Pokus o zostrojenie watchwinder-a

  • Zakladám túto tému pre kutilov (keďže ste už v krúžku šikovných rúk začali vyrábať remienky) a ľudí, ktorí sa nudia a nemajú po večeroch čo na práci ::d.
    Začal som testovanie jednoduchej konštrukcie s malým DC motorčekom s prevodovkou. Chcel by som postupne doriešiť niekoľko vlastností a rád by som ich doplnil, na základe vašich skúseností - keďže ja som sa zatiaľ so žiadnym profi výrobkom osobne nestretol... Ďakujem za vaše postrehy a nápady.

    Parametre:
    Nápajanie: sieťový adaptér DC3-12V
    Regulácia otáčok: Skokovo napätím (pri 3V - 1,5ot/min)
    Zmena smeru otáčania: prepínačom (zmena polarity)
    Časové programovanie: časový spínač

    Časom by som rád doplnil (ak to bude potrebné) počítač otáčok s vypnutím po dosiahnutí nastaveného počtu. A samozrejme by som rád tento "geret" umiestnil z tohoto testovacieho obalu (prioritou bola cena) do niečoho prepracovanejšieho a samozrejme oku lahodiaceho... Dúfam, že sa k tomu niekedy dostanem.

  • "Spen" wrote:

    Rozhodne paráda :amen: . Ten dizajn ma dostal, netreba sa predsa opičiť po tých nablýskaný škatuliach :mrgreen: .

    ...s klavirnym lakom!

    dobre clovece :super:

  • "misoo" wrote:

    ...nemas k tym oriskam nejaku prilbu ? v com boli ked si ich kupil... mozno keby sa to dalo nejako do nej zakomponovat, bolo by to perfekt :amen:


    Prilba k tomu nebola, hodinky boli v kolese, ale chcel by som, aby to bolo univerzalnejšie... plánujem aj ďalšie automaty. Okrem toho už mám pripravený väčší "rotor" na dva kusy hodiniek - ľahko vymeniteľný.
    A ako na teba pôsobí momentálny design? Keď si sa na to kukol prvýkrát, čo si si povedal? No zbohom! Alebo čo..? Myslím, že mierne vyváženejšie by to bolo, keby tá horná časť - na ktorej sa nachádza rotor - bola kratšia... Či? :triste1:

    Tempus Fugit

    • Official Post

    Uplne prvy dojem bol asi takyto: fuuu jake koleno z kanalizacnej rury... :mrgreen:
    Asi po stvrt sekunde prevladol dojem ako keby som sa pozeral na nieco futuristicko-umelecke, ako nieco od bang olufsen... Proste cool vec ;) :super:
    A pokial to nepada na hubu, nechal by som to tak ako to je, takto to este zvyraznuje hodinky s tou dlhsou horizontalnou castou.

  • "ivan_989" wrote:

    Super! Budu aj dizajnerske limitky pre clenov fora ? Ak ano hlasim sa, mam zaujem.


    Keď budem mať na to čas a chuť, tak zopár kusov by sa mi podarilo vyrobiť... Ale ako vravím, treba na to čas a chuť ;)

    Tempus Fugit