• Ano, su v pohode. Nezabudaj vsak, ze je to usa takze ti to pri dovoze nasi colnici preclia...


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  • "Jason123456" wrote:

    Ak sa dohodnem s predajcom a balik oznaci ako GIFT,alebo uvedie,ze sa jedna o dar, platim aj vtedy clo alebo dph?

    Ak ti to bude posielať súkromne, tak by si neplatil clo, ale ak ti to pošle ako firma tak áno.

  • "Jason123456" wrote:

    Ak sa dohodnem s predajcom a balik oznaci ako GIFT,alebo uvedie,ze sa jedna o dar, platim aj vtedy clo alebo dph?

    Myslim, ze v takomto pripade ti to nevie poslat poistene. Kvoli poisteniu musi byt uvedena skutocna hodnota tovaru (aspon tak som pochopil z podmienok zahranicnych shopov :) ) Bud daju gift a nesies riziko straty, alebo poistia a mas riziko dph..

  • Gift pre colnikov nic neznamena, je jedno ci je to od sukromnej osoby, alebo obchodnika. Ako uz bolo napisane, zalezi od toho ako sa colnik vyspi... Pravidelne chodim na colnicu a je pravda ze sem tam pride zasielka priamo domov aj ked by mala podliehat dph a clu. Raz som bol na colnici a predo mnou starsia tetuska vylozila cely balik s osatenim od dcery ktora posielala balik z USA. Vybalili, nasli ipod a tetuska si musela zaplatit dph aj clo...dcera nedcera :(

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • DPH platis nad 20€ hodnotu zasielky - 20%, clo vypocitaju podla tabulky ktora je dostupna aj na webe colneho uradu myslim. Ja som zvycajne cca 5-8% platil. Clo platis az od 150€ vyssie ak da nic nezmenilo od minuleho roku.

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • jo a od marca zaviedli aj poplatky za colne konanie...
    a idu po vsetkom jak besni...

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • Ja som platil pošte za colné konanie. Myslím, že je to bolo niečo medzi 4,5€. DPH som potom zaplatil poštárke ako dobierku. No bolo to v januári tak neviem, či nastali zmeny ako spomína Begi.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • mne za tie poplatky uctovali za malu zasielku 3,6€ a za hodinky 4,5€.. to je poplatok za to, ze sa postarka unuva najst balik v sklade a pripadne ho pred tebou otvori :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "EDY" wrote:

    Ja som platil pošte za colné konanie. Myslím, že je to bolo niečo medzi 4,5€. DPH som potom zaplatil poštárke ako dobierku. No bolo to v januári tak neviem, či nastali zmeny ako spomína Begi.

    mas pravdu, plati to od januara.
    je to 3.60 pri liste a 4.50 pri baliku...

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • "huhu4d" wrote:

    To fakt? To uz je fakt v prdeli toto...

    tomu ver a najlepsie je, ked je tam kopec ludi na colnom, nasledne ked to mas zaplatit vsetko dole na poste, vytahy nechodia, 4 poschodia hore-dole, na poste plno dochodcov pri okienkach, zahlasujes sa a odhlasujes dole na vratnici a zabijes tam 2 hodiny svojho zivota - na tych 3,6-4,5€ uz ani nemyslis :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1: