POMOC!!! ...pri vybere hodiniek

  • Zdravim vospolok :D Ani neviem ako by som začal mam strašne vela otazok a som dost uneseny aj tymto forom.Je to proste famozne a doslova až šialene :D.Po prečitani určitych rubrik tu som zistil ze vybrat hodinky nieje vôbec lahke.Ako som sa docital od viacerych z Vas ako ste zacinali atd. Presne tak som rozmyslal aj ja ale len do urcitej doby ...doteraz.:D Strašne tužim zadovažiť si kvalitnejšie hodinky.Kdežto moc do toho hraje aj cena (niesom niejaky bohatier:D).Prezeranim rôznych stranok a vyber hodiniek ktore by mi vyhovovali aj cenovo aj funkciami som sa nikdy za posledne tri roky nevedel rozhodnut a napriek tomu som ani žiadne nekupil aby som nekupil somarinu.Ako asi každý obyčajný laik v hodinkach sa mi najviac pozdavali Casia neviem zmiatli ma tie ich funkcie solar touch a radio controlled.No po preskumani urcitych veci aj na tomto fore som prisiel nato ze je tisice inych hodiniek ktore som nepoznal,alebo lepsie povedane nebral som na nich dôraz kvôli cene s pomyslenim na tie aj tak nikdy nebudem mať.Lakaju ma chronografy len teraz fakt neviem načo sa mam zamerať.Mam dosť ohurene zmysly tym radiovo riadenym systemom no na druhej strane premyslam ci to ma vobec nejaky vyznam v nasej krajine aj ked s pravidla je tu poskytovany dany signal.Druha vec je vtom ze ked ist do radiovych tak iba v pripade solar touchu.Dalej :D ..prezeranim tychto rubrik som zistil ze sa tu nachadzaju poviem otvorene ine triedy hodinmaniakov unieslo ma to v dobrom slova zmysle.Pomerne skoro nikde som si nevsimol napr. tuna rozoberat značku Casio.Prisiel som nato ze je to asi slabsi odvar,alebo nie?Moja cena pri vybere hodiniek sa bohuzial musi pohybovať len do hranici 200 eur zla finančna situacia :(Moje hodinky by mali splnat aby boli chronografy ale nie zase moc jednoduche ziadne oblekovky,vintage atd.Proste na bežne nosenie som obycajny smrtelnik zarabajuc slabšie prachy :D Zaujimaju ma skôr chronografy športovo ladene.Moja dilema spočiva vtom vybrať spravne pomer kvalita,funkcie, dizajn a extravagancia..Doslovne s tolkeho vyberania ani sam neviem čo chcem :D ...poviem pravdu som uz s toho magor.Dalej odkial je lepsie nakupovať hodinky je vôbec dobre sa zamerať na eshopy?Ak niekto z Vas si dal namahu docitať to až po tento riadok prosim vas o rady, namety a napady.Môžem povedať dlhym obdivovatelom som bol tychto hodiniek ale len do dnes asi zrejme aj ovplyvneny Vami :D co vy na nich http://www.ehodinky.sk/hodinky/casio/…o-wvq-m410d-1a/. Budem rad ak mi poradite a spoločne sa k niečomu dopracujeme dufam že bude mať niekto somnou strpenie som dosť nerozhodný typ pri výbere :DVopred ďakujem.

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 9:29 PM).

  • ahoj a vitaj :super:
    tvoj post som si cely precital a pozeram ze sa ti pacia technologicke ficurinky, takze ta na mechaniky asi nema vyznam lamat (ZATIAL ! :diable: ). za tu cenu si myslim ze s casiom chybu neurobis. neni to zla znacka, aj ked sa jej moc nevenujeme (okrem snad G-ciek), je to taka poctiva masovka, nieco ako octavia medzi autami. na jednej strane tuctovka co ma kazdy druhy, na druhej solidny standard co nesklame. neviem ako je to na SR s tym signalom, no nepocul som na to ziadne lamentovanie, takze asi to fici. ale snad ti daju rady viac znali tejto vecicky.
    co sa tyka tych konkretnych casioviek, tak mne sa pacia, univerzalne, proste zlaty standard :super:
    pripadne, ak si uz tolko vydrzal bez hodiniek, tak sa tu rozkukaj, pozistuj co vlastne existuje a co sa da za tie peniaze kupit a uvidis, pravdepodobne sa ti nazory este pomenia atd... (o navysovani rozpoctu pisat nebudem aby som ta neodradil :hehe: )
    enjoy ! ;)

  • Skus to trosku vysvetlit da sa to chapat vselijako ako pohorel alebo nieje spokojny omg myslel som ze tu bude viac postrehov :(

  • Myslí to tak, že hodinky sú návykový a veľmi drahý koníček, ktorému je veľmi jednoduché prepadnúť.
    A že v skutočnosti Casia nie všetci považujeme za hodinky, len za akýsi prístroj, ktorý sa pripevňuje na zápästie a ukazuje aj čas :mrgreen: .
    Napriek tomu sú v kategórií týchto prístrojov považované za dostatočne kvalitné, no osobne by som za ne tie peniaze nedal (ale väčšina ľudí mimo našej komunity by zas nedala toľko peňazí za hodinky čo mám ja, takže to je vec preferencií ;) ). A je víkend, takže ľudia uprednostňujú iné radovánky pred netom, dočkaj času a bude aj viac reakcií. Resp. skús svoje dilemy rozdeliť na menšie, predsa len, kompletnú analýzu tak rozsiahleho príspevku cez víkend čakať nemôžeš :) .

