Definitivne hodinky

    • Official Post

    Ako ste na tom ? Su niektore vasa modla ? Nasli ste take ? Nebodaj uz vlastnite ?? Pochvalte sa... ;)

    Mal by som zacat ako prvy, no zatial som take nenasiel. Ano aj Big Piloty od IWC (ktore mam ako etalon) nie su perfektne - su na moj vkus trosku vysoke a tvar puzdra nieje uplne dokonaly... :gene3:

  • Čo sú definitívne hodinky? Ak sú to také, ktoré si nechávam a neposúvam ďalej, tak to sú všetky, čo doteraz mám. Hodinky zásadne nepredávam, a ak bude osud milostivý, tak ani predávať nebudem. Každé majú svoj príbeh, pri väčšine poznám každý škrabanec a aj ten má spravidla svoj veselý príbeh :mrgreen: . Ak sú definitívne hodinky také, po ktorých už nebudem chcieť žiadne iné, tak také zas neexistujú. Ani si neviem predstaviť, žeby mohli. Príde mi to rovnako absurdné ako predstava, že existuje napríklad definitívne jedlo, raz ho objavím a už nebudem chcieť jesť žiadne iné.

    • Official Post
    "Spen" wrote:

    Čo sú definitívne hodinky? Ak sú to také, ktoré si nechávam a neposúvam ďalej, tak to sú všetky, čo doteraz mám. Hodinky zásadne nepredávam, a ak bude osud milostivý, tak ani predávať nebudem. Každé majú svoj príbeh, pri väčšine poznám každý škrabanec a aj ten má spravidla svoj veselý príbeh :mrgreen: . Ak sú definitívne hodinky také, po ktorých už nebudem chcieť žiadne iné, tak také zas neexistujú. Ani si neviem predstaviť, žeby mohli. Príde mi to rovnako absurdné ako predstava, že existuje napríklad definitívne jedlo, raz ho objavím a už nebudem chcieť jesť žiadne iné.

    Pekne si to vyjadril, prikláňam sa k tvojej filozofii ::d Zatiaľ ma ešte nikdy neomrzelo pozerať sa na tie IWCčka, ale žiť s tým, že už nikdy žiadne iné hodinky nebudem môcť mať, tak to teda nie.. Také definitívum neexistuje :) Také, že by som ich nikdy nepredal, také "snáď" áno.. Ale čo chceš počuť misoo? To je ako keby si dával narkomanovi otázku, či si ide dať poslednú dávku.. A on ti povie, že áno.. :mrgreen:

  • ja uz jsem hodne "otrnuly" a jen tak neco me nazaujme... ale par hodinek bych rad vyzkousel... :)

    treba tyhle... :)

    • Official Post

    Tazko povedat co su to definitivne hodinky, kazdy to ma inak. V zasade si myslim ze by to mali byt hodinky, ktore by ste si vybrali ak by ste mali moznost mat iba jedny hodinky. Tieto by mali splnat vsetky funkcne a esteticke požiadavky majitela. Ak su požiadavky prilis špecifické, alebo sa dokonca vylucuju, v tom pripade nie je ina moznost ako kupit hodiniek viac. Ja som neni moc zastancom viacerych hodiniek (2, max 3ks), takze si celkom viem predstavit mat jedny definitivne.

  • tie prve to su seika? aaa tie mas? ci su iba jednymi z tych ktore by si chcel? hmm?

  • ...definitivne hodinky pre "postihnutych" neexistuju. to uz vieme. :P ... troje, no dobre dvoje musia byt a vies sam ze to musia byt oblekovky a sportove. ja som dlho hladal resp stale hladam a som posadnuty seikom planet monster. lenze definitivne urcite nebudu lebo su vyslovene sportove. toto forum mi bol cert dlzny :pleur4: .... zo svojimi casiovkami som bol takýýý spokojnýýýý....

    • Official Post

    Tie Seika su fajn, maju vsetko, kludne by sa dali povazovat za ciastocne definitivne, len su mi male, to je neprekonatelny problem, takze ich musim predat...
    A u mna su 2ks : bezne nosenie a sport. Oblekovky su az na 3. mieste a kedze oblek uz chvalabohu nemusim nosit, tak by som ich nosil len velmi vynimocne.

    Kibi: tie 'tuniaky' su dost zvlastne tym puzdrom, chcel by som ich vidiet nazivo, no hodinky co posobia 'viac vysoko ako siroko' moc nemusim...

    • Official Post

    tieto sa dost podobaju na moje definitivne... obzvlast sa mi pacia cisla, a celkove jednoduche rozlozenie ciferniku. zaujimava ja poloha day date ze niesu spolu, opticky to vyvazuje cifernik, rucicky su optimalne (mala by mohla schudnut), tvar puzdra takmer perfektny... proste u mna takmer dokonalost. len jednu nevyhodu maju - su trosku male...

    • Official Post
    "misoo" wrote:

    tieto sa dost podobaju na moje definitivne... obzvlast sa mi pacia cisla, a celkove jednoduche rozlozenie ciferniku. zaujimava ja poloha day date ze niesu spolu, opticky to vyvazuje cifernik, rucicky su optimalne (mala by mohla schudnut), tvar puzdra takmer perfektny... proste u mna takmer dokonalost. len jednu nevyhodu maju - su trosku male...

    Keď napíšeš, že mala ručička by mohla schudnúť, tak už teraz s nimi nie si celkom spokojný.. :) Myslím, že také hodinky ti ako definitívne veľmi dlho nevydržia..

    Navyše, definitívum sa mení aj podľa finančnej situácie človeka. Keď budeš zarábať o 10 rokov 5 násobok, myslím, že budeš pokukovať aj po iných cenových kategóriach.. :]

    • Official Post

    to ano, je ine pokukovat po hodinkach na internete, ako realne kupovat. napr. tieto ani netusim ze kolko stoja, len vzhladom na znacku odhadujem ze okolo 2 tis evri :) neskor to kuknem, som zvedavy ako som trafil :D
    ale v zasade s tou definitivou mas pravdu, aj ked na druhej strane, je lepsie mat hodinky co plne vyhovuju az na jednu rucicku, ako take co nevyhovuju s viacerych dovodov. ono sa potom asi tazsie hlada nastupca ked vlastne hladas rovnake len s tensou rucickou. cize definitivne niesu, ale kedze lepsie nenajdem, tak ich budem mat :)

    edit: tak som to kukol a pozeram ze stoja "len" tisicku :o http://www.hodinky-koscom.cz/cz/fortis-655-10-11-l pripadne podobny model tiez za tisicku : http://www.hodinky-koscom.cz/cz/fortis-595-22-41-l

  • Ja som nadmieru spokojny s Milgaussmi. Mam z nich rovnaku radost ako prvy den, ked som si ich dal na ruku.
    Ale priznam sa, ze mam zalusk aj na nieco dalsie :) nejake lacne potapky na leto (asi orient http://www.orientuhren.de/orient-automat…002d-p-159.html ) a mozno raz niekedy nieco zaujimave, konzervativne a elegantne do obleku ... nieco ako toto http://www.olfert-co.de/Zenith-Uhr-Cla…05104021-01C492..ale asi skor budu tie potapky :)

  • Hodinky sa vyvíjajú s človekom a dobou. S vekom sa mení vkus, finančné zázemie, sociálny status, práca a mnoho iných premenných. Človek sa pohybuje v inom prostredí a menia sa jeho potreby aj nároky. Nehovoriac o móde. Moje hodinky z pred 10 - 15 rokov majú 38 mm, dnes bez mála o centimeter viac. Pred 10 rokmi by ma ani nenapadlo, že raz budem nosiť na ruke budík :mrgreen: . Nič v zlom, ale veriť tomu, že existujú definitívne hodinky je prinajmenšom krátkozraké :P .

  • "misoo" wrote:

    alebo vyjst z mody... :)

    z mody vychadzaju modne (fashion) hodinky. Ale su Hodinky, ktore su nadcasove a z mody len tak lahko nevyjdu. Max. tak lahky facelift alebo ani ten nie.