Ivan - asi jo, jsem chronomagor...

  • Představím další hodinky, mám je rád ale asi budou v rámci dalšího vývoje na prodej.
    Šturmanskie, limitka 999 ks ke 40. výročí letu J.A.Gagarina. Byly asi ve více verzích, mj. pouzdro 40 a 42 mm a lišily se i v dalších detailech, toto je 42mm, byť 40 mm verzi proslavil v roce 2004 ruský kosmonaut Šargin, který je měl na ruce při 10-tidenní misi na mezinárodní kosmické stanici ISS. Strojek 31681 považuji za dokonalý, korunkou na pozici 10 se otáčí vnitřní luneta. Sklo klenutý minerál, zadní průhled na strojek, rezerva nátahu udávaná 42 hodin, v reálu 50 hodin. Řemen kůže, imitace krokodýl. Hodinky jsou v 99% stavu, vloni jsem je nechal vyčistit, promazat a seřídit u slovenského dovozce v Banské Bystrici. V tuto chvíli je limitka myslím beznadějně vyprodaná.

  • ..ze som tak smely a vytiahnem "zakazanu" temu :rouge: ako si spokojny s Marina Militare? myslim kvalitu spracovania, mechanicku odolnost, presnost,... dik

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

    • Official Post
    "cretino" wrote:

    ..ze som tak smely a vytiahnem "zakazanu" temu :rouge: ako si spokojny s Marina Militare? myslim kvalitu spracovania, mechanicku odolnost, presnost,... dik

    Nikdy som nechápal, prečo je na iných fórach zakázané diskutovať o tejto téme. Faky a iné napodobeniny predsa patria do sveta hodiniek a ľudia by mali možnosť si o tom podiskutovať a vymeniť názory. Samozrejme, že autorské práva treba dodržiavať a nie hľadať cesty ako ich porušovať.

  • Kibi na jedny napsal recenzi a vyšla myslím pozitivně. MM máme doma 4 kusy (bylo jich 5, titanové jsem prodal), shodné pouzdro 44 mm lišící se ochranou korunky a povrchovou úpravou. Do soboty bych řekl "spokojenost po všech stránkách", v sobotu se uvolnila u nejstarších, co mám 3 roky a už předtím byly nošeny, korunka. Ale rozbily se mi v záruce i Steinharty, stát se to může. Přesnost ucházející (žádný zázrak ani tragédie), zpracování výborné i když např. lícování ochrany korunky není precizní jako u... např... Panerai, mechanickou kvalitu neumím posoudit (zatím jedna uvedená závada), mechanická odolnost proti otěru srovnatelná s daleko dražšími (kamarád Cyril má Panerai mnohem více poškrábané za daleko kratší dobu, ale jde i o to jak si kdo dává pozor) a mechanickou odolnost proti nárazům neumím posoudit, snažím se s nimi nemlátit. Hodinky zaujmou a vypadají MNOHEM dráž než kolik stály, dokonce mi je místní hodinář odmítl otevřít a s třesoucíma rukama mi je podával přes pult zpátky... ::d.

  • dakujem za info.. pytal som sa preto, ze sa mi paci tento styl, akurat sa neviem stotoznit s realitou a davat za Panerai min. 30 krat tolko.. pri tychto mi ale vadi taka nejaka aura, pri ktorej kazdy moralizuje a tvrdi ze je to fake a dobre ze sa pri nich neukazuje krizom :) zas na druhej strane 115 dolarov plus priplatok 25 za zafir nie je taka tragedia ked to nie su vyslovene zle hodinky :rouge:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ked uz sa to tu zvrtlo na temu o 'zakazanej' znacke, ako je na tom s vodotesnostou? Poskulujem po nich uz dlhsiu dobu a keby vydrzali aspon obycajne osprchovanie, pripadne plavanie v bazene, tak by som do nich siel. Uz len kvoli tomu pocitu, vyskusat ake to je nosit "panerai" :)

  • Vodotěsnost neznám a pokud by je chtěl, dvoje budou za dobré peníze volné, když tak prosím SZ.
    Ale dovolím si představit další kousek, ten naopak neprodám NIKDY!!! Lemanie MVS po tátovi, zmínil jsem je ve vlákně o definitivních hodinkách. Jsou prý staré cca 65 let a stále jdou velmi přesně. Občas je vyvezu tam, kde je jim nejlépe - letadlem do oblak...