  • Vitaj na fóre, my tu všetci sme tu vysoko nakazení, takže naše rady nie sú vždy objektívne :) Keď to tu lepšie prelúskaš, prídeš na to prečo je tomu tak. Ide o to, že tie "správne" hodinky by mali byť podľa hodinkomaniaka mechanické. Odporúčam ti hlavne sekciu "Trochu teórie na začiatok neuškodí" aby si sa lepšie zorientoval. Samozrejme, že tie Casio, ktoré sa ti páčia sú v pohode. Kvalitatívne by som sa ich neobával. Casio je solídna spoločnosť s dobrou reputáciou. Inak by nebola tak celosvetovo známa. Takže v rámci tejto značky je to viac menej o dizajne, ktorý sa ti páči a aj o funkciách, ktoré vyžaduješ. Rádiový signál na Slovensku funguje bez problémov. Toho sa obávať nemusíš. Pokiaľ si perfekcionista, tak budeš musieť siahnuť do vrecka hlbšie.. Potom objavíš aj hodinky s lepšou kvalitou spracovania ako má Casio :)

  • no vitaj ja len malu skusenost mal som hooodne dlho casia a po case stravenom tu v cudnom svete chrono pristrojcekov ;) som zistil ze su aj ine znacky ako casio a ja som si kupil adriatica, svajciarov a neboli o moc drahsie ako tie casia ktore si uakzal.

  • zaujimave postrehy prezrel som viacmenej cele forum skoro ale mam s toho riadnu dilemu :D neviem si zatial vybrat :D ...dostali ste ma :D

  • priatelu ani ja som nevedel ale musis si povedat co vlastne chces napr. chrono alebo nie kalsiky alebo neake sportove atd. urcite chci kvalitne hodinky a uvidis viaceri tu z hodinko maniakov ;) preferuju automaty.... hmm ja som dozrel na automaty az teraz ked mam uz jedny s chronom adriatica titanove su to swiss a to mi na zaciatok uuuplne postacuje ale teraz a mozno sa to stane aj tebe ze zrazu ti jedny hodinky budu malo ;) a budes chciet dalsie a dalsie a dalsie 8| :) no uz si hladam neake oblekovky a automaty ::d ale to asi k vianociam :) no tak teda ako zaciatok si vyber urcite neake kvalitne a hlavne aby sa ti pacili :)

  • ...dodnes som sa nerozhodol :D

  • odstranena zbytocna citacia
    no je to jasne. to ze si sa nerozhodol znamena ze si pacient ako my. zistil si ze hodiniek su tisice a mrzi ta ze ich nemozes vlastnit vsetky, alebo aspon tie ktore sa ti pacia..
    obavam sa ze mam zle spravy. jediny znamy liek je neustale a opakovane nutkave nakupovanie a predavanie..

  • Chlapi da sa veriť a spoliehať na dany eshop na tejto stranke http://www.creationwatches.com . Mate nejake skusenosti snim,kupoval odtial niekto nejake zboži?Nebudu to fake-ky? :) Su tam fakt prekvapujuce ceny na dane hodinky napr. s rady Seiko,Citizen ....btw. postupil som dalej moc som sa zameral na Seika a už aj na Citizeny :)))

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 3:20 PM).

  • Odkial by sa podla Vás oplatilo kupiť hodinky niejake navrhy zahranične eshopy?Niejako sa tie slovensko-česke zdaju byť drahšie a malý výber :(Ja si proste neviem výbrať :DTak aký darček na Vianoce si konečne zadovažim?Priorita su SEIKO po zhliadnuti viacerych konštatovani na tomto fore :)

  • Ja som svoje Seika objednaval z http://mywatcheshub.com/
    Je to sice Singapur, cize do vianoc to uz pravdepodobne nestihnes :/ , ale maju niektore ceny nizsie ako na eBay, postovne na vacsinu hodiniek zadarmo + jeden podstatny bonus navyse, o ktorom som ale v momente objednavania netusil... Balicek vyzeral ako by bol poslany z Nemecka (neviem ako sa im to podarilo), cize som neplatil ziadne dodatocne clo ani DPH (sposob dopravy som si zvolil "Registered Airmail").
    Seiko, Citizen aj Casio na ich stranke najdes v hojnych poctoch. :)

  • aký mate nazor na značku VOSTOK?