• Tak:

    Objednali jsme si Top variantu, včetně vyhřívaných, klimatizovaných, elektricky nastavitelných sedaček s dvojí pamětí poloh na straně řidiče.

    Ve středu jsme se byli podívat na vůz. Domluvili pojištění, kola a td. A hurá ven k autu. První co hledám: tlačítka A B paměti sedadla řidiče. Tlačítka ani na svých místech, ani nikde jinde. Jinak vše jak má být, elektricky ovládaná sedadla s vlastnostmi jak má být.

    No snad Vám tahle maličkost nezkazí radost z jinak dokonalého vozu.

    Zkazí.

    Mám těžce skřípnutý nerv u páteře, povídám, vrozená vada, která mi velí zvláštní nastavení sedadla. Tu správnou polohu hledám třeba týden. Proto jsem chtěl Top sedadla i s pamětí.

    Druhý den jsem prodejci poslal mejl, že tam ta tlačítka pamětí mají být, ať se po nich ještě podívá, že je to pro nás problém. Doma jsem řekl, že na to 100% zapomněli.

    Celý den se neozval.

    Večer telefon.

    Kia se nám omlouvá, že vůbec poprvé v historii výroby se jim stalo, že na tu konfiguraci s paměťmi zapomněli. Moc se omlouvají.

    Já na to: a nabídli nějaké řešení?

    Ano, když vůz odeberete, nabízejí Vám 120.000 slevu.

    Řekl jsem musíme to probrat a dáme vám vědět.

    Volám zpět. Natahuju. Ke 120.000 ještě přidal slevu 20.000 prodejce.

    Celkem sleva 140.000, aktuálně nejlepší sleva na trhu s novými vozy Kia. Top varianta za cenu základu.

    Jsem ale spokojenej? Nevím.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tomuto sa predísť nedalo, to by ma trochu upokojovalo, ale inak by mi to vadilo. Bohužiaľ profesionalita je dnes už zriedkavy artikel.

    Asi by som tlačil na nový kus s tým, nech cena ostane aká bola ale nech skrátia čas dodania, keďže to bola ich chyba. Plus niečo navyše by som skúsil ešte vyjednať do auta, alebo zľavu aj pre tento prípad.

    Elektrické sedadlá sú v takomto aute už štandard, ale keď tam dali aspoň vyhrievanie a ventiláciu, tak by sa to ešte dalo akceptovať s tou zľavou. Neviem koľko stála samotná tá funkcia a koľko je teda reálna zľava vo finále.

  • vyhřívání i chlazení sedadla tam je, jen ty polohy paměti ne.

    Cena těch pamětí nebude vysoká, plácnu 200€ třeba, tak 5.000kč , sleva je 140.000

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • ja si myslim, ze sa zachovali korektne, priznali vinu a ponukli kompenzaciu, a to celkom slusnu.

    To nezpochybňuju, svým přístupem mě hodně překvapili, v dobrém. Jen se nemůžu rozhodnout jestli to tak chci.

    A je tu další problém. Tuhle motorizaci už Kia od 2024 nenabízí, jen slabší motory a čekačka na auto byla přes půl roku.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • No to vie pekne nasrat :( . A to je vobec mozna taka konfiguracia, top sedacky el. nastavitelne bez pamate? Ci to zabudli na tu jednu polozku konfiguracie alebo je to vyslovene vyrobna vada, ze tam chybaju tie tlacitka? Neslo by to dorobit?

    Opravnene by bolo trvat na dodani auta presne podla objednavky a kym ho dodaju tak ti ponechat toto. Ale to je asi nerealne :( .

  • Přesně, právě že top konfigurace bez pamětí neexistuje, proto si myslím, že chyba je opravdu na straně výrobce.

    Prodejce to dodělat neumí, výrobce se tím zabývat nebude.

    Po poradě jsme se rozhodli vůz převzít, sleva 140.000 je v této top verzi fakt dobrá. Ještě jsme nechali auto překontrolovat. Chybí jen ty tlačítka pamětí. Vyhřívání, klimatizace i vibrace fungují.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ked len tie tlacitka chybaju, mozno by sa to dalo jednoducho retrofitnut. A nemas k tej pamati sedaciek pristup cez palubny pocitac?

    Nad tím si lámu hlavu. To poznám, až to převezmem, nechci už do toho rejpat. Nějaká malá šance tu je, že by to mohlo jít. Uvidim. Ta cena je fakt dobrá a naštěstí ta sedadla často nepřenastavujem, jezdí s tim nejvíc paní. Teď budem mít dvě. Já už se snažim volantu vyhýbat jak to jen jde. V práci brázdim Německo autobusem, tak se najezdim až dost. Celkem už jsem pokořil 3 miliony km.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Přesně tak, chybí jen ty paměti. Jsou i vyhřívané, chlazené. To je vše ok. Jen ty paměti.

    Tak to si potom pochodil vlastne dobre, pokiaľ sa na tom aute nebudete striedať piati :)

    Len nechápem úplne, že ako mohli urobiť elektrické sedadlá bez pamäte, taká výbava myslím neexistuje nikde. Že procesne ako sa to dá vynechať, keď je to súčasťou schémy a pod.

  • .............Len nechápem úplne, že ako mohli urobiť elektrické sedadlá bez pamäte, taká výbava myslím neexistuje nikde. Že procesne ako sa to dá vynechať, keď je to súčasťou schémy a pod..........

    Uvažujeme podobne, a tiež sa tomu divím. Fakt som ešte nevidel auto s el. nastavitelnými sedačkami bez tlačítok (alebo nech je to hocjako aj cez displej) fixovania polohy..... zaujímavé.......

    Mojej pani práve teraz uvažujem zmenu súčasného vozíčka na X-Ceed.....

  • Tak to si potom pochodil vlastne dobre, pokiaľ sa na tom aute nebudete striedať piati :)

    Len nechápem úplne, že ako mohli urobiť elektrické sedadlá bez pamäte, taká výbava myslím neexistuje nikde. Že procesne ako sa to dá vynechať, keď je to súčasťou schémy a pod.

    Sedadlo řidiče v elektrice bez pamětí existuje v koncernu Volkswagenu, jen ne v této top variantě. V topu opravdu nikde. A nechápu to taky.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Práveže tých možností výbav, verzií je veľa.(hlavne z pohľadu výroby) Záleží to od výbavy ale aj od regionu kam auto ide. Navyše kopu dielov dodávajú pre automobilku ďalšie firmy, napríklad aj sedadlá. Chyba sa musela stať už pri zadávaní požiadavky.( predajca-importér, importér-výrobca) Aj tak je to zaujímavé lebo všetko sa viackrát kontroluje. (všetko má svoje kody, všetko sa skenuje podľa postupov)

    watchesfan takáto vec pokazí radosť z nového auta, to ti verím, ale keď že si sa ho rozhodol zobrať aj napriek tomu tak ti prajem kilometre bez nehody a nech slúži dlhé roky bez problémov :thumbup: