• Pepe , predbehol si ma , trafil si :thumbup:

    Založil som novú baterku , a idú :) . Len sklíčko je trošku škrabnuté , takže asi Ali - diamantové pasty , nakoľko toto je sklo .

    Všetci si dávate vianočné darčeky , tak aj ja som sa pridal :) . Pepe , ale tvoje sú vo vynikajúcom stave :thumbup: .

  • Síce nehodinkové, ale potešilo ma to neskutočne :love:

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • ze ty si si tu hodinkomaniu pozeral pri svieckach :?: :D

    Tak určiteee. :D
    Spotrebu domu mám okolo 5,6MWh, to len z DS som odobral len 1,6MWh za tých 201,40€. Zbytok mi kryje FVE.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Tak určiteee. :D
    Spotrebu domu mám okolo 5,6MWh, to len z DS som odobral len 1,6MWh za tých 201,40€. Zbytok mi kryje FVE.

    By ma zaujimala doba navratnosti takej investicie do FVE. Mas to spocitane?

    Par krat som nad tym uz v minulosti uvazoval, ale bez dotacii mi to nejak nevychadzalo.

  • By ma zaujimala doba navratnosti takej investicie do FVE. Mas to spocitane?

    Par krat som nad tym uz v minulosti uvazoval, ale bez dotacii mi to nejak nevychadzalo.

    U mňa to vychádza na cca. 10 rokov bez zarátanie inflácie.

    Ale rovnaká FVE sa dá teraz zohnať o 2-3k€ lacnejšie ako som kúpil ja, keďže ceny za posledný rok dosť padli (hlavne panely a články pre batérie sú na polovici), takže teraz by tá návratnosť vychádzala o 2-3 roky menej.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Síce nehodinkové, ale potešilo ma to neskutočne :love:

    Diablo, gratulujem. Takéto dačo už ja nezažijem. Platím za EE19, € mesačne (lebo s EE aj kúrime) a po roku mi vrátili 225 €. Spotreba bola cca 12 a pol mega. Aj to iba preto, lebo vyše mesiaca sme neboli doma... ;)

  • Ježiško sa zbláznil a konečne mi poslalnový laptop. Acer Aspire 3,. Ledva prišiel, staré Lenivo nadobro skonalo... ;)

    Acer Aspire 3 NX.KDEEC.007

    notebook • 15,6" uhlopriečka • IPS displej • 1920 × 1080 px • procesor AMD Ryzen 5 7520U (4-jadrový – až 4,3 GHz) • úložisko SSD 512 GB • pamäť RAM 8 GB • zdieľaná grafická...

  • Diablo, gratulujem. Takéto dačo už ja nezažijem. Platím za EE19, € mesačne (lebo s EE aj kúrime) a po roku mi vrátili 225 €. Spotreba bola cca 12 a pol mega. Aj to iba preto, lebo vyše mesiaca sme neboli doma.

    Kamsi sa mi schovala nula. Pravdaže platím mesačne 190 evri, to je 2090 ročne...

  • Kamsi sa mi schovala nula. Pravdaže platím mesačne 190 evri, to je 2090 ročne...

    Vitaj dedko aj s novým kamarátom 👍 a priznám sa, 190€ sa zle číta a nieto ešte platí 😤👀

    A stitch in time :D

  • Ahoj, Pepe, vieš, ono je to zvyk. Keď si zrátam všetky úradné výdaje, tak to v priemere vychádza ako nájomné za dvoj trojizbový byt. ;)

  • Ahoj, Pepe, vieš, ono je to zvyk. Keď si zrátam všetky úradné výdaje, tak to v priemere vychádza ako nájomné za dvoj trojizbový byt. ;)

    no ja platím správcovi 225 € mesačne + ZSE cca 24 € + SPP cca 6 €

    A stitch in time :D

  • no ja platím správcovi 225 € mesačne + ZSE cca 24 € + SPP cca 6 €

    EE190, internet 16, mobil 12, skylink 9, to ako mesačne, ročne vodné a stočné 180, daň a smeti 132, dpmová poistka 145, správcovi prd a opravný fond nekonečný. pes nám dávno zdochol...;) ...