STEINHART Nav.B-Uhr, Limited silver Edition

  • Bohužiaľ ale posledný kus som predal do Talianska (ak ma pamäť neklame). Hodinky boli vyrobené v limitovanej edícii 333 kusov a sú vypredané celosvetovo, takže viac ich už nebude. Jediná možnosť ako sa k nim dostať je poobzerať sa po nejakých použitých.

    Ciferník bol vskutku "slnečný.."

  • tie epos vyzeraju moc pekne, aj archimede sa mi celkom lubia, akurat ta velkost - tych 47mm pri steinhartoch ma moc laka.. keby tak boli 47mm steinharty v bielom/striebornom prevedeni, skacem od radosti :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ak odhliadneme od toho, že to majú byť pilotky, tak nádherný strieborný ciferník majú aj Archimede Klassik. Dokonca v troch variáciách strieborný ciferník strieborné indexy, strieborný ciferník modrené indexy a biely ciferník strieborné indexy.


    Na fotkách to veľmi nevidno, ale naživo je to nádhera ;) .

  • aha, asi som temu otvoril v case, ked tam ten prispevok este nebol, kym som si tie vyssie modely prestudoval a napisal odpoved, uz tam tie hamiltony boli.. ale ked mam pravdu povedat, du moc pekne - vobec mi to rozhodovanie neulahcujes :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "cretino" wrote:

    aha, asi som temu otvoril v case, ked tam ten prispevok este nebol, kym som si tie vyssie modely prestudoval a napisal odpoved, uz tam tie hamiltony boli.. ale ked mam pravdu povedat, du moc pekne - vobec mi to rozhodovanie neulahcujes :D

    Toto je problém všetkých fór.. Keď sa niekto opýta na názor alebo odporúčanie aby sa v niečom uistil, tak väčšinou skončí ešte viacej zmätený ako pred tým.. Holt, koľko ľudí, toľko chutí.. :D

  • ..mam moznost kupit tento model, zevraj nenoseny (alebo velmi malo), kupene 02/2010 s kompletnym prislusenstvom.. co si myslite o cene, ked povodne boli za 490€, moze sa cena hybat smerom hore vzhladom na to, ze su to limitky a viac ich nebude, alebo by mala klesat ako u ostatnych modelov? moja ponuka je na cca 500€ - oplati sa? :D
    dakujem za info

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "cretino" wrote:

    ..mam moznost kupit tento model, zevraj nenoseny (alebo velmi malo), kupene 02/2010 s kompletnym prislusenstvom.. co si myslite o cene, ked povodne boli za 490€, moze sa cena hybat smerom hore vzhladom na to, ze su to limitky a viac ich nebude, alebo by mala klesat ako u ostatnych modelov? moja ponuka je na cca 500€ - oplati sa? :D
    dakujem za info

    Ja som už videl aj oficiálnych Steinhart predajcov, ktorí predávali niektoré limitky nadhodnotené, aj keď to nie je celkom bežné a povedal by som ani košer..
    Ale súkromný predajca si môže pýtať koľko len chce. Z hľadiska hodnoty hodiniek sa neoplatí kúpiť ich drahšie ako bola ich odporúčaná cena, ale keď sa ti tie hodinky páčia a už sú vypredané, tak ti nič iné neostáva iba si priplatiť. Tých 10 € zas nie je nejaké markantné navýšenie. Lenže keď si to vezmeš tak, že o chvíľu im bude končiť záruka, tak je skutočne prehnané od predajcu pýtať si viac. V cene nových hodiniek je totiž započítaná aj prípadná oprava, lenže tu to už neplatí.

  • dakujem za info, ja som mal tiez pocit ze by mohli byt lacnejsie :) preto som sa pytal, ci moze ich cena casom este narast - neviem to akosi zhodnotit, lebo o ziadnych inych lychto limitkach neviem ze by sa predavali, takze tazko porovnavat cenu.. asi aj v tomto pripade pojde o nieco ako ponuka/dopyt a bude sa vyckavat, kto je kolko ochotny dat a podla toho asi pojde cena hore alebo dole..

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Tie limitky nie sú v ničom tak zvláštne, aby ich cena teraz stúpala. Podobných limitiek sa robí ročne niekoľko tisíc sérií u rôznych výrobcov a ich cena nestúpa. Steinhart nie je tá značka, po ktorej limitkách by bol taký dopyt, že by cena rástla. Bol ich relatívne dostatok a kto chcel, tak ich má. Podľa mňa sa ich predajca snaží predať za toľko, koľko za nich reálne dal a navýšenie ceny je spôsobené buď poštovným, menovým výkyvom, prípadne ich sám kúpil drahšie a racionálne si neuvedomuje, že aj keby boli skutočne nepoužité, minimálne s plynúcou zárukou klesá aj ich cena. A nakoniec, nie je nič racionálne na kúpe hodiniek za viac ako 80 € :D a aj tak ich všetci kupujeme, takže ak za ne toľko dáš, tak takú cenu aspoň pre vás dvoch získajú. Skôr by som do budúcnosti nerátal s tým, že ich za toľko predáš. Za rozumnú cenu by som dnes považoval niečo v rozmedzí 350 - 400 €.

  • je dobre pocut a citat viac nazorov ludi na jednu a tu istu vec, clovek totizto prejde vo svojom vnutri pocitmi typu "idem si to kupit" cez "popremyslam, ale moc sa mi ta ponuka pozdava" az po "su to sice krasne hodinky ktore chcem, ale tolko za ne nedam" :D

    ..ked o ne mate niekto zaujem, kazdu chvilu sa mozu objavit na ceskom fore v predajnej sekcii v cene okolo 12 500KC, tak budte v strehu :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1: