inak tvarovo peknými) ručičkami neviem prečo sa boja nejakých výraznejších ferieb, napr. červená, alebo radšej nejaká pekná oceľovo modrá (niečo také, čo používajú na vyparádenie šróbikov na strojčekoch...).

    Niečo iné: Váš názor na tieto krásky? (skočilo mi to do cesty za super cenu, limitovka, ako moje podobné FORTIS Spacematic z roku 2012 - vtedy mal FORTIS 100 rokov...). Titan s PVD, ETA2836-2......

  • Mne sa to moc nepaci, memam vztah k Pvd a tiez je to pre mna s tymi tmavymi cislicami nie prave dobre citatelne

  • mas aj farebny obrazok?..... ;) .... pacia są Ti.... ? .... potom nieje priestor na otazky.... tolko za mna...

  • S "poťahom" PVD som ešte hodinky nemal, a tak nemám ani skúsenosť v tomto smere.

    Viem, že nech to vychvalujú akokoľvek, trošku väčšie ťuknutie a už tam vidno základ (oceľ, alebo v tomto prípade titan..).

    Nemal som v ani v pláne podobné, a vôbec to nie je isté, že ich zoberiem, ale priskočili mi do cesty a to za O.K. cenu.... uvidím.

    A ten obrázok je "farebný" :)

  • S "poťahom" PVD som ešte hodinky nemal, a tak nemám ani skúsenosť v tomto smere.

    Viem, že nech to vychvalujú akokoľvek, trošku väčšie ťuknutie a už tam vidno základ (oceľ, alebo v tomto prípade titan..).

    Nemal som v ani v pláne podobné, a vôbec to nie je isté, že ich zoberiem, ale priskočili mi do cesty a to za O.K. cenu.... uvidím.

    A ten obrázok je "farebný" :)

    .... vim karle

  • Ak si opatrnejší na hodinky, potom PVD nie je problém, hlavne pri kaučuku. Ja by som o nich možno uvažoval, ale rozhodujúci je pohľad naživo a cena, ako sedia na ruke a pod. Takže ich hod na ruku a odfoť naživo + prezraď cenu :)

  • S "poťahom" PVD som ešte hodinky nemal, a tak nemám ani skúsenosť v tomto smere.

    Viem, že nech to vychvalujú akokoľvek, trošku väčšie ťuknutie a už tam vidno základ (oceľ, alebo v tomto prípade titan..).

    Mal som PVD ušaté a za tie roky ani mrk. To by musela byť šupa poriadna 😳

    “PVD je moderný spôsob povrchovej úpravy, kedy sa vo vákuu odparia/odprášia z pevnej látky mikročiastočky a tie sa pod vysokým tlakom nanášajú na povlakovaný materiál. Odparené mikročiastočky sa vďaka procesu spoja priamo s materiálom na ktorý sú nanášané. Vďaka tomu dokonalo kopírujú povrch a farebné tóny nie sú len fóliou alebo náterom, ale sú súčasťou kovu. Nehrozí tak, že sa farba z povrchu hodiniek začne lúpať.

    Výsledný povlak je hrubý len niekoľko mikrónov (tisícina milimetra) a má vynikajúce vlastnosti. Je tvrdý, odolný voči vysokým teplotám, korózii a aj oderu. Naviac sa metóda uvádza ako veľmi ekologická a povrchová vrstva je antialergická.”

    A stitch in time :D

  • Mal som PVD ušaté a za tie roky ani mrk. To by musela byť šupa poriadna 😳

    “PVD je moderný spôsob povrchovej úpravy, kedy sa vo vákuu odparia/odprášia z pevnej látky mikročiastočky a tie sa pod vysokým tlakom nanášajú na povlakovaný materiál. Odparené mikročiastočky sa vďaka procesu spoja priamo s materiálom na ktorý sú nanášané. Vďaka tomu dokonalo kopírujú povrch a farebné tóny nie sú len fóliou alebo náterom, ale sú súčasťou kovu. Nehrozí tak, že sa farba z povrchu hodiniek začne lúpať.

    Výsledný povlak je hrubý len niekoľko mikrónov (tisícina milimetra) a má vynikajúce vlastnosti. Je tvrdý, odolný voči vysokým teplotám, korózii a aj oderu. Naviac sa metóda uvádza ako veľmi ekologická a povrchová vrstva je antialergická.”

  • … tak tak … či tik tak ?