Pilotky, alebo nieco za 1000€

  • Borci hodinkomaniaci, mam pre vas ulohu... :)

    zadanie:
    - pilotky, alebo nieco univerzalne na bezne nosenie k rifliam, trebars aj potapky, cokolvek jednoduche a prehladne a arabskymi cislami alebo indexami (rimske nie)
    - velkost 42-45mm, menej a viac rozhodne nie, vyska puzdra do 14mm
    - automat/manual to je jedno
    - min WR100
    - datum
    - zafir, idealne s vnutornym AR, ak bude aj aj nevadi
    - zadny priehlad radsej nie, ale ak bude, nevadi
    - tah musi byt
    - nie chrono
    - cena 1000€ cca
    - v skratke "vodotesne stajny b-uhr s datumom"

    zatial mam vyhliadnute Alpina startimer pilot, alebo Oris BC3 Sportsman, takze nieco take cca... diiiiiky :)

  • miso, nesprav hovadinu - 40mm staci uplne a nic lepsie ako da36 za tuto cenu nedostanes!

    inac, ak sa nemylim, alexion ma na hodinkach remen od zekona? ako sa ti paci shell cordovan? :)

    edit: alebo doloz 250 EUR a kup toto http://www.damasko.de/eng/da46_technik.htm - to su hodinky na cely zivot!

    Omega Speedmaster Pro

    Glycine Airman Vintage V

    Seiko Presage
    Lanco - vreckace

    Moje remene - http://www.watchstrapheaven.com

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 3:15 PM).

  • alexion a janci mate recht, tie Damaska boli jedny z prvych hodin co mi padli do oka a spolu so Sinn ich beriem ako jedny z mala definitiviek, obe znacky dokonala nemecka technika, vsetok respekt a sirak dolu, no fakt ta velkost je neprekonatelna... bohuzial, spakruky by som si od D alebo S vybral niekolko modelov. mal som ich na ruke, no je to fakt male, jak vrchnak z pet flase na tej mojej placatej pracke... :rouge: a DA46-ky by uz teoreticky mohli byt, ale je to na hrane a bez vyskusania sa neodvazim... ked tak, by som uz videl realne Sinny 857 S, ale tam je uz cena kapanek inde, tie si nechavam ako dalsi level na neskor :]
    a moc dik za rady a podpichnutia, zatial to stale vyzera na tie Alpiny no... :] jedine co mi na nich vadi su vajcove ruky, ale neni to neriesitelny problem ;) jeden Rumun ich predava na WUS (800€) s vytunenou sekundovkou od Touby, na mna trosku moc dlha, no vyzera to celkom fajn :)
    videjko :
    [youtube]ESOUy311olQ[/youtube]

  • velmi pekne, ale chrono ja neee... od Hamiltonu sa mi pacia Khaki Field Auto... len som ich zavrhol koli lesklym cislam, toto mi pripomina velmi lacne hodinky, neviem preco, asi psycho... :gene3: ale inac pekne a v podstate vsetko splnaju... az na bohuzial privela drobnych negativnych detailov, napr. tie spicate rucicky, alebo ta military 24stupnica vnutri, take drobnosti... :gene3:

  • misoo - tak velkostne by ti sli lepsie asi az take dc66 no to uz su aj ine ceny ako iste vies.
    na toho zekonovho cordovana na damaskach som si zvykol hned, nosi sa dobre, je vonavy ale urcite dojde rad aj na nieco od teba jankoxxx :cote:
    ...

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Mišiak, musím ti dať po riti, lebo teraz kukám po Oriskach a páčia sa mi !!!! Neznášam to

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • hehe, no, boli sme na viennatime, boli tam aj orisky aj alpiny... oboje som si vyskusal a orisky sa mi zdaju male trosku, tych 42 by bolo fajn, ale tych 42 neni luneta, ale puzdro, luneta je o zdibicek mensia a este je aj relativne hrubsia, takze posobia mensie. trochu to dobieha masivnejsia cast medzi nozickami, no neviem, asi by som si musel zvyknut... ale cifernik naderny, aj tah perfektny... take tool univerzalky...
    alpiny su nadherne, az strach ich nosit, posobia luxusno-elegantne, ziadny tool, cista krasa... velkost perfektna, puzdro nizke, sakra pohodlne hodinky, jak rit na serbel mi sedeli... proste nemaju chybu...
    ALE, povalovali sa tam potapky od Alpiny, tak som ich skusil, aj ked boli trosku vyssie, spolu s genialnym maximalnedovsetkychsmerovohybny silikonom im dodaval brutalnu pohodlnost, jak keby som nemal nic na ruke... luneta bola s rovnym sklickom v jednej rovine a tiez bola zafirova, paradne mocne rovne rucicky a velmi elegantne embosovane indexy, decentny datum, zaujimave puzdro... uplne mi pomotali hlavu... :gene3:
    laka ma k nim este aj fakt, ze pilotky uz mam. aj ked som po kupe dalsich stajny planoval predat, ved naco by mi boli, tak teraz by som si ich nechal a k nim pekne do paru potapky... bola by to vydarena dvojka... ;)
    btw, vsetky Alpiny maju zafir aj zospodu



    recenzia: http://www.mattbaily.ca/blog/2012/01/2…ling-automatic/

  • Tak tie potapky Alpina su super. Jedina vec, ktora sa mi na nich nepozdava je sirka tahu vzhladom k velkosti a tvaru puzdra. Pride mi taky titerny, prilis uzky.
    Fortis su klasika ktorou sa neda nic pokazit.

  • na tahu som ich neskusal, ale je to klasicka 22-ka, a k spone sa zuzuje (na 20 alebo 18, neviem presne). Guma detto a fakt to proporcne vyzeralo v prospech hodiniek, no na prvy pohlad mi to nevadilo.
    Fortis je klasika, total univezalky a mam sympatie k tej znacke, uz ako laik som o nej vedel ze su to dobre hodinky, tak to mam tak nejak psycho zadefinovane hehe. Hlavne som si zistil ze puzdro je sice 42, ale luneta 44. Vyska by mala byt 12. Spolu s masivnym nezuzujucim sa tahom su to pre mna rozmerovo cca idealne hodinky.
    Jankoxxx, som zvedavy na tvoj nazor, viem ze ti moc po chuti nie su, daj mi pls vediet v com spociva tvoj odpor, diiiik :)

    Vindo : sam sa tomu cudujem, hodinkovirus je nevyspytatelny parchant !! :diable: