Posts by SeikoSan
-
-
-
-
-
... ten biely stealth passat? na jednom je a na druhom nie
Jaky Passat ?

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
SeikoSan "......Da sa s tym jazdit aj po meste skoro bez noh......"
Taktiež som si zvykol. Hoci som to na predošlom autíčku moc nepoužíval (s manuálom to nebolo ono), ale teraz napr. na 21km z mojej rodnej dedinky do hlavného mesta Dunaszerdahely (
) sa dotknem pedálov až pred stopkou cez cestu 63.... pracuje to parádne. V zákrutách, - ako to auto cíti - pribrzďuje. Hoci ja (alebo asi všetci) by som to dal s väčšou rýchlosťou, nezasahujem. Keď sa auto predo mnou zastaví, tak sa stopne aj moje.... mne takýto štýl vyhovuje. Jediné čo urobím, tak mimo mesta keď sa začne vyšplhávať na 90km/h tak na tempomate pridám na 100km/h palubných (čož je v skutočnosti niekde medzi asi 94-96km/h) a v meste/dedine na 60km/h.Čo sa mi občas stáva a je to dosť otravné je to, keď si idem na ceste pre motorové vozidlá (110-120), alebo aj na diaľnici (140) vo vnútornom pruhu s nastavenou rýchlosťou, a auto si tak kuká po okolí, no a samozrejme si všimne značku 40km/h v pravom odbočovacom pruhu, a drb... zrazu si dáva brzdu ako bejk
... ak sa to už niekomu stalo, tak viete o čom hovorím....Presne moj styl jazdenia aspon teda na aute co zacalo tuto debatu. Podla rychlostnych limitov mi to automaticky nebrzdi… to sa urcite da vypnut. Mne to akurat pri zapnuti tempomatu automaticky prvotne nastavuje rychlost na limit, ale len ked som siel rychlejsie. Staci podrzat plyn a este raz stlacit tempomat a idem tak rychlo ako chcem ja. Dobrzdovanie do zakrut ma zo zaciatku trochu desilo ale velmi rychlo som si zvykol.
Pouzivanie asistencii ma aspon u mna velky dopad na spotrebu. Auto optimalizuje dobijanie baterky brzdenim, strazi efektivnu akceleraciu a dosledok je ze na skoro 2,2 tonovom aute jazdim s priemerom 5,2-5,4.
No a ked sa na mna pod Strecnom bude Roman nervozne lepit, dupnem na pedal a budem v spetaku s blazenym uskrnom sledovat ako sa meni na malu bodku, lebo ja viem dat 0-100 za 6,5 sekundy aj do kopca 😂