Ω Spartanova zbierka

  • Rozhodol som sa teda napísať niekolko postrehov po dňoch užívania týchto hodiniek:
    Hodinky som objednával priamo zo Steinhartu, poslali ich 5 dní od potvrdenia platby a došli mi o 9 dní (7 pracovných) od potvrdenia platby, čo je podla mňa velmi dobrý čas. Poslali mi k nim tento remeň http://www.steinhartwatches.de/de/Kautschukband-schwarz,884.html navyše (bez toho aby som ho objednal a zaplati) čo ma tiež celkom potešilo.

    Spracovanie je až na jeden drobný detail perfektné, povrchová úprava matných aj lesklých častí kovu je podla mňa skutočne krásna, vzorkovanie na korunke a okolo lunetky je tiež pekný detail.
    Luneta je zafírová takže sa velmi pekne leskne, klasicky 120 klikov len proti smeru ručičiek, niekde som čítal že sa otáča velmi ťažko, mne sa nezdá, že by to bolo velmi ťažko, odpor je podla mňa primeraný, akurát to kvoli tvarovaniu nie je kde chytiť, ale ja to budem otáčať tak maximálne z nudy, takže je mi to jedno.
    Na ciferníku som žiadnu nedokonalosť nenašiel, dizajn je už vecou vkusu, podla mňa tam sú velmi pekné detaily, hlavne to vymedzenie kruohov pre hodinovú ručičku, minútovú ručičku, ako sekundová a minútová ručička zasahujú koncom do indexov na stirbornom pozadí, ako sekundovka kratšou časťou "podčiarkuje" nápisy, to sa mi páči.
    Ťah, bez výhrad, velmi pohodlný, dobre mi sadol, nastavoval sa lahko, nakolko má šrovbovacie linky, mikronastavenia sú tiež dostatočné, tiež super povrchová úprava mantých aj lesklých častí. Objednal som ich aj s koženým/gumeným remeňom, jeden mi teda poslali ešte navyše, takže clekovo som dostal 2 remene a kovový bracelet, kožený/gumený remeň mi moc nesadol, spona je velmi masívna, ťažko sa to zapína, celkovo remeň je dosť mohutný, na kove mi sedia ďaleko lepšie.
    Bohužial jedna a jediná nedokonalosť, ktorú som na celých hodinkách našiel je, že luneta je asi o 1mm vychýlená od toho kovového výrezu, takže pri nastavení lunety na 12:00 to nie je úplne symetrické... sám som si to všimol až na druhý deň, keby som sa raz velmi nudil, možno to napravím, ale prekvapivo ma to momentálne vôbec netrápi, ako sa hovorí "drobné nedokonalosti sú znakom ručnej práce", takže momentálne to plánujem nechať tak. Prikladám obrázok:

    Čo sa týka movementu je to teda Soprod A10-2, 25 rubínov, 4Hz, 42h rezerva, podla mojich zistení zrejme najlepší movement až do neporovnatelne vyšších súm (preto som si tie hodinky v podstate aj kúpil), čo sa týka presnosti, tak v prvý deň išli +4s, druhý deň +1,5s čo je špičkový výkon na druhý deň, verím že sa to ustáli okolo 1s, takže čo sa týka presnosti nemôžem byť nič iné ako maximálne spokojný.

    Celkovo som velmi spokojný, chcel som v podstate potápky okolo 1 000€, stále výrazne menej, rozhodoval som sa v podstate mezdi nimi a HydroConquestami, a som rád že som kúpil tieto, aj dizajnovo mi viac sadli, aj keď časom asi kúpim aj HC. Až na tú maličkú nedokonalosť k nim nemám žiadne výhrady, hlavne som chcel niečo s čo najkvalitnejším movementom, čo som aj dostal, takže som spokojný :) aj keď už samozrejme rozmýšlam čo si mám kúpiť ďalej :D

    Fotky sú bohužial také, aká bola technika (mobil), keď sa dostanem ku kvalitnejšej technike spravím aj dôstojnejšie zábery.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • :super: Naozaj parádne!!!

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Ďakujem.
    Áno, dodacou dobou som bol velmi príjemne predvapený, počul som všeličo o ich dodacích dobách, ale čo som čítal na WUS, čo majú na sklade vyrábajú a posielajú do 8 dní (netuším ako to zvládajú, keď u nich vraj hodinky robia len dvaja hodinári). Možno som ich ale dostal tak rýchlo kvoli tomu Soprodu, nakolko tých majú asi dosť, ako sú na tom s dodávkami ETA strojčekov neviem, ale to bude hlavná príčina dlhších dodacích dôb.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ten problém so zle nasadenou vložkou lunety bol hlavne na začiatku keď ten model vyšiel ako novinka. Vtedy sa veľa majiteľov Ocean Two na to sťažovalo. Odvtedy si na to dávali celkom bacha.. Ale vidíš, chybička se vloudí asi vždycky..

    Čo sa týka domácich lehôt, to je na osobitnú kapitolu.. Ak má niekto záujem, nájde si o tom veľmi dlhé vlákno na watchuseek..

  • Je to trochu škoda... Nemrzí ma to nejako strašne, ale už da nedá povedať, že by to bolo 100% spracovanie, dá sa to teoreticky dať dole silikónovým olejon a nalepiť znova, ono by to v podstate ani netrvalo dlho, ale rozoberať úplne nové hodinky nebudem a ako som písal, momentálne mi to nevadí, ani ma to neodradí od kúpi ďalších Steinhart hodiniek, ale je to predsalen trochu škoda.

    Dnes som sa inač pozeral po nejakých GMT hodinkách, nakolko by som pre ne mohol mať konečne využitie a pozerám, že GMT-OCEAN 1 BLAC:K Next order possibility approx. June 2015... tak tomu už hovorím čakacia doba, to by mi snáď aj nejaké Grande Complications PP dodali skôr :) a to ani neviem či je to len kvoli 2893-2, lebo iné modely s 2893-2 majú podla ich stránky dostupné.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ďakuejm za info, premyslím to poprípade by som sa ozval.

    :mrgreen: s tou lunetou som ešte ako pozerám obišiel celkom dobre, keď to takto odfotia na vlastnú stránku, asi si v Steinharte s umiestnením lunety "ťažkú hlavu" nerobia.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak doplním, že po 6 dňoch zabiehania som ich včera synchronizoval s atómovým časom a za 24h odvčera spravili volným okom asi +0,2s :amen: Asi ten Soprod má fakt niečo doseba.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja nechcem aby to vyznelo tak, že nadržiavam iba mojím značkám ale je pravda, že u Steinhartu sa muselo za posledné obdobie (vyše roka) niečo zmeniť v ladení strojčekov, lebo z každej strany počúvam iba samé superhodnoty v presnosti, ktoré by Steinhartu mohli závidieť aj iné značky s COSC certifikátmi.. Určite sa ale nájdu aj modely, ktoré nie sú celkom ideálne presné..

  • Ja si nemyslím, že by Steinhart ladil strojčeky, podla mňa to tam dajú tak, ako to príde, akurát vymenia rotor, ale môžem sa samozrejme mýliť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nechcem ti spamovat vlakno ale co sa tyka ETA v Steinhartoch, tak asi maju nieco do seba. OVM mi spravili od 17. juna 31 sekund do minusu.. A aby som nebol OT, tak tieto tvoje su vazne pekne (niekedy som nad nimi uvazoval), no nakoniec vyhrali spominane OVM..

  • Tak u 2824 záleží kus od kusu, vedia ísť velmi pekne, ale v 2824 je niekolko miest, kde zostáva rozum stáť, ako to mohli tak navrhnúť, hlavne teda barrel bridge a spôsob akým sa to manuálne naťahuje a pri nešťastnom náhode zapojenia prevodov to aj prenaťahovať, alebo ako to povie po slovensky, takže keď je možnosť priplatiť za Soprod A10-2 jednoznačne som tak učinil a určite to bolo dobré rozhodnutie + ešte majú a priehladnú zadnú stranu čo sa u potápiek až tak často nevidí.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • V akých hodinkách? Keď robí konštantne 7-8s tak je to velmi dobré, lebo konštatný rozdiel sa dá vždy zregulovať a zo 7-8s spraviť 0-1s. To už je otázka regulácie a pre koncového užívatela v podstate otázka šťastia.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • V Tritonoch. To či je odchylka stála som nikdy neskúmal, málokedy nosím tie isté hodinky 2 dni po sebe, takže dlhodobejšie výsledky nemám. V zásade mi je to fuk, len pre objektivitu som chcel uviesť, že extrémna presnosť nemusí byť pravidlo ;) .

  • To samozrejme nemusí byť, ale keďže nevieš ustálené výsledky, nepreukázal si ani to, že to pravidlo nie je :)
    Ono to predsa len nie sú movementy, ktoré by boli obzvlášť regulované do nejakých noriem ani nejdú cez COSC, ale to, že ten movement nie je precízne zregulovaný a robí pár sekúnd rozdielu vôbec neznamená, že nemerajú presný čas za predpokladu, že je tá odchylka konštantná.
    Na WUS nepríklad jednému majitelovi robil ten ich "in house" ST.5 v O1V konštantne + 19,5-20s/d a zreguloval to na asi 0,5s.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja netvrdím a ani si nemyslím, že by ten kaliber bol zlý, len uvádzam, že nemusí prísť taký vyladený, ako píšeš Ty. To že sa s tým dá vyhrať je pravda, treba však dodať, že to nie je úkon typu výmeny remienka, málokto je taký dobrodruh, aby sa špáral v nových hodinkách a nájsť slušného hodinára, ktorý Ti ich hodí na vibrograf, potom otestuje vodotesnosť a medzitým ich nepoškriabe, ... no neviem či o tom treba vôbec hovoriť ako o možnosti pre bežného vlastníka hodiniek.
    Avšak samozrejme, aj odchylka ktorú uvádzam pri mojich hodinkách je absolútne v norme, nie je treba ju riešiť a Soprod patrí medzi vynikajúce kalibre, to čo chcem skrátka povedať je, že sa netreba spoliehať, že príde vyladený na COSC presnosť. BODKA.

  • OK, len písal si, že:

    takže až taká sláva to nebude


    celkom slučne to ide spraviť aj s relatívne štandardným mikrofónom, poprípade "od oka" štýlom pokus-omyl, ale samozrejme nečakám, že by to niekto išiel robiť doma sám. Osobne by som mechanické hodinky tiež žiadnemu slovenskému hodinárovi nezveril.
    Normovaná odchylka pre TOP grade ETA 2824-2 je 10s, pre Elaboré myslím 20s, takže 7-8s je v podstate stále v pohode, tam už záleží od toho, kto si na to ako potrpí. Ja som mal štastie, pokial by to bolo tak to 5s nechal by som to tak, ak by to bolo viac tak by som sa do toho pustil.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches