• Jasné, jasné, ale či sa vám to páči alebo nie, stále platí, že historické dáta a ich extrapolácie zohľadňujúce aktuálny vývoj, sú najspoľahlivejším dostupným zdrojom informácii, z ktorých sa dá predpovedať budúci vývoj (ak niekoho zaujíma prečo, tak napríklad v Benjamin Graham - Intelligent Investor je to vysvetlené). Určite je omnoho viac kóšer predpokladať, že sa bude opakovať hisória ako predpokladať, že príde nejaký zvrat, teda "špekulovať".

    V prípade Rolexu je to ešte umocnené tým, že nie sú verejne obchodovaná spoločnosť, takže si môžu "ísť svoje" bez toho, aby ich akcionári tlačili do niečoho čo by poškodilo značku, takže som si stále dosť istý, že zlacňovať sa nebude.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • na RLX momentálne nemám a za tú cenu aj tak by som kúpil X ks iných hodiniek, na skúšku teraz plánujem vzhladom k cene vs. homage a GMT

    a teraz kludne do mňa ....

  • na RLX momentálne nemám a za tú cenu aj tak by som kúpil X ks iných hodiniek, na skúšku teraz plánujem vzhladom k cene vs. homage a GMT

    a teraz kludne do mňa ....

    Ja osobne suhlasim s tebou. Uplne ine by bolo keby si si kupil fake a nedajboze sa este aj vehementne snazil davat najavo ze su to prave rolady.

    Na druhu stranu zarytych fanusikov Rolex to moze pohorsovat ale to ta asi trapit nemusi.
    Dalsia vec je ked sa ti paci ten dizajn tak ti urobia tu istu sluzbu. Cize smelo do toho, aj kee mne osobne sa pacia tie @lordsoft modraky viac ako tie zelenace.

    Trosku OT. Ja som ten typ ze si kupi hodinky do hrubky svojej penazenky a aj ked mi je luto ked ich tuknem je to pre mna tovar. Cize radsej sa budem bavit na pive a sermovat rukami ako uzkostlivo pozorovat ci som ich nahodou nestrajchol.
    Takze spat k teme. Keby si si kupil rolady asi by ta porazilo keby si ich oskrel. S tymi Tisselkami to prezijes bez psychickej ujmy


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Presne tak, bolo by to niečo úplne iné... na ciferníku by boli až dva iné nápisy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • To mas ako s autami. Kazde nieco predstavuje. Ked chces byt pseudopretkar ale nemas na porsche alebo AMGckovi mercedes tak si kupis Seat Ibizu alebo Leon. Ten sa sice nebude podobat tak totozne ako tieto dve hodinky ale ucel to splni.
    Teba to potesi a budes sa citit krasne. Aj ked mas len Tissel co sa tvari ako rolady. Furt to bude iba slaby odvar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Rolex by veľmi rád niečo podnikol, ale v časoch keď prišli na trh so subami, boli hodinky chránené patentom namiesto priemyselného dizajnu a patent dávno vypršal, ich právne možnosti sú nulové, inač by firmy ako Steinhart vôbec neesixtovali, takže nie je pravda, že by to Rolexu nevadio.

    @Michalmic Tvoje porovnanie s autami by bolo lepšie, keby si napísal, že si namiesto AMG niekto kúpi toto: http://wpmedia.driving.ca/2015/04/byd_s8_2010_byd_photo_2010.jpg?quality=70&strip=all&w=1024 Kúpiť si Seat namiesto AMG je skôr ako kúpiť si Tissot namiesto Rolexu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • @Michalmic Tvoje porovnanie s autami by bolo lepšie, keby si napísal, že si namiesto AMG niekto kúpi toto: http://wpmedia.driving.ca/2015/04/byd_s8_2010_byd_photo_2010.jpg?quality=70&strip=all&w=1024

    ano to je ovela lepsi priklad, nevedelo ma v tej rychlosti napadnut nic ine.

    Ale opat sme tu pri tom, ze niekomu by nevadilo jazdit v BYD (alebo ako sa to cinske AMG vola) tak ako niekomu nevadi nosit Tissel. A niektori ho za to budu nenavidiet, niektorym to bude jedno a ti dalsi sa budu este tomu tesit.
    Ludia su rozni, a keby nebol dopyt tak to skonci. To, ze to kole oci tym, ktori vedia ocenit tradiciu a historiu znacky je druha vec, ale nic s tym bohuzial neurobia. Ja by som to ukoncil tym, ze si kazdy kupuje a nosi to co sa mu paci. Vdaka bohu za koniec rezimu. Vsetci by sme sa tu bavili o jednych hodinkach. Vdaka bohu za 17.november

  • Vyrába alebo vyrábal Rolex vôbec takúto farebnú verziu GMT Master ? To ma napadlo keď sa tu rozoberal rozdiel iba v dvoch nápisoch na číselníku.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Nie, najbližšie je zlatá verzia s čiernou lunetou a zeleným ciferníkom, ale dalo by sa to vyskladať z originál dielov.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Squale a Davosa majú aj vlastné modely a keď dobre viem squale dlho robil pouzdra aj iným ...

  • takže v piatok som kúpil ,,hulky´´
    prvých 24 hodín som z nich bol úplne nadšený (stále som, len tie nedostatky :/ ) krásna zelená keramická luneta, perfektný sunburst dial, dokonca mi nevadí lupa. krásne hodiny. jediná maličkosť ktorú som si všimol hneď je, nie 100% posledný článok náramku a je viditeľná bareta z prednej strany ?( proste malý prvý článok.
    včera večer (mal som hodiny 24 hodín na ruke) som si ich išiel dať dole z ruky. a potom zisťujem poistka na spone nejde otvoriť. čo to ? pozerám bližšie a šróbik z posledného článku pri spone sa samovoľne vyšróboval a povytiahol a blokoval otvorenie spony. tak som otočil rukou vertikálne a celý sa vytiahol. ešteže som hodinky držal, inak by spadli. bolo to tesné. bola to náhoda že akurát som si išiel vtedy dať hodiny dole z ruky. keby ich nechám možno ešte pár minút na ruke tak by sa vytiahol ten šrób a hodiny by mi spadli. som rád že som mal šťastie. prikladám foto. šrób zašróbujem, a dúfam že už bude všetko ok. aj keď ma trošku sere ten malý prvý článok


  • Taketo lepidlo by sa malo davat na kazdy srob s ktorym sa pohne pri zmene velkosti naramku, bez ohladu na krajinu povodu :) Inac sa riskuje uvolnenie a nasledne strata srobiku alebo rozpadnutie naramku. Tisell ma celkom kvalitne sroby, tam by som sa nebal ich aj trosicku silnejsie dotiahnut (stale vsak s citom a rozumom:)).

  • Maly update. Presnost je uz 0s/d, takze plna spokojnost. V ramci zmeny som na ne isiel nasadit NATO remen a narazil som na rovnaky problem ako pri Davosa Trailmaster - remen sa neda prestrcit medzi puzdro a baretu. Kozene remene sa daju nasadit, takze...som skusal :)

    Cordovan #1 - top vizualna kombinacia, skoda len, ze remen je extremne tenky

    Cordovan #2 - druha najlepsia kombinacia, top v pohodlnosti

    Hirsch performance - keby bol ohybnejsi, tak moze byt. Takto je odsudeny na vacsie hodinky, kde to tak nevadi.

    "Borealisfrane" - to len pre zaujimavost, tento styl im vobec nesedi

  • Prikláňam sa ku kolegovi vyššie no aj tak si myslím že ťah je stále number one :)