• To by aj mna zaujimalo. Vidim spravne chrono a gmt (druhy cas)?

    Roman, ten datum po obvode by si mohol zvladnut, ci? ;) Aspon priblizne podla polohy rucicky-datumovky, ked uz aj cisielka neuvidis ^^

    ked si dam okuliare, tak zvladnem aj viac, ale potom si papulu o kandelaber nabijem :D :D

  • Začalo to celé tým, že som chcel chronograf.

    Výber je samozrejme bohatý, vedel som, že to treba zužovať ako sa to len dá. K Longines som nejako zvlášt naklonený a určite so mnou súhlasíte, že maú aj krásne chronografy. Široký výber som naďalej zužoval tým, že som si povedal: "teraz menej športové, viac elegantné..." Žeby Longines Master Collection? Áno, to bude ono... ale ktorú nádheru... Pomer: cena / ponuka komplikácií + samozrejme klasický elegantný vzhľad - a bolo to jasné.

    Vybral som si veľkosť 40mm, čo som tiež dobre trafil (majú aj 42mm, ale elegantná 40-ka vyzerá lepšie - aj keď fotky dosť skreslujú....). V rôznych recenziách som čítal, že medzi negatíva 40-ky patrí "menšia korunka", ale je to subjektívne, pretože ja v tom nič negatívne nevidím.

    Strojček mám ešte "starší typ": L678.2 čo mi taktiež nevadí (strojček je "Longines-ETA" a základ je ETA 7751 s plus modulmi oproti klasickej 7750-ke).

    A čo to všetko má: samozrejme centrálne hodiny + minúty - predpokladám, že s presnosťou taktiež nebude problém (zatiaľ za 2 dni: -8 sec.). Centrálne je umiestnená aj ručička stoperu, ktorá vo vypnutom stave kľudne oddychuje na 12 hod. Zo stredu vychádza aj dátumová ručička, ktorá je ukončená "tenkým polmesiacom", ktorá obklopuje číslo (dátum) po obvode ciferníku. nehovorím, že mám najlepšie oči, do diaľky potrebujem okuliare, naopak nablízko mi už vadia, ale odčitateľnosť mi taktiež sedí!

    Na 12-ke je aj 30 minutový zberač stopky, ktorá po spustení stopky preskakuje minutovými skokmi (kedže je to môj prvý chronograf, neviem, či všetky tak pracujú, alebo majú tak pracovať, ale mne to sedí). Vo vnútri tohto 30 min. zberača sa nachádzajú: vľavo od stredu deň v týždni, v pravo od stredu aktuálny mesiac (ak máte dobre nastavený ;) ).

    Na 9 hod. je ďalší malý ciferník, ktorý ukazuje ďalšie 2 funkcie: menšia ručička je klasická sekundovka (0-60 sec.), väčšia ručička je "AM-PM" (0-24, ;) ).

    Posledná krásna kombinácia je umiestnená na 6 hod, kde je 12 hodinový zberač stopky (neviem, kto by chcel zmerať časový interval trvajúci v okolí 12 hodín, ale nevylučujem, že to niekedy vyskúšam....). A to najkrajšie, premietne sa mi tu aj mesačná fáza, ktorú ešte musím dobre nastaviť, pretože mi to ide dopredu tak 3-5 dní...

    Napriek tomu, že s týmito kombináciami (+ samozrejme aj pôvodný kaliber) má oceľové puzdro hrúbku (alebo výšku) niečo málinko cez 14mm, nevyzerajú až tak robustne a hodinky s takými komplikáciami za X 10k, alebo 100k EUR budú mať veselo cez 10mm.

    Hodinky sa mi strašne páčia. Plánujem nejaké + elegantné remienky (ak poradíte, budem len rád :thumbup: - farby: od oranžovej k svetlohnedej, modrá.....).

    Fotky budú neskoršie :P

  • DIO , gratulujem ku krásnemu kúsku. A ďakujem za to, že si si dal tú námahu a podrobne popísal všetky komplikácie. Viem, všetko som si mohol vygoogliť, ale takto ako si to spravil ty je to prehľadné a zrozumiteľné. Ešte raz vďaka a nech ti robia radosť.

  • Sice ma to potešilo už včera, ale nič sa na tom nemení, že sa mi páčia.....

    Kamoš Gabo pred rokom kupil také 18 krt.zlate v Pandorfe mal -50% , sú parádne aj v oceli ....

    Peter Th.

  • Kamaráti , podumajte trošku , čo by to asi tak mohlo byť ? ;)

    Rozuzlenie zajtra , dnes už nerobím ^^ .

    P.S. Ak niekto trafí , budem mooooc prekvapený :) .

    no ten plameňomet je taviaca pec 😜 asi ideš robiť žene nový prsteň 🍾

    A stitch in time :D

  • 1. teplejšieee , blížite sa ;)

    2. z tohto by sa prsteň nedal spraviť :(

    3 . pri súčasnej cene hliníka by bola škoda spáleného plynu ...

    4 . a oceľ by som v tomto nevedel staviť ...


    Ale nebojte , dozviete sa , nie som až taký grobian :D .

    Idem sa vyvaliť pred telku , zatiaľ pááá 👋