  • Tieto Lemanie po otcovi majú neskutočný šmrnc... To hádam každý pochopí dôvod, pre ktorý ich nikdy nepredáš.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Ivan, uz skor som chcel poprosit o foktu tych Lemanii. Dakujem. Krasne hodinky
    Trochu som googlil a precital si o otcovi. Je mi to velmi luto.
    Chapem, ze ich nikdy nepredas. Ani ja by som ich nepredal.
    Tomas

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

  • Táta létal na MiG-15 a hodinky neprodám proto, že po něm zůstaly úplnou náhodou. Táta měl bohužel s letadlem tragickou nehodu a tyhle hodinky dal 2 dny předtím do opravy na výměnu sklíčka, které rozbil když se honil s mámou po bytě, tehdy mi byly 4 roky... Řemínek nesedí, není to originál a dala ho tam asi kdysi máma.

  • IL-62 bylo bezva éro, jednou jsem s ním letěl do Řecka a díky známým pilotům jsem strávil celý let v kabině. Když jsem byl malý, za příbuznými na Slovensko jsme s mámou vždy létali s IL-18, díky tátovi jsme měli "režijní" letenky a vyšlo nás to levněji než vlak. Takže si pamatuju cesty letadlem stejně jako autobusem nebo vlakem... :) . Ale to sem nepatří, tak raději další hodinky - třeba Traser Super Sport Chrono Blue. Už vyprodané hodinky, neskutečně odolné, vodotěsné do 200 metrů, osvětlení tritium. Často je nosím na outdoorové aktivity, dnes jsem si je vzal třeba na kolo.

  • Představím ještě svoje druhé ruské hodinky, které mám moc rád -Aviator Pilot Chrono, pouzdro 42mm kartáčovaný nerez, strojek opět 31681, sklo safír, vodotěsnost 100 metrů, limitka 300 ks (ale dost podobných se dělalo i víc). Konkrétně tyhle hodinky prý má ruská akrobatická skupina Striži na MiG-29, ale zatím se mi to nepodařilo potvrdit, na různých propagačních fotografiích jsou u téhle skupiny i jiné hodinky... Také budou na prodej, ale spíš pro fandu a sběratele a protože limitka je beznadějně vyprodaná a hodinky jsou ve 100% stavu, cena se nebude moc lišit od ceny nových hodinek. Vlastně tajně doufám, že se neprodají, maximálně si další hodinky koupím o něco později ale tyhle, které už určitě nikde neseženu, mi zůstanou. Je to takové dilema, asi to znáte...

  • Máš pravdu, v zahraničí se už prodávají dráž než kolik stály nové a ceny dále porostou. Já je nechci prodat do zahraničí a pokud bych je prodal, tak cena odpovídající novým hodinkám snad zaručí že budou v dobrých rukou opravdového fandy. Úvěr si brát nebudu, to se raději na další hodinky budu těšit o něco déle. A jsou to tyto - Fortis B-42 Flieger Chronograph, nerezové kartáčované pouzdro 42mm, safír s oboustrannám antireflexem (bomba, často mi lidi říkali "hele, asi ti vypadlo sklíčko z hodinek), zespodu safír a průhled na strojek, vodotěsné do 200 metrů a přitom nešroubovací korunka. Tyhle hodinky jsem měl, nádherně mi seděly na ruce, pak je v momentální finanční situaci prodal a dnes se k nim opět pomalu přibližuji, vnímám je zatím jako jedny z mých osudových, ale znáte to: "Každý sen přestane být krásný ve chvíli, kdy se splní..." :)