Jaeger LeCoultre - servis

  • Ahojte,
    na ceste mám vintage kúsok JLC s ukazovateľom rezervy. Hodinky však podľa fotiek a aj podľa predávajúceho potrebujú servis. Neviete mi niečo odporúčiť alebo poradiť, či vôbec ich dať renovovať, či nie alebo len niečo (sklíčko, púzdro,...)? Ide o zlaté hodinky podľa slov predávajúceho všetko šlape v pohode, akurát ciferník nesie znaky opotrebenia od ručičky. Počul som a čítal o servise v Poľsku (Chronos) a v ČR (mechano,...), ale privítam akékoľvek rady, čo s nimi :) Ďakujem
    Posielam predbežne dve fotky:

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Pekné! Jasné, že ich treba renovovať. Ciferník, sklíčko, aj strojček vyčistiť, premazať (a nastaviť - ak bude potreba). Ak nájdeš dobrého hodinára, budú ako nové.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • To viem, že ich treba renovovať len sa pýtam v akom rozsahu a hlavne u koho :)

    "Dejinytrávy" wrote:

    Pekné! Jasné, že ich treba renovovať. Ciferník, sklíčko, aj strojček vyčistiť, premazať (a nastaviť - ak bude potreba). Ak nájdeš dobrého hodinára, budú ako nové.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Si napísal "Neviete mi niečo odporúčiť alebo poradiť, či vôbec ich dať renovovať, či nie alebo len niečo" ;) Preto som napísal ja, že hej :)

    U koho ti neporadím, ale v akom rozsahu : všetko. Predávajúci ti povedal, aká je denná odchýlka? Lebo je dosť veľká šanca, že bude vysoká, tak treba ten strojček, ako som už napísal, vyčistiť, premazať a nastaviť :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Hovoril mi, že ciferník je ošuchaný od ručičky, čo som si spojil s tým, že keď tam je nejaké trenie tak, že asi budú meškať, ale podľa jeho slov sa neomeškávali, ale presnú odchýlku neviem, strojček je v úplnom poriadku, jedine ten ciferník, sklo, púzdro...

    "Dejinytrávy" wrote:

    Si napísal "Neviete mi niečo odporúčiť alebo poradiť, či vôbec ich dať renovovať, či nie alebo len niečo" ;) Preto som napísal ja, že hej :)

    U koho ti neporadím, ale v akom rozsahu : všetko. Predávajúci ti povedal, aká je denná odchýlka? Lebo je dosť veľká šanca, že bude vysoká, tak treba ten strojček, ako som už napísal, vyčistiť, premazať a nastaviť :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Ak sa o to postaral on, tak je to v poriadku a nemusíš dať strojček servisovať. Ale čudujem sa, že ti nepovedal, ak bol nedávno v servise. Tieto hodinky, pokiaľ viem, majú okolo 55-60 rokov, tak by bolo možno opatrné dať aj strojček preskúšať, nielen puzdro, ciferník a sklíčko. Predávajúci je hodinár?

    Žeby bol ciferník ošúchaný od ručičky, to sa mi zdá divné. Na tej fotke to nie je vidieť, ale hovoril by som, že je to proste obyčajná patina.

    Je to iba môj názor, a nie som profík, ale to sú veľmi pekné hodinky a podľa mňa si zaslúžia full servis :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Ano presne maju tolko cca ako si napisal. A je to krasny kusok JLC ma nieco do seba :) A to osuchanie ciferniku mi popisal podla foiek ako polobluk od pozizie 12 az po 6 okolo stredu. To sa mi ako patina nezda bolo by to moc pravidelne, ale neviem, uvidime ked dorazia, budem mudrejsi :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • "Tommy_PP" wrote:

    polobluk od pozizie 12 az po 6 okolo stredu.

    Jaj, asi áno. Som to nevidel, teda som si myslel, že to bude fliačik. Zvyšok je ale krásna patina :)

    A šupni fotky, keď dorazia :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Jasne supnem, a nie taketo mobilove ako hore :)

    "Dejinytrávy" wrote:

    Jaj, asi áno. Som to nevidel, teda som si myslel, že to bude fliačik. Zvyšok je ale krásna patina :)

    A šupni fotky, keď dorazia :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Aby som to tu trošku oživil podávam info: hodinky sú už v servise - prebehne kompletka, odstránenie ťukancov, škrabancov, rozobratie strojčeka, výmena sklíčka,... . Problém bude možno s ciferníkom, možno sa podarí zrenovovať aj ten, a ak nie poputuje zrejme do Poľka (Chronos). Očakávaný návrat domov: do 1 mesiaca, teším :ghee: Ešte jeden dotaz na zdatných nemčinárov, našiel som na nemeckom ebayi remienok, podľa popisu by malo ísť o oridžo krokodýla, len sa mi zdá cena podozrivo nízka, tak sa pre istotu opýtam aj vás, čo si o tom myslíte. Tu je link: http://www.ebay.de/itm/ECHT-KROKO-UHRENBAND-17mm-SCHWARZ-ALLERGIEGESCHUTZT-/350482661786?pt=DE_Mode_Accessoires_Uhren_Schmuck_Uhrenarmb%C3%A4nder&hash=item519a65019a#ht_534wt_1186

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Takze hodinky su doma zo servisu, konecne :) Praca trvala nieco vyse 2 mesiacov a to len kvoli tomu, ze sme s hodinarom hladali niekoho, kto mi premaluje cifernik. Nakoniec som narazil na ebayi (New York) na dial z tohto isteho modelu len bez indexov, ale s cislicami. Tesi ma hlavne to, ze cifernik je povodny, nepremalovany nanovo, v lepsom stave, bolo to o polovicu lacnejsie ako premalovanie, a taktiez, ze som nemusel cakat na jeho repas dalsie dva mesiace ako sa vyjadrili v Spanielsku (Danafi). Strojcek bol kompletne rozobrany, skontrolovany, namazany a opat zlozeny (pred zakrokom - 15 MINUT/den, teraz cca - 10sek./den) Nenasli sme nikoho spolahliveho kto by dokazal urobit nove pozlatenie technikou Gold Filled, takze puzdro je prebrusene a vylestene, zial na niektorych miestach stopy ostali, ale konecny vysledok je vzhladom na vek hodiniek tip-top :) Rucicky ostali povodne, avsak su prelestene, vymenene bolo aj plastove sklicko. A teraz bolo dost slov a nech sa paci porovnajte si vysledok PRED (vid obr. hore) a PO.

    PS: Prosim remienok nekomentujte, je provizorny, dohadujeme s Jankom :D

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda