Ďalšia novinka od Steinhartu...

• www.toptime.sk

• veď práve, a to je asi aj dôvod nad ktorým sa pozastavil Mišo

úprimne : seriózne ma zaujal a rozmýšľal som /a stále mám chrobáka v hlave/ nad kúpou modelu Military 42 Automatic s ručným náťahom. To sú hodinky ktoré by stáli za hriech, podobne ako napr. Marine Regulator. Ja sa vyjadrujem k poslednej produkcii kde opakovane neprišli s ničím novým, stále to isté s minimálnymi obmenami, nadôvažok ich uvedú ako novinku. Pomaly mi to pripomína ruské limitky - zmenia indexy, modifikujú napr. sekundovku a vybehnú s tým ako s novým modelom. Priznám sa že aj keď ide skutočne o entry level, vzhľadom k tomu že spočiatku mali síce menšie ale rozhodne zaujímavejšie portfólio s vyššou pridanou hodnotou, očakával som že pôjdu touto cestou. V súčasnosti žiaľ idú cestou menšieho odporu a to je hommage, vlastný vývoj absentuje... Preto z mojej strany sklamanie zo Steinhartu, pritom mnohí aj na tomto fóre začínali práve Steinhartom.

Nerobi takto nove modely nahodou Damasko? Zmenia farby sekundovky, maximalne nejaky facelift ciferniku a mame bombovy novy model.. :) Technicky su urcite spicka, ale inak je to furt to iste dokola. Za tych X rokov sa este ani nenaucili vytlacit ostry cierny datumovy veniec, stale je to rozpyte. V tomto mi je Steinhart sympatickejsi, aspon sem tam daju von daco "ine" a je to takmer "zadarmo". Ako som povedal, beriem, ze nie kazdemu je to po chuti, ale fakt sa nad tym treba pohorsovat pri kazdej novinke? Hlavne ked si za to sklamanie mozete sami, ocakavate nieco, co nikdy slubene nebolo a posledne roky nenasvedcuju, ze by sa na tom malo nieco zmenit :)

Inac preco sa takto nehejtuje napriklad Davosa s radou Ternos/Vintage diver? Lebo su drahsi? Nechodi od nich newsletter?

• Za tych X rokov sa este ani nenaucili vytlacit ostry cierny datumovy veniec

:-) tak toto je zásah priamo do čierneho! Už som si myslel že som jediný ktorému tento "detail" na hodinkách aj omnoho drahších a renomovanejších výrobcov prekáža. Možno mi niekto dokáže vysvetliť prečo je taký "problém" použiť/vyrobiť dátumový veniec vo farbe ciferníka. Pôsobí to na mňa veľmi lacno, akoby niekto do inak kvalitne spracovaného ciferníka flákol hociaký dátumový veniec ktorý má momentálne po ruke. Dovolím si tvrdiť že to značne rozbíja dizajnovú "harmóniu" ciferníka a NA MŇA osobne to pôsobí silne rušivým dojmom, ale ako vravím je to čiste môj subjektívny názor. Ale k veci - ja sa nad Steinhartom nepohoršujem, skôr by som použil výraz "mrzí ma" alebo "je škoda" že po celkom sľubných začiatkoch pokračujú týmto smerom. Domnievam sa totiž že by mohli mať aj naviac. Napr. taký model Marine 38 už myslím nemajú v ponuke a to bol čo do rozmeru, štýlu a (aspon podľa fotiek usudzujem že) aj po stránke kvality spracovania veľmi solídny kúsok... A už som v tomto vlákne vyzdvihol aj ďaľšie pozitívne trendy ktoré naznačovali istý potenciál vo vývoji Steinhart-u. Práve preto možno trochu kritickejší postoj - bez pochyby sú šikovní akurát možno zmenili výrobno-obchodnú stratégiu a idú cestou menšieho odporu. Iste, máš pravdu - nikto nič nesľuboval a zhýčkaný zákazník stále len očakáva :-) :-)

• Všimli ste si to? Steinhart išiel s cenami svojich modelov nahor. Zvýšenie je cca 30 €. Akurát som ešte neskúmal, či to pripísať inflácii alebo spevneniu švajcfranku v pomere k €. Alebo je v tom dačo iné??? :mrgreen:

• gravirovana je na prd, maj ji na titankách a padá z toho lumi, kdyby radeji udelali gmt keramiku.

A dlouho jsem hledal cim bych nahradil rolady, který se mě libej, tak jsem prošel vsechno možný až jsem narazil na činu za 70 doláčů, s keramikou a wr 200. Tak jsem zvedavej, recenze ok, taky bych radeji origo, ale čtvrt míče v kačkách na to nemůžu dát. Udelam recenzi, aspoň bude nejaká sranda.

• Pada lumi? No snad to vychytali. Ale prinajhorsom by mal stacit biely lak na nechty a luneta je opravena :D

Podarilo sa ti najst naozajstne potapky? Co som pozeral, vsetky cinske potapky v cene do cca 100USD mali WR 0, aj ked cifernik hrdo hlasil 200/300m. :) Btw. Tisellom hrdzaveju barety pri pouzivani vo vode, nie su z nerezu (nedavno som o tom cital).. :D To len aby si dakde nevytratil 70USD investiciu :)

• Toto sa mi velmi paci.

style: Luxury

Zjavne to na ludi zabera - staci napisat, ze sa jedna o luxusny tovar a hned to ide ako teple rozky.

Znacka je to Loreo, v specke je Model Number: Lereo

Sorry za rypanie, ale nedalo mi to.

je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

• tak na mne to jejich luxury fakt zabírá, hned jak jsem si to od tebe přečet, sedl jsem si z toho na prdel

jak píšu, počkejte a dočkáte se srovnání, nenechám na nich ale ani na štajnech niť suchou, ne vyprdnu se na to, dyk ani nechcete slyšet realitu, stačí luxury a je to. Na Chronomagu mi radili Parnis, ale ty maj dobrej jedinej model, kopírku Doxy, ne, nemyslim Subů, ale Sharků. Než jsem našel tohle, musel jsem projít hodně sra.ek a nevím, jestli tohle je taky. Ono to neni lehký vybrat na vyzkoušení to nejlepší, ani kopírky Corgeo nebo jak se ten šmejd jmenuje, maj Tudory, nesplnily moje očekávání. Nic, zapomeňte na to, koupíme si štajny z číny, ale maj Etu, ty moje poslední byly po týdnu na opravě. A dýnko dřelo tak, že jsem ho vzal pilníkem. Uvidim co tenhle čínskej šmejd, prostě mě to zajímá. Tak asi.

Letisko Sliač