Steinhart Military automatic black

  • Zdravím,
    tento týden jsem od našeho zakladatele fora koupil hodinky Steinhart Military black v atomatě a tak bych se rád podělil o své první dojmy ;) . Těšil jsem se na ně několik dní a to nejen pro to, že se mi mezi tím povedlo prodat ostatní hodinky, které jsem doma měl. K určování času jsem pár dní používal výhradně jen mobil nebo display v autě :cry: Dlouho jsem tento pocit nazažil, kdy vám na ruce chybí kus závažíčka a tak jsem denně volal domů manželce, zda už tam ten balík nemá. Hodniky dorazili hned po víkendu ( teď v pondělí) a tak jsem jako na schvál měl v práci mnoho schůzek a domů se dostal až pozdě večer. Po rozbalení jsem si je důkladně prohlédnul a hned jsem měl zase dobrý pocit. Tyto hodiny jsem vybíral pouze přes net a neznám nikoho, kdo by je nosil, tak jsem byl o to více v očekávání :]
    Co se týče strojku, nemusím snad ani popisovat , že se jedná o automat ETA 2824-2. Zpracování hodinek je pěkné vzhledem k historickému charakteru vojenských hodinek. Pouzdro je z kartáčované ocely, sklíčko je safírové konvexní s vnitřním antireflexem. Rozměr je 42mm bez korunky a rozpětí hodinek je 22m se šroubovacími stěžejkami (osičkami). K hodinkám mi přišly i dva kožené řemínky přesně jak jsme byli domluveni. Hned jsem si jeden pásek přehodil a bylo to dokonalé. Nyní nosím hodinky už 3 den a stále jsem spokojený. Stávalo se mi, že po prvním dni třeba u jiných hodinek to nadšení hned opadlo a já věděl, že musí z domu. Ještě jsem nezkoumal přesnost hodinek, ale cítím se dobře ikdyž si je vezmu třeba v kanceláři k obleku nebo když jdu večer s děckama na chvíli ven s jeanech. Postupně bych chtěl doplnit zase sbírku hodinek a tak další na řadě budou potápky, které jsem zmiňoval v přechozím tematu na tomto foru a k nim si pořídím určitě winder. Dovolil jsem si na jednom německém foru půjčit foto hodinek Steinhart Military včetně řemínku, který na nich mám a řekněte mi, že nejsou krásné :).
    Petr

  • gratulujem k hodinkam, su fakt moc pekne, hlavne ten remienok sa k nim podla mna velmi hodi.. cim viac sa na hodinky znacky steinhart pozeram, citam si o nich, tym viac ma chytaju za srdce a tym blizsie som k rozhodnutiu kupit si jedny pre seba :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1: