Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • ...pozeram ze dnes Vostok nalada tak sa pridam....

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...

  • @mysiak prosim Ta ake mas skusenosti s tymto modelom + ake su Tvoje dojmy zo spracovania. voci Davosa mam urcite (neviem ci opravnene) predsudky. tak ak mi ich aj Vy ostatni nejak vyvratite budem rad. viem, viem, tolko ospevovany Argonautic, skokan roka, najlepsie časy do 1000€, dokonca s tríciom atd. ale ta inspiracia dizajnom niektorých renomovaných znaciek je az prilis ocividna... to uz je chvilami na hranici fejkovania. no paradoxne Trailmaster ma zaujal hned ako som tento model zaregistroval a to bolo este v oktobrovej recenzii na Kibiho stranke. az na ten day/date :/ s tym mam odjakziva problem a miernu zaludocnu nevolnost. ale to je v tejto chvili irelevantne. skor ma zaujima Vas nazor chlapi. vdaka za pripadne reakcie

    • Official Post

    @Branislav Ja som po osobnom stretnutí s niektorými modelmi od tejto značky u Peťa, začal čítať recenzie a hodnotenia, a musím povedať, nenarazil som ani na jedno negatívne. Sám si spomenul niekoľko faktorov ktoré hrajú DAVOSE do karát. Mal som v ruke aj tento model a je veľmi pekne spracovaný a okrem toho dátumu (vec osobných preferencií) sa im nedá asi nič vytknúť. Možno až na jednu vec a to je remienok, ktorý je originál dodávaný s hodinkami. Je podľa mňa dosť tvrdý a ťažko poddajný (ale to sa asi spraví časom).

  • @Adam - ved prave ze som zmäteny. @kibi o nich napisal peknu recenziu, (par minut dozadu som si ju opat precital), k tomu pridal ako inak fantasticke fotky takze ked som ju onehdá (este v oktobri ked bola horuca - ta recenzia :) ) cital, tak som si povedal ze tie hodinky by som si vedel predstavit (az na ten uz spominany nestatny den v tyzdni). osobne sa mi paci pieskovana uprava puzdra - menej odtlackov a co je podstatnejsie aj viditelnych mikroskrabancov. na svetelne prasiatka si tiez nepotrpim :) tvar puzdra - bez vyhrad, mam rad tieto sudkovite puzdra. vraj kvalitny remienok - takisto sa mi velmi paci, cierny textil presity cervenou nitou len zvyrazni celkovy dojem z hodiniek. trochu slabsia lumi, co je skoda, ale budiž... takze vlastne mnoho kladov ale ta marka (značka) mi pripada trochu ako low-end. teraz nemyslim spracovanie, to by som si protirecil, mam na mysli znacku ako taku. sice nemam a zrejme ani nikdy nebudem mat na Rolady alebo Grand Seikáče a co si pomyslia ludia kt. sa v hodinkach neorientuju ked mi uvidia na zapasti nieco co nepoznaju mi je scheisse egal. len tak ako niektori dalsi hodinkomaniaci mam urcity odstup od niektorých znaciek. napr. Archimede, Cimier, Davosa, Invicta, Orient. viem ze uvedeny vyrobcovia nie su na rovnakej kvalitatívnej urovni ale pre mna su to akoby "menej hodnotne" zalezitosti. tazko sa to vysvetluje, je to o pocite. o ciste vnútornom pocite. nuz, treba si urcit/prehodnotit priority, pripadne sa opytat ludi co maju konkretnu skusenost a nechat si poradit. ved aj o tom je toto forum. takze Adam, dakujem Ti za reakciu a ocenujem ju!

  • Takze skusenosti.. :)
    Velkost idealna, tvar sa mi osobne paci, vnutorna luneta pekna, aj ked neprakticka. Presnost od vyroby bola cca +20s/den, poladil som na stabilne +3s, ked sa mi bude chciet tak stiahnem na cca 0 :) Original remen je dlhy a nie moc pohodlny, vymenil som za kozeny Rios a je to super dizajnovo aj pohodlim. Co mi vadi, neda sa nasadit NATO. Teda da, ale chce to trochu nasilia a potom mam obavy aby nepraskla bareta. Osobne mam opacnu uchylku na day-date komplikaciu, chcem ju mat na kazdych hodinkach :) Na ruke patria k tym nenapadnejsim, kedze okrem sklicka sa nic neleskne (aj ked kolega sa ma dnes pytal, ci mi nevypadlo, vnutorny AR ho "zneviditelnil"). Pieskovane puzdro skrabance zviditelnuje a doma si ho neopravis, na to pozor. Leskle alebo brusene opravis aj svojpomocne a vseobecne skryvaju skrabance lepsie. Tusim aj packy prstov vidno viac na pieskovanom.. Lumi je na hovno, ale da sa s tym zit. Znacka..mne je sympaticka, ale to aj ine z tych co si vymenoval (ok, Invicta urcite nie). Zase mam iracionalny problem s inymi, takze ta v tomto chapem :)
    V skratke, vyskusaj na ruke a uvidis ci iskra preskoci alebo nie. Ja som ich chcel od momentu co som videl prve foto, na ruke sa to len potvrdilo. Dokonale urcite nie su, ale take som nenasiel ziadne :)

  • Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • @mysiak super minirecenzia :) dakujem! tak presnost si myslim viac nez uspokojiva, to je bez debaty. remen som si vsimol na fotke ze mas iny. vyzera fakt dobre. takze je to Rios... ak sa Ti bude chciet tak mi prosim pripadne napis typ, vdaka. to ze - ako pises patria k nenapadnejsim mi absolutne vyhovuje. cim menej okazale tym lepsie. trochu ma prekvapil vnutorny antireflex, z tej Kibiho recenzie som mal pocit ze su bez AR ale mozno som to prehliadol. takze dalsie pozitívum. no nejak sa tie plusy pekne zbieraju :) tie vlastnosti pieskovanej upravy su pre mna nóvum, to som nevedel. myslel som si ze je to prave naopak. teda, pokial ide o vyraznejsie skrabance a poskodenia tak je mi zrejme ze su viditelne viac, a tiez ze na lesklom puzdre tie vlaskove skrabance staci prelestit napr. Cape Cod-om, obecne som sa ale domnieval ze tie mensie su na pieskovanom povrchu vidiet menej. aha - este jedna otazka : co vnutorna luneta , si s nou spokojny? ovlada sa v pohodke? nezavadzia ta druha korunka? inak vidim ze obvod zapastia mame rovnaky takze by teoreticky mali sediet aj mne, ako vyhodu vnimam prave tvar puzdra - nakolko su barety ukryte, v podstate ma minimalny rozmer "lug to lug". a ze nie su dokonale? mas recht ze take zatial nikto nevyrobil... pri hodinkych asi plati viac ako kdekolvek inde ze je to predovsetkym o kompromisoch. minule som sa vo vlakne o tahu na Damaska nechal tak prijemne ukolisat DA36-kami az som sa do nich skoro zahladel aj napriek prvotnym vyhradam. ale ten nestastny day/date :/ prave na Damasko mi neviem preco vadi asi najviac z tych modelov co som este v tomto smere schopny tolerovat. inak by som uz mal takmer vytvorenu metu pre definitivne hodinky. takze urcite treba nieco zo svojich poziadaviek a narokov obetovat inak to skratka nejde. este raz dakujem za cenne poznatky!