Watch Winder - vyber

  • Ahojte,
    uz nejaku tu dobu uvazujem nad kupou "natahovaca" hodiniek, odsledoval som si aj nejake aukcie a realna moznost kupy niecoho takehoto:
    http://www.amazon.de/R-U-Braun-Herren-Uhrenbeweger-Brick-Klavierlack-1002372/dp/B005G2L1VO/ref=sr_1_68?s=watch&ie=UTF8&qid=1326374360&sr=1-68

    by bola aj s postovnym z DE v sume do 80€.

    A teraz, podla coho som vyberal z mojho, natahovacmi neskuseneho pohladu :)

    1. mam automaty Seiko a docital som sa, ze natahovace s naklonenym rotorom nie su ucinne pri tomto modeli a neraz sa stalo, ze hodiny sa este vo winderi zastavili, pripadne sa zastavili chvilku po ich vybrati - pravdepodobnou pricinou je suciastka "magic lever", ktora zabezpecuje moznost obojstranneho natahu u tohto strojceka
    - takze volba cislo 1 padla na typ s vertikalnym rotorom.

    2. moznost nastavovania poctu otacok za den, smer otacania najlepsie do jednej, do druhej a obojstranne
    - hore najdeny model tomu zodpoveda

    3. moznost okrem sietoveho napajania aj napajanie na baterie (pre kazdy pripad, kto vie..)
    - vyhovuje

    4. pocet hodiniek - jedny su zatial dostacujuce, ale z mojho pohladu a v pripade dalsieho volneho miesta mam zas dobry dovod na zakupenie dalsich automatov :D
    - takze by som volil asi natahovac na dvoje hodinky (jasne, cim viac, tym lepsie, ale zatial taky PAN nie som aby som to vyplnil patricnou kvalitou :D )

    5. nejaka povrchova uprava, na ktoru sa bude dat pozerat - plast teda asi nie

    Jedine minus tych natahovacov hore je, ze nemaju zosynchronizovane elektromotory, takze sa stava, ze aj ked su nastavene rovnako a v rovnakom case spustene, uplne rovnako nepojdu - budem s tym vediet zit? Netusim, chce to odskusanie


    Ked sa niekto docital az sem, tak mi prosim poradte, ci sa zamyslam spravnym smerom, alebo je to cele zle a mam kupit drahsi, znackovejsi, asi aj kvalitnejsi s vedomim, ze mozno vydrzi dlhsie aj za cenu toho, ze ma pociatocna investicia bude stat 3-4 krat tolko, ako pri tomto mojom vyhliadnutom za 80€ (aj s dopravou)

    Viem, je na mieste aj argument a paralela s hodinkami - tiez ich nemusim mat za 300€, mozem ich mat aj za 80€ a mozno posluzia podobne, ale predsa :D

    Dakujem za kazdu cennu radu

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • No z môjho pohľadu.. asi by som išiel asi do nejakej značky, nemusí byť drahá, ale predsa to bude asi lepšie ako no name watchwinder. Nič si nebudeme nahovaráť, ale skoro všetky sú aj tak vyrábané v Číne, (čo nemusí znamenať, že sú aj zlé). Dokonca aj mnohé značkové tam vyrábajú. Jednoducho kapitalizmus je taký, lacná pracovná sila a pod... O tých no name som ale počul, že vydržia ísť tak pól roka a potom prestanú :/ A vieš ako sa hovorí? Že nie sme takí bohatí aby sme si kupovali lacné veci.. Lebo dať 80 € za pól roka funkčnosti nie je bohviečo. Ale nechcem to všetko hádzať do jedného vreca. Možno ti pôjde dlhšie ako značkový, iba si myslím, že je tam menší predpoklad.

    To, že rotory nemajú zosynchronizovaný pohyb, tak pravdupovediac, s tým som sa zatiaľ asi ani nestretol aby tie rotory išli na vlas rovnako, väčšinou sa dajú ovládať každý zvlášť. Takže to nie je nič neobvyklé. Alebo je to u tohto windera tak, že zapneš centrálnym gombíkom obe naraz? A nedajú sa zapnúť jednotlivo? V tom je nevýhoda, keď máš baterky, to by zbytočne ťahalo veľa energie.

