• Brý den všem,

    chtěl bych se zeptat na to jak vnímáte značku Rado na hodinkovém trhu.

    Rado není žádným nováčkem na trhu její historie sahá do roku 1917 a výroba samotných hodinek začala rokem 1957.
    Roku 1962 vyrobili první hodinky odolné proti poškrábání
    Roku 1980 začali pracovat a vyrábet hodinky s high-tech ceramics
    Hodinky mají postavené hodně na designu.Strojky pouzivají automatické a samozrejme quartzky.Automatické strojky jsou ve vetsine pripadu ETA 2824.

    Tolik par bodu ke znacce Rado

    a ted se podelte jak znacku vnimate, jak ji mate zaskatulkovanou?

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

    • Official Post

    No pravdupovediac, ja tú značku naozaj asi trochu škatuľkujem :) . Ale to hlavne na základe osobného vkusu. Nie je to nič pre mňa. Ich hodinky sú veľmi ťažko zladiteľné s oblečením a myslím, že je problém aj ich neskorší predaj. Na druhej strane, to že sa nepoškriabu je jedno veľké plus, lebo mnohé vyzerajú aj po rokoch ako nové. No mne osobne ich dizajn nič nehovorí. Navyše čierna lesknúca sa farba je dosť do oči bijúca.. :drapeaublanc:

  • Ak by som to mal zhrnúť jednou vetou, tak primálo hodinárčiny za priveľa peňazí. Nosí ich pár známych (nepostihnutých hodinkomániou), niekto mi aj hovoril, že sa mu páčia a tak ich registrujem, ale sú to imidžovky. Radil by som ich na vrchol kategórie na ktorej spode sú s...y typu Armani a pod.

  • Súhlasím s názorom väčšiny, teda keramiky NIE, ale čo sa týka potápiek, tie by som zniesol.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Dizajn nových modelov sa mi u Rada moc nepáči, ale niektoré vintage modely sú celkom podarené, napr. Golden Horse alebo Green Horse.

    Inak sú šikovní a kvalita je slušná.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Skoro ji nesleduju, neznám modely ale podvědomě ji mám zaškatulkovanou tak jak jsi to napsal v prvním příspěvku - kvalitní, až trochu exkluzivní značku kráčející vlastní cestou hi-tech keramických hodinek.

  • "Spen" wrote:

    Ak by som to mal zhrnúť jednou vetou, tak primálo hodinárčiny za priveľa peňazí. Nosí ich pár známych (nepostihnutých hodinkomániou), niekto mi aj hovoril, že sa mu páčia a tak ich registrujem, ale sú to imidžovky. Radil by som ich na vrchol kategórie na ktorej spode sú s...y typu Armani a pod.


    Mno to je to docela krute to davat do kategorie k Armani.To myslim ze je uplne nekde jinde.

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • Nemyslím, jedny aj druhé vnímam ako imidžovky, kde ide predovšetkým o dizajn. Že nepatria kvalitatívne na tú istú úroveň je verím z predchádzajúceho príspevku jasné :) .

  • Mam kamarata co sa vola Rado, takze nazov znacky je pre mna usmevny. A dizajn je v mojich ociach ohyzdny, malo veci na svete je v mojich ociach tak skaredych ako tieto hodinky. Prirodzene, cisto subjektivny nazor mojej osoby, ktorym ziadneho zastancu tejto znacky nechcem urazit ani nic podobne.

  • "ivan_989" wrote:

    Mam kamarata co sa vola Rado, takze nazov znacky je pre mna usmevny. A dizajn je v mojich ociach ohyzdny, malo veci na svete je v mojich ociach tak skaredych ako tieto hodinky. Prirodzene, cisto subjektivny nazor mojej osoby, ktorym ziadneho zastancu tejto znacky nechcem urazit ani nic podobne.


    Mno ija mam znameho ktery se jmenuje Rado

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • Aj moj kamos sa vola Rado. A aj nosi hodinky Rado :-).
    Na druhej strane páni, je to high-tech keramika a v automate ( robia sa) by som sa nenechal dlho prehovarat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Omega , Tissot , Certina , CASIO

  • Ja osobne som mal Rado True a čo by som ti povedal sto ľudí sto chuti čo sa týka kvality a dizajnu.Kvalita je užasna materiál je tak tvrdý a odolný, že asi ani jedne hodinky nevydržia po stránke ošuchania a zničenia toľko ako Rado.Toľko raz som ich šuchol a nič stále boli krásne lesklé :) :super: a čo sa týka dizajnu tak to je druhá vec z 10 ľudí sa to páči asi 2-3 :) čiže tak.Mne osobne sa páčia hlavne tie kovové retro a z keramiky kolekcia True a Syntra tieto automaty, ktoré majú COSC je tam ETA 2892A2 kvalitné a silné srdce :coeur: :) taký mali detail stoja 2900e :/ :mrgreen: :mrgreen:

    • Official Post

    vcera som ich videl na letisku v antalyi a nazivo vyzeraju dost zaujimavo, hlavne niektore kusy, tak futuristicko ufonsky... :) ako keby som mal povedzme 10 hodiniek (a bol prachaty), tak jedny by som si take mozno aj kupil, kludne aj z rady sintra. nazivo nevyzeraju tak damsky ako na fotkach...