Dilema: urobit prechod s Bondoviek na Tudor Grantour?

  • Ahojte,

    Chcel by som Vas poprosit o radu, nazor ci nakopnutie ;)
    Presiel cca rok, co som naposledy menil hodinky za ine a opat to na mna akosi dolahlo a tuzim po zmene.
    Najprv som si myslel, ako som sa dostal k bondovkam, ze po nich pojdem uz iba do Omega PO a ak raz mozno motyka vystreli tak po nich moje dream watch Rolex Submariner.

    Takze ciel je jasny, preto ma celkom zaujali momentalne aj Tudor, nizsi to level RLX, ak to tak mozem napisat.
    Nemal som Tudorky nikdy v rukach, avsak vsade opisuju ich dokonale spracovanie atd.
    Preto vaham a zacinam sa v tom stracat, ako teraz dalej ;)

    Ak by som mal moznost vymenit svoje Bondovky spolu s doplatkom za Tudor Grantour, myslite ze by som spravil blbost?
    Mimochodom, som zatazeny na styl potapky. Ja viem. Grantour asi nie je presne tento styl ale velmi sa priblizuje a pacia sa mi celkom.

    Takze, prosim prosim poradte, riadne v tom lietam.

    Menit ci nemenit?

    Vopred dakujem za akykolvek nazor ci radu.


    Seamaster.

    Seiko SKX009 pepsi

  • Nevidel som tie grantour na živo iba na foto ale ak tudor tak jedine heritage tie su skoro geniálne

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Podľa mňa jedny z najkrajších Tudorov, ja by som do toho šiel, ale musíš rátať s tým že tu budú zrejme ťažšie predateľné ako Bondovky a tiež je jasné že ak by si kúpil rovno Rolexy tak by si dosť ušetril :).

  • Aby som to tu teda viacej znejasnil, chod do PO. Teraz som si skusal tie nove GMT, nenormalne krasne. Len na moju ruku male...

    Sent using Tapatalk

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • stepecken: ak myslis black bay tak suhlasim ;)

    don2008: ano, mas pravdu ze by som usetril ak by som rovno kupil RLX, ale asi ma bavi este aj cesta, nie rovno ciel :]

    begi: toto som si myslel aj ja este pred tyzdnom a trvalo to asi 3 roky. Bol som presvedceny, ze PO su pre mna predposledna zastavka pred RLX, avsak nieco sa vo mbe zlomilo a nahlodava ma teraz Tudor :coeur:

    misoo: ano Pelagos su krasne, avsak skoda toho titanu, nem ma zial vobec neberie. Ak by bola verzia aj ocel, tak by som o nich silne zacal uvazovat. Ale tah maju najlepsi, mozno este lepsi ako niektore RLX

    obchodnik-o3: ano, dakujem, uz mam jasno.

    Takze dakujem vam chlapi za nazor.
    Po 3 rokoch som teraz presvedceny ze nejdem do PO (cal 2500) ale do Tudor.
    Model som si vybral "Black Bay"
    Skoda vsak, ze im chyba datumovka, ale budem si musiet zvyknut no ;)
    Takze idem nahromazdovat strelivo a predat svoje doterajsie :super:

    Som tak namotany na ne, ze musim ich mat sakra :ange:

    Seiko SKX009 pepsi

  • Tento rok som bol zatial neskutocne namotany na trojo hodiniek. Pekne po sebe. Vzdy ked som jedny uzuz kupil som zbadal a skusil dalsie. A tie predchadzajuce ustupili :) Nerob kompromisy ak ti na nich nieco chyba (ako pises o datumke) skor ci neskor ta to zacne skriet. Radsej to preskoc a setri na to co skutocne chces :]

  • uaaaaa pomoc, to ste mi zas dali 8|

    no k dream watch mam zatial naozaj daleko, hlavne financne teraz, ale raz budu isto.
    a Black bay nie su az tak červené hodinky, iba luneta je taká.
    Ale je pravda, že by mi to mohlo začať časom vadiť, ako ta datumovka.

    Nedalo mi to a dal som kavu zo znamym co ma Omegy PO (2500) a uz zasa v tom lietam :snif:

    Takže som opäť na začiatku rozhodovania sa.

    Tudor Black Bay alebo Omega Planet Ocean (cal 2500) ??? 8/ 8/ 8/

    Seiko SKX009 pepsi

  • ak PO tak by som uz isiel do 8500.
    s inhousom to ma uz ine gule

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • Dik za tip, ale asi som divny, lebo mne sa tie nove PO vobec nepacia.
    Teda nie ze nepacia, ale mal som na ruke aj jedny aj druhe a prave starsie 2500 maju ten spravny look aj gule.
    aj cal 2500 je spolahlivy ;)

    Takze nove vazne ee, jednoducho mi nejak nesadli no.

    Tak znovu prosim: Tudor Black Bay alebo Omega Planet Ocean (cal.2500) ???

    Seiko SKX009 pepsi

  • Mne sa tiez viac pacia 2500ky, ten hrubsi pasik na lunete a nizsie puzdro sa mi jednoducho paci viac. Su take akoby viac chlapskejsie.
    Na strojčeky som nikdy nebol, staci mi ze je to mechanicke a ide to do par sekund denne, nic viac mi netreba :)
    Tak za mna z toho vyberu jednoznacne 2500! :)
    Ale mal som na ruke aj Black bay a to masivne puzdro s napojenim na nozicky a paradne zakomponovanou lunetou sa mi velmi pacili.
    (Ne)zavidim ti tu dilemu :mrgreen:

  • :nono: tak to je na slucku toto. Neviem sa rozhodnut :taistoi:

    Seiko SKX009 pepsi

  • Ahojte kolegovia, sorry ze zas otravujem a dopytujem sa vaseho nazoru ale som fakt zufaly.

    Takze vymenit Svoje Omegy bondovky za:

    Tudor Gratour ?

    alebo

    Breitling Colt II Automatic ref. 17380 ?

    Mam tieto dve ponuky a neviem sa fakt rozhodut.

    Vopred velmi pekne dakujem este raz za Vas nazor.

    Seiko SKX009 pepsi

  • ale ta tu riadne domotali... tak ja ta zas napravim:

    tudor - ani black bay a ani gran tour nekupuj. ako, su to pekne hodinky ale seamster by som koli nim nepredaval. black bay su hrozne prerastene a gran tour zase nudne... ja byt tebou tak pockam a dosetrim na submariner. ved submariner stoji cca raz tolko ako black bay a to uz neni az taka katastrofa.