Skrabance na kovovom naramku - svojpomocna oprava?

  • Toto som dnes s hrozou objavil - pravdepodobne po par tyzdnoch cestovania v novych vlakoch ZSR s kovovymi opierkami na ruku mam uplne doskriabane dieliky na naramku. :pleur4: Vyzeraju dost hlboko, takze pochybujem, ze hubka na riad nejak extra pomoze. Kazdopadne vecer doma vyskusam. Mate este nejake overene a jednoduche tipy&triky ako na opravu bruseneho oceloveho naramku? Odteraz budem hladat uz len miesto s opierkou pod pravou rukou :aille: Slaba utecha - je to na opacnej strane ako mam vyhlad na hodinky, takze to za beznych okolnosti nevidim.

  • súcitím s tebou :( toto mi tiež robí strašné nervy, stále sa snažím dávať pozor na hodinky a nikde ich neopierať ale už mi to lezie na nervy, bohužiaľ toto asi nijak neporiešime. Skús to u nejakého hodinára poprípade ti členovia poradia kto leští púzdra a remienky, ale asi to nebude lacné.

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A

  • Ja na jemne vlasocnice pouzivam hubku ako aj pises. Raz sa mi na remienku na Seikach podaril hlbsi vryp a vyriesil som to velmi elegantne s brusnym papierom, myslim, ze o zrnitosti 1600 a nasledne som to presiel s hubkou a bolo to ako nove. Len to chce cit a hlavne vela, vela trpezlivosti. Mozno to niekomu pride ako drsna metoda,ale jemny brusny papier a hubkou dokaze zazraky ::d Na leskly povrch pouzivam jemnu handricku v kombinacii s pastou AUTOSOL Metal Polish.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Ahoj.
    Presne ako píše Tommy, menšia vychytávka sú tie papierové pilníky na nechty (ženy ich používajú habadej) a sú rôznej zrnitosti. A potom Proxxon alebo Dremel, nízke otáčky, leštiaca pasta. Raz za rok mojim dám takúto kúru a sú ako nové.

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J

  • Tak ako radia chlapci s tým, že tie škrabance podľa fotky nevyzerajú hlboké. Ak po nich prejdeš nechtom drhne? Ak nie, postačí aj hubka. A skúsil by som vybrať jeden dielik a skúsil to na ňom, chce to trochu cviku. Osobne by som to vôbec neriešil, také isté škrabance nachytáš za 2 týždne naspäť.

  • K mojmu prekvapeniu 10min s hubkou naozaj stacilo. Tie hlbsie skrabance su stale tam, ale uz ich vidno len pri urcitom uhle. Ked sa toho nazbiera opat nejak viac, tak skusim aj smirgel/pilnik. Diky za tipy :amen:

    Bezne svetlo

    Nastelovane s bleskom

  • nedalo mi, musel som vyskúšať na starých casiách to s tou hubkou a funguje to super. 100% rada supéér :super:

    Hamilton Khaki X-WIND ETA 7750
    Casio G-Shock 4000A

  • prave som vyskusal hubkou na riad na 6 rocnych caiach s ktorymi som zazil vela prace. Skrabance boli dost hlboke, obetoval som tomu hodinku a efekt je paradny :ghee:
    PS dost tazko sa to foti 8/