Seiko - power reserve 42h ?

  • Nakoľko sa mi zdá, že moje mod. Seika Planet Monster (SKX007) nevydržia sľubovanú rezervu chodu cca 42 hod., rozhodol som sa to otestovať. Potreboval by som radu, ako dlho musím s hodinkami "trepať", aby sa natiahli na maximum. Na fórach som sa dočítal, že niektoré Seiko strojčeky (aj môj) sa naťahujú ťažšie v porovnaní napríklad s Etou, preto mnohí odporúčajú aj windre pre Seika, ktoré sú kolmé s podložkou a nie tie naklonené. Problém je ten, že aj keď ich nosím celý deň a dám ich potom odpočívať vydržia max. deň, aj to je už ale moc. Máte podobné problémy so svojimi Seikami alebo kde je vlastne chyba, treba ich premazať? Študoval som aj zahraničné fóra a dosť ľudí sa sťažuje, že im SKX007/9-ky vydržia po celodennom nosení cca 14 h a potom zastanú, podobne ako mne.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Možnosť náťahu hodiniek korunkou určite absentuje a čo sa týka toho jednostranného náťahu, tak to neviem. Avšak každopádne mi to príde strašne málo v porovnaní čo som mal česť vlastniť TH Monaco, resp. Hamilton Jazzmaster Chrono...hmmm, kde môže byť chyba.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • V Seiko strojčekoch sa síce nevyznám, ale pri obojsmernom náťahu strojčeka musí 8 hodín nosenia stačiť na deň a pol rezervy. Takže určite prinajmenšom vyčistiť a premazať.

  • mamm podobnu skusenost s mojimi byvalymi Seikami, zo zaciatku po kupe sa mi zdalo, ze rotor natahu sa ako keby zadrhaval a z urcitych poloh sa akoby nechcel pohnut - vysledkom bolo, ze mi po celodennom noseni hodinky do rana nevydrzali v chode..
    potom som ich na urcity cas odlozil, nosil som ine hodinky a nejakym zazrakom sa ten rotor uvolnil a "lietal" bez zadrhavania sa, odvtedy bol aj natah OK a problem so zastavovanim hodiniek cez noc som uz nemal.. kazdopadne aj mne chybala moznost manualneho natahu :(

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

    • Official Post

    rotor v mojich seikach snzg15k1 (7S36 - plna automatika bez manualneho natahu) sa tiez akoby nepohyboval uplne volne, ale stacil jemny pohyb a uz to slo. pri beznom noseni sa to tocilo normalne. netestoval som vydrz, ale nikdy som nemal problem ze by mi zastali. aj ked je pravda, ze som ich dost casto naschval "natahoval" v ruke... mozno ich durin otestuje a da vediet :)

  • Vidím, že to je "problém" viacerých modelov od Seika. Na anglickom fóre som sa dočítal, že by sa mal strojček max. natiahnúť pri 2-3 min. trasení (samozrejme s citom). Tak to otestujem a dám vedieť aká bola výdrž :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • "Tommy_PP" wrote:

    Vidím, že to je "problém" viacerých modelov od Seika. Na anglickom fóre som sa dočítal, že by sa mal strojček max. natiahnúť pri 2-3 min. trasení (samozrejme s citom). Tak to otestujem a dám vedieť aká bola výdrž :)

    ..mne to trasenie nepomohlo, pomahal ale taky polkruhovy pohyb zapästim dolava-doprava na dobu asi 5-7 minut, vtedy sa paradne natiahli

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • No uvidím, vyskúšam obe možnosti, hodinky nechám v klude a odčítam rezervu a podľa toho sa zariadím, či pojdú na premazanie alebo nie.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Priebežne informujem, potriasol som nimi 3 min. a prešlo cca 10 hod. 30 min. a stále idú, uvidíme, čo bude do rána :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • 33 hod. a stále idú, asi ich len dostatočne počas nosenia cez deň len nenatiahnem :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Takže výsledok ma priam šokoval: 3 min. šejkovania = 43 hod. a 55 min., hodinky boli v klude na poličke medzitým ich len nešikovný kamarát vzal do ruky, ale v sekunde ich vrátil späť, takže nepredpokladám, že by tento asi 3 sek. pohyb mohol nejako tú rezervu natiahnúť :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda