• A v čom je lepší mechanický pohon ako Quartz ? Pretože na internete som našiel túto vetu : Hodinky s označením Quartz majú rádovo väčšiu presnosť ako hodinky s mechanickým pohonom.

    • Official Post

    Skús si prelúskať sekciu "Trochu teórie na začiatok neuškodí". Hlavne článok Mechanické či quartzové hodinky?! https://hodinkomania.sk/viewtopic.php?f=5&t=11
    Quartzový strojček nie je lepší alebo horší ako mechanický, je to niečo úplne odlišné, celkom iná filozofia. Niekomu mechanický strojček nemusí vyhovovať. No je hodnotnejší..

    • Official Post

    quartzkam skace rucicka po sekundach, a mechanickym hodinkam ide plynule. to ja zakladna vec s ktorou odlysit tieto dva typi hodiniek. inac tiez odporucam preluskat sa teoriou, tiez mi to vela dalo :super:

    a v zasade ziadne tissoty nebudu zle, takze urcite budu dlho a dobre sluzit. len za tu cenu mozes mat fakt uz hodnotnejsie hodinky. ok, mozno nebudu mat za sebou komercnu reklamnu masaz a take zname meno, no zato to budu poctive kvalitne mechaniky. pozri si http://www.toptime.sk, tam najdes viacero dobrych znaciek, napr. Steinhart, Archimede, Glycine, Laco... drzim palce s vyberom a dufam ze sa potom pochvalis :)

  • Ahoj, vitaj, Tissot je fajn, myslím, že nebudeš sklamaný, ak si uzrozumený s tým, čo za tu cenu dostaneš. To čo je v tej cene 450 € je predovšetkým reklama a marže. Marže by som skúsil skresať nákupom v zahraničí a reklama, záleží na tom, či ju chceš. Tissot je známa značka vďaka veľmi veľkej reklame, sponzoringu rôznych športov a podobne. Ak jednoducho laik uvidí Tissot, pomyslí si "Wau, tie boli drahé". Ak ich však uvidí niekto, kto sa do hodiniek vyzná, nezaujmú "obyčajné quartzky". Otázne je, na koho chceš urobiť dojem. 90-tim % populácie je jedno aké hodinky máš.
    Aby som Ti veľmi v skratke priblížil "našu" filozofiu o hodinkách. Áno, qurtzky sú presné, aj keď je to relatívne. Ide to na "elektrinu" s odchylkou 0-30 s za mesiac, spravidla bližšie k tej nule. Ak si vezmeš čo dokáže oveľa menší počítačový čip, žiadny zázrak. A na druhej strane tu máš mechanické hodinky, len kolieska a pružiny, chyba v stotinách milimetrov spôsobí odchylku niekoľkých sekúnd a presnosť od 0-30 sekúnd denne, reálne niekde okolo povedzme 10s/denne. Ak pochopíš aká je to precíznosť, bez počítačových čipov, začneš mechanicke hodinky iracionálne milovať a obdivovať.

    Inak odporúčam viac prečítať a porozmýšľať predsa len predpokladám, že hodinky za 450 € (zatiaľ :diable: ) nekupuješ každý týždeň. Kľudne čítaj a pýtaj sa ;)

  • ....bol som posadnutý quartzkami. Vlastne aj som. Možno práve pre ich spoľahlivosť a presnosť. Tri týždne mám však hodiny z automatickym natahovanim a nedopustím na ne. Je to úplne o niečom inom. Tých 450.-€ si rozdeľ a kúp si jedny quartz a jedny mechanické. ::d

  • Chalani díky za rady :super: , vidno že sa vyznáte :) Trochu som dnes snoril po fóre a celkovo na nete a niečo som sa o hodinkách priučil :) Určite je to super mať mechanické hodinky ako píšete aj vy, bol by to taký lepší pocit pri srdci ako z Quartzkami :D Ale ja som zatial tomuto ešte neprišiel na chuť :D Hodinky som mal zatial len raz keď som mal asi 10 rokov, to som mal vtedy niake Casio a teraz sa mi už zapáčila tá elegancia muža z hodinkami tak som si povedal že niečo poriešim, momentálne mám 17 rokov a idem na vzhlad, hodinky beriem momentálne niečo ako módny doplnok a určitú eleganciu a práve tieto Tissotky ma zaujali najviac vzhľadovo ;) Mimochodom našiel som ich skoro o stovku lacnejšie, za 366 eur tu: http://www.timestore.sk/Znacka/Tissot-…516-Chronograph. Zároveň sa vás chcem opýtať či poznáte, prípadne máte skúsenosti s touto stránkou, pretože skoro všetky hodinky majú práve tu najlacnejšie, tak mi to nejde do hlavy :D A díky za odpovede ;)

    • Official Post

    hmmm dobra cena :super: ale skusenost s tym obchodom nemam, co vsak neznamena ze to bude zle. pozri si ako vyzeraju tie hodinky nazivo, najlepsie si ich vyskusat na ruke aby sedeli tebe. hlavne velkostou, tvarom puzdra a tak... drzim palce, potom sa pochval !! ;)

    inac paci sa mi "nechrono" verzia, v automate... :merci:

  • presne tieto automaty PRS 516 som mal donedavna vyhliadnute. Co ma odradilo bolo spodne viecko a korunka. To ze korunka nie je skrutkovacia je pochopitelne pri WR100 to asi staci, ale viecko bolo len "nacvaknute", cize nie skrutkovatelne. Inak sa mi nazivo vzhladovo, tvarovo aj vahou velmi pozdavali. Skusal som ich v obchode kde za ne pytali 650EUR, nasiel som ich mimo SK za necelych 400 :hehe:

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "durin" wrote:

    presne tieto automaty PRS 516 som mal donedavna vyhliadnute. Co ma odradilo bolo spodne viecko a korunka. To ze korunka nie je skrutkovacia je pochopitelne pri WR100 to asi staci, ale viecko bolo len "nacvaknute", cize nie skrutkovatelne. Inak sa mi nazivo vzhladovo, tvarovo aj vahou velmi pozdavali. Skusal som ich v obchode kde za ne pytali 650EUR, nasiel som ich mimo SK za necelych 400 :hehe:


    ty brdo,to je rozdiel...

  • Napísal som do timestore e-mail s otázkou, že prečo sú všetky ich hodinky lacnejšie ako u konkurencie, dostal som takúto odpoveď :)

    Dobry den,

    je to proste, nenakupujeme hodinky zo slovenskeho velkoskladu, ktory neposkytuje take nakupne ceny ako velkosklad v zahranici. Tym, ze vacsina eshopov odobera zo Slovenska, musi dodrziavat ich cenovu politiku.

    Ano vieme garantovat, ze hodinky su original. Mozete si ich dat overit u hodinara.

    S pozdravom
    TimeStore

  • Tovar dovezený mimo zmluvnú distribútorskú sieť zo zahraničia, spravidla určený pre zahraničný trh. V zásade to nie je nelegálne, ale výrobcovia to neradi vidia. Funguje to presne tak, ako sa písalo v maily, nakúpia v zahraničí za menej, dovezú sem a predaju. Problém je to hlavne pri elektronike a tovaroch, ktoré potrebujú servisnú podporu. Pri hodinkách môže byť problém so servisom, na medzinárodnú záruku môžeš zabudnúť, na možnosť reklamovať v značkovom servise tiež. Reklamácia jedine cez predajcu a už záleží na ňom, ako to má zariadené.