Ďalšia novinka od Steinhartu...

    • Official Post

    Z fotiek sa mi nepáčia (farba ciferníka a lunety). Preto by som zvedavý aké budú naživo.

  • Ako celok veľmi pekné, mne práveže tá farba cifra celkom zapadá. Trochu mám ale výhrady k tej korunke, chcel by to aspoň malú ochranu, takto to vyzerá, že moc trčí. Ale ako Adam píše, uvidíme naživo, môže to klamať.

  • fuu ta cena ma zabila. aj tak mi je to ale jedno, su proste stale v tom nekomfortnom puzdre s dlhymi nozickami, takze nic pre mna.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • U mňa tomu k tokonalosti chýba, že je to 42mm, 39-40mm by bolo ideálne, to GMT nastavenie v štýle 2893 je velmi nepraktické a luneta na GMT by mala byť obojsmerná.
    Čo sa týka ceny, tá je podla mňa úplne v poriadku, je tam Soprod 9384 v najvyššej úrovni vyhotovenia, čo je o triedu vyššie ako 2824, je tam zakrivené zafirové sklíčko a zafírový priehlad, čo sú všetko položky značne zvyšujúce cenu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • no za mňa fakt nie, mohli by niečo nové vymyslieť. Alebo nejak začať robiť hodinky ktoré budú niečim typické a bude to ich "výmysel". A tá cena je celkom vysoká na to že vlastne dizajn "obšlahli". Ale zas stroj chválim.. zvyšujú dostupnosť a hádam skracujú čakanie na hodinky, to je super.. ale mohli by sa skôr sústrediť na niečo originálnejšie.

  • Apollon triton.. To su stále pekne origináli.. To je ta pravá cesta nielen bussines..

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Ja dúfam, že časom hlavne spravia aj Ocean Two GMT s týmto Soprodom. Tam by mohli nejako využiť ten menší vnútorný kruh a osadiť tam krátku skeletonovu hodinovku, čo by vyzeralo podla mňa dobre.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nejvíc seděj vintážní hodinky od značky, co byla v době jejich opravdové slávy někde na houbách a ještě jí teče mlíko po bradě, takže v tomhle případě jí nezbejvá nic jinýho než kopírka. Zkrátka dělat se musí, co zrovna frčí. Zároveň nejlíp využijou kapacitu toho, co už dávno dělaj ... a na čem stojí jejich úspěch... a jen něco poupravěj. Zase menší náklady. Maj to dobře nastavený.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • ...za mna OK...

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...

  • Vyzerajú slušne, to problém nemám. Beriem argument, že Soprod, zafír aj vzadu a GMT navýši cenu, ale u mňa boli štajny o tom, že za 3 či 4 stovky môžem mať ozajstnú swiss made kvalitu rovnakú ako renomované staré značky. Ale keby som mal teraz osem kíl na kúpu hodiniek, tak riešim skôr inú značku, tu už je fakt kopec možností ako Oris, Epos, alebo by som zháňal hydry od Longines atď... .
    Ešte dodám, to na tej hnedej koži som nejak nepochopil, úplne mimo, to nepasuje ani troška, na ťahu sú ale veľmi pekné. Možno ešte farebný NATO, nejaký červeno-modrý, ale hnedá koža, fakt nechápem.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Musim povedať, že tie Squale vyzerajú veľmi dobre, väčsie indexy, lepší tvar púzdra a nižšia cena, viac ako zaujímavá alternatíva.

  • No u mňa zas naopak vedú tie Štajny. Squale Pan America, aspoň z fotiek, pôsobiana mňa dojmom ako nejaké lacné detské plasťáky. Keby som ich mal v ruke, je to asi iné, ale vravím o prvom dojme z fotky. Aj indexy Štajnov a luneta mi prídu decentnejšie, hento mi fakt napĺňa predstavu detských hodiniek, pri všetkej úcte k tej značke.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Od Squale rozhodně jinej model. Teda z těch co můžou do vody.
    Na Chronomagu mi nikdo nedokázal odpovědět na otázku, proč nemůže jedenz jejich modelů do vody. A jinak je zajímavej, z většiny originál vintážních dílů, se super strojkem. Potápky u kterých se nedoporučuje brát je do vody, jsou jako super kára, co nesmí na silnici. Vždyť nemůže jít o nic jiného, než o jejich utěsnění. A to značka, jejíž již historickou specializací je výroba hodinek pro potápěče neumí?...omlouvám se za odbočení od tématu vlákna, ale kdykoli čtu název Squale, okamžitě mi to zvedá tlak.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1