    Skús si zistiť, či má ten winder naprogramované aj nejaké pauzy v naťahovaní, pretože som videl aj také čo sa krútia bez prestania, a to by mohlo tie hodinky doslova pretočiť.. resp. zbytočne pretáčať. Každý winder by mal nechať hodinkám čas aj na vybitie energie zo zotrvačky.

    PS: Inak dnes som zhodou okolností napísal prvú recenziu na Wolf Designs double winder, ale je pravdou, že je skoro 10 násobné drahší ako ten za 80 € :triste1:

  • v tomto mas pravdu, tiez nechcem aby mi zhorel dom kym nebudem doma po nejakom skrate podobnej no name elektronickej veci :D
    vies mi odporucit nieco v dobrom pomere cena/kvalita (nieco ako u hodiniek Steinhart :D )?

    je dobra otazka, ci to chodi zvlast, alebo sa daju zapnut iba naraz - vzadu su 2 otocne tlacitka, ale ci sluzia iba na regulaciu otacok, alebo aj na zapinanie fakt netusim.. doma sa na to lepsie pozriem, tu mi ide ebay len cez mobil..

    ked som sa spravne docital, tak maju aj funkciu pauzy, vtedy by to nemalo tocit - konkretne pri tychto ale nie su uvedene presne hodnoty, kolko to toci a kolko to nechava odstat - je tam akurat informacia, ze su tam 4 preddefinovane programy ked si spravne pamatam

    Recenziu som uz ocami prebehol, ale pozriem si ju detailnejsie az doma - nejaky iniciativny admin naladil siet tak, ze mi to blokuje imageshack a podobne stranky, dokonca aj ebay, mailovych klientov a podobne veci - takze som tu tak trosku obmedzeny.. Vecer si to pozriem spolu s fotkami, nech mam z toho lepsi pocit ako citat len holy text :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Priznám sa, že ja sa v tých winderoch až tak veľmi nevyznám, teda okrem tých, ktoré ponúkam ja :) Ale dobrá stránka, ktorú ti odporúčam prelúskať je http://www.watch-tool.de

    Tam nájdeš doble watchwindre aj za prijateľné ceny.. do 200-300 €. Je to viac ako 80, ale majú tam iba značkové windre.

    Tie S1 sú za prijateľné ceny, aj keď neviem aká je to kvalita. Ale takáto dizajnová lahôdka za 159 €..

    Nie zlé.. No nie každému sa to asi bude páčiť.

  • Temu natahovacov riesim aj ja. Co vybrat ? Zalezi to troska aj od konkretneho vyrobcu a modelu hodiniek, urcite bude dobre, ak by winder mal aspon nejaku parametrizaciu co sa tyka poctu otacok a smerov(podla mna). Aspon teda pokial vychadzam z nasledovnych odporucani:

    http://orbita.com/database-search/

    Winder by asi nemal byt drahsi ako samotne hodinky :) Ale zase dat si omegy alebo rolexy za tisice eur do 50 euroveho cinskeho boxu asi tiez nebude to prave.

  • Vyzerá to byť v pohode, avšak keď sa pozriem na ten obrázok, zdá sa mi, že tie hodinky sú nejak veľmi blízko seba. Nemôžem sa preto ubrániť pocitu, že tie hodinky do seba pri otáčaní budú narážať.. Možno je to ale nejak vyriešené alebo by si možno mal radšej zvoliť tento drahší model:

  • Nemá náhodou niekto skúsenosti so stavbou vlastného WW? Myslím tým, koľko RPM, ako vyriešiť prevod, resp. aký je najvýhodnejší a pod...

    Tempus Fugit

  • Chlapi,neviem dobre po anglicky.Co to znamená"undirectional counter clockwise"?Google to nevie preložiť,je to v smere,alebo proti smeru ručičiek?Díky.

  • undirectional = jednosmerný, counter clockwise = proti smeru hodinových ručičiek.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches