Poradte zo zachranou Prim

  • "cretino" wrote:

    ..ty fakt chces povedat, ze tie biele hodinky vznikli z tych ciernych za 15€? :]


    Ano, je to tak. Ja si nezvyknem vymyslat - nemam na to dovod.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • "misoo" wrote:

    no, to sa mi tiez nezda... a vobec, ak by som chcel mat na pamiatku svoje (aj ked detske) hodinky, tak by som z nich rozhodne nerobil nieco uplne ine. ale pokial ti islo len o samotny strojcek (co nechapem), tak potom OK :)


    Uz som napisal, ze si nevymyslam, nemam na to dovod.
    Zrenovovane hodinky, ktore si dam na ruku raz za cas nemaju pre mna zmysel. Ja som tie hodinky chcel pouzivat, takze jedinou cestou bolo spravit to co som spravil. Nezavisle na puzdre a dizajne ten kaliber so mnou prezil cca. 29-30 rokov.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • To by som aj ja chcel vedieť kde je taký dobrý a lacný hodinár. Hneď by som mal preňho robotu. Mám také troje hodinky čo by som potreboval spraviť. ;)

  • dakujem za Vase rady, prosim admina o lock. Rady v style "u jedneho hodinara za 15EUR" su mi naozaj na 2 veci, to si ho radsej pohladam sam :/

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "esqueleto" wrote:

    A môžeš nám povedať kde je taký lacný a dobrý hodinár? :)


    Vo Svite. Pan Soukup. Kontakt mam v maili, teraz k nemu nemam pristup.
    http://www.a1centrum.sk/files/obchody/hodinarstvo.html
    Jeho otec bol hodinar, ale je uz na dochodku. Teraz to vedie mlady pan Soukup. Je to miestne male hodinarstvo. Ludia tam nemaju vela penazi, takze najcastejsie riesi vymeny bateriek, vymeny remienkov. Primky a ine strarsie znacky zvlada vpohode.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • "durin" wrote:

    dakujem za Vase rady, prosim admina o lock. Rady v style "u jedneho hodinara za 15EUR" su mi naozaj na 2 veci, to si ho radsej pohladam sam :/


    Pardon, ze nereagujem okamzite, ale som dost pracovne vytazeny a dost nestiham. Ostatne sa mi dost nepaci, ako okamzite znevazujete to, co niekto napise (okrem stalych prispievatelov). Neviem ci sa vlastne oplati vyjadrit nazor. Ja nie som typ, co sa vyjadruje ku vsetkemu a ked uz nieco napisem, tak to urcite nie je len koli tomu aby som niekoho zaujal, alebo si nieco vymyslel.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • ...ja som dal v BA za opravu dvoch Primiek (obe kal.68) tiež cca 15 Euro - u jedných išlo o výmenu sklíčka, korunky, prečistenie, výmena kotvy a u druhých výmena vlásku a nestavenie, takže v princípe to ide aj za nižšiu cenu...
    Lenže nové púzdro a ručičky, prečistenie a práca... za 15 euro je až neuveriteľné... za tú cenu je to charita... určite sa tam pôjdem pozrieť, do Svitu chodím pravidelne.

    Tempus Fugit

  • Tu je kontakt na pana Soukupa: lagnas@azet.sk
    K jeho praci: hodinky mi dal dokopy perfekne, presnost strojceka je momentalne uplne super. Prevedenie hodiniek ste videli.

    Co sa tyka vymeny puzdra, tak puzdro, ktore mam teraz ja je z hodiniek, ktore u neho lezia dlho, resp. mu ich tam ludia nechali. Ja som celu zalezitost riesil minule leto. Dal mi na vyber z dvoch najlepsie vyzerajucich puzdier, ktore mal k dispozicii. Zhodou nahod boli obe puzdra identicke, lisili sa iba cifernikmi. Jeden bol s arabskymi indexami a jeden iba s markermi namiesto cislic. To ci bude mat nieco vhodne pre kohokolvek z Vas je zavisle od toho, co ma u seba nazbierane za roky prace jeho otca a jeho sameho. Ja som mal velke stastie, ze mal v tom case k dispozicii velmi zachovale puzdro (bolo vpodstate bez zavaznejsich znamok opotrebenia).

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • "Roby" wrote:

    ...ja som dal v BA za opravu dvoch Primiek (obe kal.68) tiež cca 15 Euro - u jedných išlo o výmenu sklíčka, korunky, prečistenie, výmena kotvy a u druhých výmena vlásku a nestavenie, takže v princípe to ide aj za nižšiu cenu...
    Lenže nové púzdro a ručičky, prečistenie a práca... za 15 euro je až neuveriteľné... za tú cenu je to charita... určite sa tam pôjdem pozrieť, do Svitu chodím pravidelne.

    Kde v BA pls?

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Zdravím vás. Chcel by som vás poprosiť o radu, predsalen ste skúsenejší než ja :)
    Nedávno sa mi dostali do ruky Primky. Vždy som chcel Primky, ani neviem prečo :D Ten hore ma vyslyšal, alebo čo :D Dostal som ich od babky. Vraj sú po dedkovi a hodne dlhú dobu ležali v skrini, či ich nechcem... Samozrejme, že chcem :D Sú to moje prvé mechanické hodinky, sú po dedovi, teda majú aj takú nejakú pridanú hodnotu, a tak som si povedal, že ich dám za každú cenu zrenovovať. Písal som do Eltonu, ale tam ma vôbec nepotešili... Chcel by som im zanechať nejaký podobný dizajn ako majú teraz, s trošku modernejším nádychom. Lenže zisťujem, že to nie je celkom jednoduché. Odporúčajú mi, v každom prípade, vymeniť púzdro (čo je v tomto prípade asi nutné). Vraj sa ten strojček dá prestavať do púzdra Sport 1, Sport 2, Linea 40 alebo Svätováclavských 40. Najviac ma asi zaujalo Sport 2, kvôli tej vrúbkovanej lunete. Lenže sa vraj nedá pozlátiť, a biely ciferník mi tiež neponúkajú. Sport 1 majú aj s bielym ciferníkom, ale tá luneta sa vraj pozlátiť tiež nedá. A nemá vrúbkovanie. Som ochotný ich dať určite zrenovovať, ale poskladať z nich niečo iné je úplne posledná, posledná možnosť. A tak som sa rozhodol napísať tu, či niekoho nenapadá ako dať tie hodinky slušne zrenovovať so zachovaním aspoň trošku podobného vzhľadu...

    Fotené je to len mobilom, ospravedlňujem sa za kvalitu...


    Hádam idú tie fotky...

    Tissot PRS 200 Chronograph (T17.1.486.53)
    Tissot Classic Dream (T033.410.33.051.00)
    Casio ProTrek PRG 550-1A4ER

  • Ide o tento model... Asi to nemá nejakú zberateľskú hodnotu, lebo som ich našiel na internete dosť... Ale chcem to dať zrenovovať a zanechať aspoň trošku podobný vzhľad. Preto sa mi zapáčilo púzdro na Prim Sport 2. Zdá sa mi, že je asi najviac podobné tomu súčasnému.

  • Z tých fotie to vyzerá že púzdro je zožrané len zospodu, by som to asi nechal tak ako to je, len rozobrať vyčistiť, sklíčko preleštiť a máš pamiatku na dedka aj s patinou :)

  • Veď práve, aj ja tak uvažujem. Prestavať ich na niečo úplne iné mi nie je dvakrát po vôli. To potom stratí to čaro. Aspoň teda minimálne pre mňa. Preto hľadám nejakú alternatívu, ako ich zrenovovať, ale aby sa aspoň podobali na tieto.

    Tissot PRS 200 Chronograph (T17.1.486.53)
    Tissot Classic Dream (T033.410.33.051.00)
    Casio ProTrek PRG 550-1A4ER