Co sa vam paci a co nepaci na hodinkach

  • toto tema som si vsimol u ceskych kolegov, no rad by som keby to bolo aj tu, tak snad to nebude vadit :)

    tak teda zacnem:

    + paci sa mi ked tah s hodinkami tvoria jeden celok
    + paci sa mi kombinacia cierneho ciferniku a matneho strieborneho puzdra/tahu
    + paci sa mi ked ide sekundovka plynulo - spring drive rulez
    + paci sa mi vela indexov t.j. kazda sekunda (st.nav-b, iwc aqua.vintage,...)
    + paci sa mi dvojity antireflex, hodinky su bud bez sklicka, alebo krasne modre
    + pacia sa mi dlhe rucicky, nemam rad kratke
    - nemam rad bielu datumovku v ciernom ciferniku
    - nepaci sa mi zlato a precackanost cifernikov
    - svetle ciferniky mi pridu malo chlapske
    - nemam rad ked su hodinky doskrkane
    - pri quartzkach mi vyslovene vadi ked neskace sekundovka po indexoch
    - nemam rad ked neni zosynchronizovana sekundovka s minutovkou, t.j. ked je sekundovka na 12ke, tak minutovka musi byt presne na indexe
    - neznasam ked sa potim a lepia sa mi hodinky na ruku
    - nemam rad plechove tahy a spony, zhadzuje to cele hodinky

    ale v podstate mam rad skoro vsetky hodinky, kazde su niecim pekne :D

  • "esqueleto" wrote:

    Ja mám rád keď sa hodinky naťahujú a potom ich pekne počuť tikať.. :)


    na to sú najvhodnejšie hodiny... závesné, krbové, alebo podlahové, naťahuješ ich a zvuk niektorých strojov je naozaj výrazný...

    Tempus Fugit

  • "misoo" wrote:

    si pamatam ked sme mali od susedov raz pozicany budik, taky stolovy rusky s jelenom... tak to tikalo, ze ho nasi museli zavriet do skrine a ked zvonil, tak skrina naskakovala pol metra... :mrgreen:


    to si ma fakt pobavil :mdr1:

    Tempus Fugit

  • Neznasam vlasocnice a jemne skrabance, preto mam neustale pri ruke hubku na riad (na matny povrch) a lestiacu pastu na leskly. Na skrabance na lunete som si zvykol, ale stve ma to vzdy :) Dalej sa mi zacinaju pacit stale viac a viac vintage hodinky a bojim sa, ze presedlam na ne. A na rozdiel od Misa si raz kupim (ked vyhram loto:-) ) celozlate rolexky. Dalej mi vadi, ked sa pozriem na hodinky a lumi bod na lunete nie je na svojom mieste, teda luneta je pootocena zo svojej zakladnej polohy.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • to s tym lumi bodom na lunete myslis ked je normalne pootocena, niekto to zabudne/naschval ma otocene, alebo myslis ked je to na svojom mieste, ale je to o chlp mimo? mne by skor vadila druha varianta... :]

    inac k tym zlatym hodinkam, napr. rolexky full gold, tak tie maju puzdro komplet zlate? alebo je to len nanesena vrstva?

  • No vidis ja som myslel prvu moznost, ale vadila by mi aj druha :) a to full gold myslim, ze komplet cele puzdro je zlate, ale neviem mozno nemam pravdu.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • :)
    ako, podla ceny asi aj hej ::d ale z praktickeho hladiska vzhladom na makkost (ani hmotnost by nebola asi inealna) zlata by to asi nebola ziadna vyhra, hlavne skrabancov by bola hned spusta... ale mozno je to s niecim zmiesane aby to nebolo take makke, bohvie... :]

  • kedze mam citlivy hudobnicky sluch ( :D ), tak ma neskutocne fascinuje to tikanie, hlavne v noci ked zaspavam a pocujem to ked mam hodinky na nocnom stoliku, mam rad jednoduchost, ziadne mega vystrelky.

    neznasam ked niekomu dam do ruky hodinky a mi ocape sklicko, no a neznasam ked niekedy nemam sajnu kolko je hodin, ked potrebujem rychlo odcitat udaj, kedze nemam cisla, ale bodky :D...ale to ma na tom bavi :)

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • Davnejsie som pouzival naramkove Pobedy s manualnym natahom. Tie tikali tak nahlas, ze ked som ich mal polozene na nocnom stoliku, nemohol som zaspat. Musel som ich schovat. Ale malo to svoje caro. Pacillo sa mi, ako si kedysi ludia prikladali hodinky k uchu, aby si overili, ze idu.

  • Vazim si kazdy original. Vadia mi kopie a podvrhy.
    Inklinujem skor k tradicnemu dizajnu a jednoduchosti, ale viem ocenit aj progresivne technicke a vytvarne riesenia.
    Mechanicke - automaticke preferujem, ale uznavam aj technologie typu kinetic a solar.

  • 1. Vadí mi, že ľudia prestávajú hodinky nosiť
    2. Vadí mi, keď niekto predo mnou otŕča svoje obrovské fejky
    3. Vadí mi, že mám kovový ťah nastavený presne a občas hodinky na ruke lietajú a občas zas škrtia - že by som opúchal?
    4. Mám rád to tiché zabzučanie automatov pri pohybe ruky
    5. Mám rád, ak niekto nosí hodinky po niekom
    6. Mám rád ten pocit, keď skoro nahý stojím pred skrinkou a vyberám si hodinky a dávam na ruku. Až potom sa obliekam.

  • Páči sa mi:

    1, Ak sa sekundová ručička dotýka sekúnd. Amputované ručičky by som najradšej amputoval úplne ...
    2, NATO remienok, ktorý sa dá pohodlne vymeniť ::d

  • Prispejem aj ja svojim nazorom do tejto zaujimavej temy

    + mam rad kvalitne spracovanie a pekny design az potom je znacka
    + mam rad prakticke a pohodlne hodinky, rozumne rozmry a zaoblenia na spravnych miestach
    + mam rad Gshock hodinky na ktore sa mozem spolahnut
    + paci sa mi ked idu hodinky na sekundu presne, zatial iba spomenute Gcka
    + na chronografoch mi stale bezia stopky, stojace mi pridu take mrtve, paci sa mi ked viem stopovat 24 hodin
    + mam rad ked hodinky silno svietia, ci uz pri vstupe do miestnosti z vonku alebo v noci, obcas si ich vecer nasvietim a tesim sa ako dieta
    + sekundovka musi pekne skakat po indexoch a minutovka siahat az po ciarocky aby som nemusel odhadovat a natacat ruku
    + rad sa sprchujem s hodinkymi, pri tom ich aj ocistim preto mam rad kovone, silikonove a gumene remene a od kedy som vyskusal NATO/ZULU tak ja ten,
    + od kedy mam automaty tak sa neviem prestat pozerat na tu sekundovku a na priezor vzadu... obdivujem ako strojar tu krasnu kombinacu ludskej sikovnosti a trochy materialu


    - iba jedno minus, ze vecsinou hodinky co sa mi najviac pacia tak su aj najdrahsie ale to asi poznate