Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • nie je dôležitý nosič ale forma... myslím, že masovo sa rozširuje hudba vo forme dát a je jedno na akom nosiči... hudbu dnes počúvaš z MP3 prehrávača, ktorý je implementovaný skoro všade... archív si doma udržíš na nejakom dátovom úložisku (a je jedno či fotky, filmy alebo hudbu) ktoré je cez domácu sieť prístupné do TV, PC, multimediálneho centra, HiFi zariadenia, satelitného rekordéra, BlueRay prehrávača... alebo môžeš k svojmu úložisku pristúpiť cez internet napr. smartfonom, tabletom...

    Tempus Fugit

  • roby,suhlasim s tebou ale je fakt,ze forma ukladania a dalsieho pouzitia dat je pre dost znacnu cast populacie svojim sposobom neprehladna a tym padom nepouzitelna,napriek tomu ze fakt na jednom malom kluci mas ako pises vsetko(foto,hudba,film)
    ale stara skola odrastena na klasickych nosicoch ma z toho motanicu lebo stahovanie,prenos,sharovanie atd. je pre nich spanielska dedina
    mlada alebo mladsia generacia lahsie znasa zmeny...nuz ale to je pokrok :)

    NECH ZIJE VINYL ::d

  • ja to chapem a princip mp3 na nejakom datovom nosici je mi sympaticky. len pre mna tazko pouzitelny. konkretny priklad : chcem kupit album nejakeho spevaka. samozrejme chcem kvalitny zvuk, bo mam kvalitnu aparaturu a chcem si tu hudbu doma vychutnat. ake mam moznosti? samozrejme kupit klasicke CD (dokedy este??), dalsia moznost si nejako obstarat mp3, no a tu sa moj komfort konci. musim sa hrabat po piratskych strankach a bohvie kde este, a to s pochybnym vysledkom. bohvie co za kvalitu kompresie/zdroja nahravky si stiahnem, musim to nasledne kontrolovat, pripadne hladat a stahovat nanovo. proste bordel a neistota... dalej, ako to dostanem do mojej hifi aparatury? mam zapajat kable z notbuku do zosiku? zapomen... netusim ake zariadenia teraz existuju, ktore by prehrali moju mp3 - nejake harddisky ? zasa musim kablovat, usbklucovat atd atd... proste mi chyba klasicka zalezitost, kupim CD, vlozim do CD playera a stlacim play a nic neriesim... ach... :perv:

  • Mišo mám zlé správy, CD je už dnes mŕtva technológia, drahé, neekologické, nepraktické, do 5 rokov skončia. Zháňať, kupovať, zaberá to kopec miesta a zmestí sa na to minimum dát. 700 MB je dnes nič.
    Nad budúcnosťou nemusíme špekulovať, tá už je tu dnes, veľké dátové úložiska, "menšie" doma, obrovské pripojené cez internet. Všetko dostupné online, ihneď, doma, v práci, v aute, v autobuse. Káble :mrgreen: ? Srandista. Už dnes mám na stole len tie do elektriny, veci ako tlačiareň, skener, myš atďkáble nepotrebujú. Smart TV sú tu, čoskoro bude na sieť napojený aj záchod (samozrejme bezkábovo :mrgreen: ). Zvykaj si kým si mladý, lebo čoskoro sa ani :fesse: :caca: bez synovej pomoci ;) .

  • Mišo, ja to mám riešené tak, že všetku hudbu, fotky, videá a podobne mám zalohované na externých diskoch a to čo najviac potrebujem mám v notebookoch a telefónoch. Keď chcem niečo pozerať, alebo počúvať tak si to jednoducho pustím na SmartTv, alebo domácom kine cez DLNA. Žiadne káble, dnes má všetko wifi. Rovnako to riešim aj v aute, veď telefón mám so sebou stále. Koľkokrát už aj browsujem priamo cez Tv, lebo mi príde zbytočné zapínať na chvíľu notebook a navyše fotky na 50" obrazovke sa pozerajú lepšie ako na malom monitore.

  • Ale prosím Ťa, dnes už sa všetko nainštaluje skoro samo. Všetko je to o psychických bariérach a predsudkoch, žiadne výnimočné schopnosti nepotrebuješ. Len odhodlanie skúsiť niečo nové.

  • Dnes mi zdvihlo tlak, ze novoregistrovany clen lakyno nahana prispevky za kazdu cenu...

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...