Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Dakujem chalani a teda len pre ilustraciu....
    Pisal chalan ze on ich berie...ok tak teda nech si ich pride pozriet aby ich videl a tak.
    no tak sme sa stretli a chapanisko mi porozpraaaaval kolko ma on doma hodinieeek v trezore s winderom Rolex, Panerai,Breitling ..z kazdeho min 2ks ... asi ked som dobre pocital tak 50tisic e (inak nemal na ruke ziadne.... ale asi si zabudol zobrat ... ved to sa stane ale je to cudne)
    no a teda si pozeral tie hamiltony obzeral obzeral.... nasiel veci co som ja nevidel ako tuknute tu a poskrabane tam..... ale ok tak nie som haj..l
    dobre su take ako povedal a tak vravel ze ci nieco z ceny ,tak rekuu dobre no a tak mi navrhol za tie hamiltony 250e... tak ok nechcel som aby mi doma len tak lezali tak teda ok fajn..... a on potom ze ved on taketo hodinky to len tak a ryby! a ze on ma hodinara a neni problem on mu vsetko vycisti a pozrie a bla bla bla ... no a teraz po tej dobe ze sa mu zda ze sa mlzia no a tod vsetko :S :S :S :S

  • Mal som podobný prípad s notebookom. V inzeráte som uviedol, že je 2 ročný, myslel som tým, že som ho kúpil pred dvoma rokmi, čo aj bola pravda. Týpek ho zobral, evidentne spokojný a spokojný som bol aj ja, až do druhého dňa, keď mi zavolal, že NTB prelustroval a podľa sériového č. bol vyrobený pred 4 rokmi. A bol som v háji. Právnik mi poradil, že keď to poženie vyššie, tak prehrám. Chcel som mať pokoj a dal som mu zľavu. Teda asi tak.?


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    A stitch in time :D

  • Trestno pravne, ak by to bral ako podvod, zacina paragrafom 221 trestneho zakona. Aj to by sa to bralo len vtedy ak by bola cena vacsia ako 266€.
    V ramci dobrych mravov: obhliadka, zlava, vzajomna dohoda. Tvoja vyhoda.
    Zmluvu nemate, naco aj.
    SOI by to riesila ako ochranu spotrebitela iba ak by ste boli, alebo jeden, pravnicka osoba. To by musel love poslat cez ucet, faktura, zmluva, vklad na ucet...uctovnictvo. Pochybujem ze nieco take bolo.
    Je to pouzivana vec, zaruka padla, Ty ju poskytnut nemozes a ani si neposkytol, nemas zmluvu. Pri hnutelnej veci kupna zmluva nie je povinna, iba pri nehnutelnosti, iba ak chcu byt spotrebitelia poisteny pisomne.
    Cize fakt neviem cim by sa chcel hajit. Este sa Ti aj vyhraza advokatom.
    Neviem veru, toto ma napadlo. Mozno este nieco sa pouzit da, z coho by mal on prospech, ale tak hlboko uz znalost a skusenost nemam.
    Skus to nejako rozumne vyriesit, mozno dodatocnou zlavou. Ak sa hodinky mlzia tak preplatenie opravy, od-do, na zaklade bloku, faktury a pod.
    Ale vsetko pisomne, mailom, nie osobne, telefonicky, prip. so svedkom. Mailova komunikacia sa povazuje tiez za dokaz.
    Drzim palce.

  • Ak som to pochopil správne, predal si používané hodinky /po záruke/, pri osobnej obhliadke si ešte zľavil z ceny. Ak sa teraz mlžia, nech ich dá k hodinárovi na vysušenie a pretesnenie. Asi už stratili vodotesnosť. That´s all

  • Bez zmluvy to nie je nikdy. Je to buď ústna zmluva, alebo keby si pri tom predaji aj nič nepovedali, je to konkludentne uzavretá zmluva. Každopádne podla toho opisu by nemal mať žiadne právne monžosti ako vymáhať vrátenie peňazí, pokial mu predávajúci vedome nezamlčal vadu pri predaji.

    A už to, že v takej veci chce trestno právne konanie, čo je pojem, ktorý počul akurát asi niekde v TV novinách naznačuje, že sám o týchto veciach nič nevie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Foto vady "zamlženia" kupujúci nedodal ?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Chlapci tak a teraz potrebujem radu pani chalan sa mi vyhraza advokatom a tresno pravny stihanim ..... WTF 8|

    Preboha, to sa môžeš len zasmiať...To je skrátka odrbávač, (doma sa mu váľajú Rolexy, na ruke však nemá nič a rieši doblba cenu za hodinky xnásobne lacnejšie). Toto je absolútne, ale absolútne nepostihnuteľné, vôbec ho nerieš a nerob si ťažkú hlavu a motať do toho trestné právo. :D Zrejme chlapec potrebuje späť peniaze, tak kope na všetky strany a skúša, či mu to niekde nevyjde. Čím si mäkší a viac prístupný diskusii, tým horšie pre Teba. Ignorovať. A čo ak Ti chce podstrčiť iné, poškodené, ktoré zohnal za 10 eur a ešte bude parádne v pluse? Kadekto chodí po svete, ignoruj.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Uz tri dni nam nejde v robote net, je neuveritelne ako dokaze t-com riesit problem. Nijako. Katastrofa. V dnesnej dobe ked sa vacsina riesi cez siet... maily, zakony, server mimo. Asi idem domov ?(

  • Ono je to ako naschval, velka zakazka, cakam X mailov s X prilohami, ktore potrebujem k rieseniu inzinieringu a prdlajs.
    Sme menili net, dodali nam router ktory nam nevyhuvuje, resp. nema take vnutorne nastavenia takze sa nam neda nainstalovat. Spat nam hodit net ktory sme mali trva 3-5 dni. WTF? A este dostavame smsky ze chyba je na nasej strane, teta na predajni ani nevie odpovedat na zakladne otazky, technik neriesi. Och jej

  • Proběhlo u mne zneužití mejlu končícím kolegou u nás v práci, takže jestli jste někdo z vás dostal ode mne e-mail že něco nabízím, nebo kupuji, nebo silně urážející, neberte to prosím v potaz. Děkuji :amen:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Cela posr..ta EU aj s ich DPH a clami. Nech sa strcia do ....Aspon tie Amfibie su pekne a nemam problem s nastavovanim casu, coho som sa obaval.

  • Clovek by si myslel, ze ked s niekym jedna ohladom zmluvy a ten to preposle tretej osobe, tak aspon da na vedomie, ze to preposiela a poskytne kontakt na tu tretiu osobu. Milujem robit zbytocnu pracu a cakat na spatnu vazbu uplne zbytocne.