• Našiel som zaujímavú ponuku.. Tá znie takto nejak: "Be shareholder of the oldest swiss watch factory". V preklade niečo ako staňte sa akcionárom najstaršej hodinárskej manufaktúry vo Švajčiarsku.. To znie celkom fajn, nemyslíte? :)

    Ide o spoločnosť DuBois et Fils, ktorá sa hrdí tým, že je najstaršia.. (teda nie Vacheron Constantin, ako som si myslel). Teda aspoň to tak tvrdia. Ževraj sa kvôli tomu s Vacheron aj súdili a súd im dal za pravdu.

    Teraz spoločnosť DuBois et Fils znova ožila a rada by sa rozbehla na základe investícii od akcionárov. Môžete investovať od 500 švajčiarských frankov. Chceli by dosiahnúť sumu okolo 1 milióna EUR. Vyzerá to, že marketingovo to majú zmáknuté, tak prečo nie? Radšej ako do nebankovky.. :) Keď človek investuje 1000 frankov, tak to bude mať skoro 1/1000 zo spoločnosti. A keď takúto akciu kúpite Vášmu synovi, možno z toho raz postaví dom :mrgreen: Ale nie že ma niekto pochopí zle. Každý nesie na seba riziko sám.. Ja lenže mne to prišlo ako celkom zaujímavá možnosť.. Problém vidím v tom, že sa uberajú skôr moderným smerom.. Viď napr:

    Viac na: http://duboisfils.ch/en/crowd-funding

  • nevyplacaju, iba daju zlavu na nakup ich hodiniek ked som to cele spravne pochopil.. aaa, tym, ze zaplatis 500CHF dostanes akcie v hodnote 50CHF - za tych zvysnych 450CHF si akoby predkupis zlavu na buduci produkt - v mojom chapani je to cosi ako zaväzna predobjednavka, ktoru si zaplatis

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "cretino" wrote:

    nevyplacaju, iba daju zlavu na nakup ich hodiniek ked som to cele spravne pochopil.. aaa, tym, ze zaplatis 500CHF dostanes akcie v hodnote 50CHF - za tych zvysnych 450CHF si akoby predkupis zlavu na buduci produkt - v mojom chapani je to cosi ako zaväzna predobjednavka, ktoru si zaplatis

    Ani ja som to neštudoval podrobne, ale toto ma dosť sklamalo.. 1/10 hodnoty akcii.. :nono: